Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.06.2020 o 23:18, czarnykot napisał:

Witam.Mam taki problem byłem ze swoim samochodem Renault Megane 4 GT w serwisie Renault Wałbrzych w celu wgrania nowego R-link i mi go uwalili,teraz ekran jest czarny nic się nie wyświetla nic nie można ustawić.Odeslali mnie z takim samochodem do domu choć nalegałem żeby mi dali na ten czas auto zastępcze oczywiście odmówili i kazali mi przyjechać 24 czerwca do serwisu.Co o tym myślicie bo ja mam zamiar złożyć skargę,już kiedyś po naprawie skrzyni nie dali mi samochodu zastępczego tylko kazali wracać piechotą a samochód jest na gwarancji fabrycznej

Czy poradziłeś sobie z czarnym ekranem? Dla wszystkich innych z tym problemem na przyszłość - nie jest to uwalenie r-linka. Nasz r-link działa prawidłowo. Należy zmodyfikować ustawienia w ddt4all. Miałem to samo - aktualizacja w ASO z v2 do v7 w celu aktywacji rs monitor. Oczywiście nie poszło jak potrzeba i odesłali mnie z czarnym ekranem do domu. Udało mi się przywrócić r-linka i zaktualizować do v9. Wszystko działa jak należy. RS monitor zdaje się też nie być już problemem aby go aktywować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie podłączyć, choć problem troche inny, ale wreszcie ktoś wspomina o v7/v9: 

Po wymianie radia w ASO dostałem HWgen2.1 i Rlink2 v7. Na starej generacji HW  (rlink v2, potem v3  w końcu v7) nie miałem problemu ze wszystkim o czym sie tu pisuje, a na nowym HW ani v7 ani po wgraniu v9 nie chcą się włączyć "dźwieki silnika" w głośnikach (nawet Alpine). Próbuję jak wcześniej DevSide i wszystko inne włącza sie jak tu w forum opisywano (Android Auto, start  wybranego trybu Ambient, wyłączenie Start-Stop...) tylko dźwięki zniknęły. Może ktoś to aktywował i wie co trzeba robić inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 10:47, viruspl napisał:

Mam takie pytanko czy po podłączeniu Carlinkit Android Auto adapter Carplay dongle w samochodzie będzie mi tez działał android auto i car play 

To działa tylko z radiami z androidem, potrzebna jest do tego aplikacja, której się nie da zainstalować w r-linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.07.2019 o 10:09, arcean napisał:

Wymiana modułu USB na 280230016R, 280239665R lub 280238352R ma wyłącznie sens na wyższych/nowszych rewizjach sprzętowych R-Linka niż 1.1. Można to sprawdzić w "Developer mode", pozycja "HW Gen" na głównym ekranie. Jeżeli widnieje tam "Gen2.0" lub "Gen2.1" to wymiana modułu USB powinna pozwolić na uruchomienie CarPlay'a.

Mam Gen2.0 kupiłem USB 280238352R, okazało się że fabrycznie miałem takie samo gniazdo. CarPlay nie działa ani na jednym ani na drugim gnieździe Rlink w wersji 3.3.16.986. Ktoś ma pojęcie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, pomimo ustawień jak na załączonym zdjęciu nie działa mi odtwarzanie filmów podczas jazdy. Czy ktoś podpowie co robię źle?

Pozdrawiam

EDIT: zaktualizowałem R-link i problem znikł.

raw.thumb.jpg.028ce784f32577522f0d918a83a21dd6.jpg

 

Edytowane przez ddchojnice
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem MULTI-SENSE zgodnie z opisem na hiszpańskim forum http://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=446&t=21122&start=210 . Wszystko działa prawidłowo, dorobiłem jeszcze przycisk i też działa prawidłowo. Został tylko jeden temat do rozwiązania. Po naciśnięciu przycisku ECO (tego pod R-Linkiem) zmienia prawidłowo tryb, jednak dublują się napisy jak na zdjęciu (zielony i biały).

