Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klucze do wymiany filtra oleju


Micholec199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

x

Mam zamiar na weekend wziąć się za wymianę oleju w Megi II ph I. Niby wszystko proste, ale jest kłopot z niezbędnymi kluczami. Z tego, co wiem, jeden jest potrzebny do odkręcenia obudowy silnika spod spodu, a drugi do odkręcenia filtra oleju.

x

Pytanie, czy są jakieś oryginalne oznaczenia tych kluczy? Ma ktoś ich zdjęcie, jak one wyglądają? Nie chciałbym bowiem odpaść na tak prozaicznym etapie jak brak kluczy...

x

I bardziej praktyczne: czy ten klucz  l inka będzie ok do odkręcenia filtra oleju:

http://allegro.pl/klucz-lancuchowy-do-filtra-oleju-filtrow-rur-42cm-i7023305210.html

x

Dzięki za odpowiedzi.

x

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona silnika, z tego co pamiętam, to kilka zwykłych śrub torx, które jednak mają także sześciokątne łby, więc spokojnie jakimś kluczem nasadowym/oczkowym/płaskim odkręcisz. Klucz łańcuszkowy do filtra, jak najbardziej OK. Pamiętaj tylko, że filtr dokręca się ręką, nie żadnym kluczem i uszczelkę nowego zwilż świeżym olejem przed wkręceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odkręcania filtra używam klucza taśmowego http://allegro.pl/klucz-tasmowy-do-filtra-oleju-filtrow-i7198967680.html?fromVariant=7023305210,

dostępne nawet w marketach, osłona silnika u mnie przykręcona jest zwykłymi śrubami sześciokątnymi, rozmiar 10, a do korka spustowego klucz "kwadrat" 8mm

mam taki http://allegro.pl/klucz-korka-oleju-kwadrat-8mm-3-8-renault-i7173108763.html

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ani taśmowy, ani łańcuchowy nie dały rady - jakiś imbecyl tak to dokręcił. Dopiero klucz pazurkowy sobie poradził.

A do korka spustowego, jak ktoś ma stare niepotrzebne klucze i odrobinę smykałki, to polecam sobie coś doszlifować :-)

 

PS. Nie zapomnij o miedzianym oringu, które takie ASO wymienia za każdym razem (ja robię to co drugi raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

ja do odkręcenia filtra oleju zrobiłem sobie "swój" klucz nasadowy.( to tuleja która na górze ma wspawany kwadrat na przedłużke )

nakładam z góry,dokręcam śrubka M6 żeby docisnąć filtr do obudowy klucza, z góry nasadka i nie ma szans żeby nie poszło.

zrobiłem coś takiego bo wymiana filtra ojeju w clio III i Megance to koszmar..

klucz nie sluży do pełnego odkręcenia filtra tylko do ruszenia go z przypieczonej uszczelki

pozdrawiam 

Robu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy jest tego typu

5ae03dda00be5_kluczdooleju.thumb.jpg.9b30da94917ac60711ebae97328fe841.jpg

Ma zmienną średnicę i w miarę użycia większej siły do odkręcania automatycznie mocniej na filtrze się zaciska. Kosztuje od 20 do 25 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebianskaskurwoala napisał:

U mnie ani taśmowy, ani łańcuchowy nie dały rady - jakiś imbecyl tak to dokręcił. Dopiero klucz pazurkowy sobie poradził.

musi dać radę, tylko nie należy zakładać go na środku filtra tam gdzie jest gładka powierzchnia, po której klucz będzie się ślizgał, w dolnej części na obwodzie filtr ma wypustki aby wyeliminować ślizganie klucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Muszę się podpiąć pod temat. Zbieram się wreszcie do samodzielnej wymiany oleju. Utknąłem przy zakupie klucza, bo chcę dopasować klucz nasadkowy, tylko że nie wiem jaki rozmiar. Zmierzyłem sam filtr (76 mm podstawy, a około 72 mm to wierzchołek), ale nie wiem jak to się ma do rozmiarów klucza. Np. przy jednej aukcji jest tytułowany jako do megane 76/12, gdzie 76 to średnica, a 12 to ilość kątów. Problem mam, dalej w przeznaczeniu są wymienione większe silniki, a ja potrzebuję do 1.5 dci.

KLUCZ NASADKA FILTRA OLEJU MEGANE.pdf

Klucz nasadkowy zrzut.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 10:39, aniewa napisał:

Według mnie najlepszy jest tego typu

5ae03dda00be5_kluczdooleju.thumb.jpg.9b30da94917ac60711ebae97328fe841.jpg

Ma zmienną średnicę i w miarę użycia większej siły do odkręcania automatycznie mocniej na filtrze się zaciska. Kosztuje od 20 do 25 zł. 

Mam taki jest ok. pasuje do różnych filtrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanior bierze 40 i myślę, że to jest dobra cena. Zresztą nie wydaje mi się, że ktoś będzie się bawił z tym ze 40 min za 20 Pln, ale jeśli takiego masz  ok. Często potrzebowałem do czegoś przepracowanego oleju, a resztę jaki problem zawieźć na wysypisko gminne - przyjmują wszystko od mieszkańców tejże gminy.

A propos. Klucze będą kosztować około 40 Pln, bo jeszcze kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Klucze do wymiany filtra oleju

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!