Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

:) stare może tak. 
mi dsg nigdy nie padło, wymiana oleju jak serwis nakazuje co 60 tys i lata do 300 tys ze spokojem. 

 

Jak ktoś nie chce dsg lub innej dwusprzeglowki (merc itp) to jak dla mnie najlepsza skrzynia automat to ZF z BMW od serii 3 s górę. Jest świetna. 
 

p.s Toyota obecnie ma nie żadnej skrzyni automatycznej, jedynie bezstopniowe cvt i ecvt, No ale to już trzeba być ich fanem żeby to kupić. . Prawdziwe automaty ma tylko w Lexus i to w kliku autach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają Seaty z DSG i jeszcze nie padły oba +100kkm, z tym że jeden ma wg instrukcji niezmienialny olej... o ZF też słyszałem dobre opinie, ale to nie mój budżet 😕

 

A jak wypadają X-TRONIC i MULTI MODE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 13:19, Kolasa napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Witam ponownie

 

Ja już się wypowiadałem na temat DSG bratu padła po 60 tysiącach. A mi EDC po 40 w Renault Megane 4 już po gwarancji wymienili teraz mam 74tys i znowu się zawiesza i drży. Nigdy Automat. Teraz myślę o zakupie Toyoty albo Tylko Manual nigdy więcej Automatu

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda jest szczególnie w mieście, ja mam mieszane odczucia do EDC - miałem okazję sprawdzić w clio, arkanie, capturze wszędzie mniej więcej takie samo zachowanie:

  • jazda na wysokich biegach przy niskich obrotach, muskanie gazu żeby się w ograniczeniach mieścić
  • ruszanie na start stopie chwilę trwa zanim zaskoczy i potem jest "strzał z procy", w modelu bez autoholda tego efektu nie było (są takie!)
  • na śliskiej nawierzchni, kiedy chcemy ruszyć dynamicznie i gubimy trochę przyczepności następuje przełączanie biegów 2 3 2 3 2 3 i strasznie szarpie...
  • przy redukcji łopatką zdarzyło mi się parę razy wycie jakby skrzynia wrzuciła luz zamiast biegu (obroty w górę, brak przyspieszenia/zwalniania)

Ja jeszcze trochę powachluje lewarkiem zanim się przekonam :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 13:19, Kolasa napisał:

Może użytkownicy skrzyń EDC napiszą swoje przebiegi. Zastanawiam się nad wykupem przedłużenia gwarancji, bo jednak trochę negatywnych opinii jest. Pozdrawiam 

Ale Ty się nie zastanawiaj kolego, tylko bierz, bo ja dzięki temu unikam niedorzecznych kosztów diagnostyki skrzyni i niedługo mam wymianę sprzęgieł przy 31kkm nalotu. 
 

Odnośnie innych skrzyń, miałem niezniszczalnego tipa w A6 C6 z równie niezniszczalnym 3.0 TDI (CDYA), niestety, bajki, a trafić egzemplarz który nie będzie robił problemów, praktycznie niemożliwe. DSG w Audi, temat ocean i koszty utrzymania to bankructwo, ile użytkowników tyle opinii, ogólnie automaty nie słyną z bezawaryjności i trzeba się z tym liczyć. Bezstopniowe skrzynie w Toyocie, osobiście mi one nie przeszkadzają, ba, nawet myślę nad Tojką po gruzie jakim jest M4. Mój czwarty automat i każdy z nich naprawiam i następny też będzie automat, bo je po prostu kocham. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A masz to na gwarancji? Napisz do nich pismo z żądaniem usunięcia usterki i zażądaj odpowiedzi na piśmie. Jeżeli nie chcą to skontaktuj się z okolicznym rzecznikiem konsumenta i napisz skargę. Oni mają jakąś rejonizację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!