 

Rok temu jak przymierzałem się do tego tematu znalazłem opis na jakimś forum, który wyjaśniał co zmienić, żeby pozbyć się tego problemu. Niestety nie mogę go teraz odnaleźć, może ktoś ma jakiś pomysł.

DSC_8907.JPG

DSC_8903.JPG

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gwro napisał:

Po naciśnięciu przycisku ECO (tego pod R-Linkiem) zmienia prawidłowo tryb, jednak dublują się napisy jak na zdjęciu (zielony i biały)

Już to przerabiałem. Tutaj masz opis:

https://www.kadjar-forum.de/index.php/Thread/2222-DDT4All-Software-zur-Modifikation-diverser-Fahrzeug-Parameter/?postID=60844#post60844

Unbenannt.thumb.PNG.f3f871d78a7f83b33d9a2d6c899eb50a.PNG

Na niebieskiej pozycji zmieniasz na "EcoMEX"

 

Edytowane przez sylwekdm
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, teraz działa prawidłowo. Znalazłem jeszcze jedną rzecz do poprawy. Nie mogę ustawić dwóch ulubionych trybów (chodzi o te gwiazdki zaznaczone na czerwono), po naciśnięciu przycisku oznaczonego jako 1 na grafice nie mam do wyboru opcji Dopasuj preferowany tryb

Bez tytułu.jpg

Sam znalazłem rozwiązanie na włoskim forum www.renaultclub.it (może się komuś przyda). Po wykonaniu wszystkich kroków z poprzednich wiadomości miałem następujący widok (bez możliwości ustawienia dwóch trybów):

 

DSC_8934.thumb.JPG.24ae1c0359a8a22f60492314719665f1.JPG

 

Wystarczy zmienić jeszcze dwa parametry:

 

749756183_29A6ACE1-9CC1-4939-8282-C9EBC6DEB463(1).thumb.png.5942dbb89f5b10abb6efe6e4e973af86.png

 

825350947_5F56D1C0-3054-4853-840D-62ECDDF0968A(1).thumb.png.f6ba971a0c5e7638534b07daff374624.png

 

I teraz uzyskujemy pełną funkcjonalność trybu Multi-Sense, z możliwością przełączania dwóch zdefiniowanych trybów przyciskiem:

 

DSC_8935.thumb.JPG.5d496c9c8fb0e9ce1323254565062764.JPG

Edytowane przez gwro
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.06.2020 o 10:47, viruspl napisał:

Mam takie pytanko czy po podłączeniu Carlinkit Android Auto adapter Carplay dongle w samochodzie będzie mi tez działał android auto i car play 

obraz.png

zamówiłem to cudeńko https://carplay2air.com/ trochę droższe ale nie wymaga androida 4.2 i teraz jest promo plus znalazłem na reddicie kod na -10% dam znać jak działa z r-link jak dojdzie

Edytowane przez jamiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też zapytam, czy ktoś wie jak ustawić domyślnie asystenta pasa ruchu w tryb drugi zamiast pierwszego czyli zamiast wibracji na utrzymanie pasa?

Za każdym razem musze to przełączać - opcja nie jest zapamiętywana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktywacji Apple CarPlay w samochodach sprzed marca 2017 i R-Linkiem 2. Czy komuś się to udało zrobić lub zna kogoś kto potrafi dobrze czarować? Wiem, że można aktywować Android Auto, ale mnie interesuje Apple Car Play. Z góry dzięki za pomoc.

Pisałem do wielu zakładów zajmujących się oprogramowaniem samochodowym/tuningiem, ale nikt nie ma w tym doświadczenia :43_slight_frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Geble napisał:

aktywacji Apple CarPlay

Jak fabrycznie startowałeś z R-Link 2 które posiadało wsad V2.X to nie da rady programowo, bo sprzętowo ma inne gniazdo usb, bez jakiejś płytki. Podobno można wymienić na:

280236887R. 

Więcej: https://www.gps-rlink.com/r-link-2/activate-android-auto-waze-apple-carplay-on-r-link-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!