Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Oozie napisał:

Koledzy popełniłem straszliwy błąd po wejściu w tryb deweloperski. Prawdopodobnie kliknąlem High przy Display Mode. Teraz nic nie wyświetla. Co mogę zrobić? Pomocy!

20200514_203035.jpg

Będziesz potrzebował PyRen:

https://gitlab.com/py_ren/pyren/-/wikis/how to rlink2 black screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamontowałem Kamerę  cofania w Kadjar i mam dwie niewiadome.

 

1.Pociągnąłem wiązkę aż do radia....a tam niespodzianka. Wg obrazka 25 , piny 21 i 22 we wtyczce powinny być puste i powinienem tam podpiąc moje kable z kamery jednak u mnie w aucie juz we wtyczce są tam żólty i czerwony.

 

2 . Kłopot drugi to nie wiem w jakim języku jest ten skan bo te literki przy kablach myslałem ze są kolorami ale jak przetłumaczyłem czerwony żólty biały i czarny na francuski to nie moge za bardzo dopasować do tych skrótów. Angielski tez nie pasuje. Macie może rozpiske gniazda w radiu albo fote tego gniazda lub wtyczki gdzie jaki kolor powinien być?

 

spacer.pngspacer.pngKtos moze wie jak to ugryźć?

 

Screenshot_20200428-073854_Drive.jpg

Edytowane przez marcef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcef napisał:

Kłopot drugi to nie wiem w jakim języku jest ten skan bo te literki przy kablach myslałem ze są kolorami

To są kolory:

gy - gray - szary

rd -red - czerwony

pu - purple  - fioletowy

ye - yellow - żółty

8 godzin temu, marcef napisał:

Macie może rozpiske gniazda w radiu

IMG_20190710_123916.thumb.jpg.aa7aa5e9a231ca52c2ebaf74ab92efb3.jpg22.thumb.jpg.8cbea72d8dd00ea472d0d997a76aeea4.jpg3.thumb.jpg.4b8748c72efd3b1d5f1268017ead3b32.jpg

 

Reszta tutaj:

https://megane.com.pl/topic/80442-kadjar-r-link-2-kamera-cofania/#comments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200430_174434.thumb.jpg.e754fb241adf565d57f72aacba734810.jpg

Dnia 26.04.2020 o 20:00, czajkus1 napisał:

Ogarnąłeś już ten temat czy dalej nic nie ruszyło. Zamontowałeś tylko HUD czy oprócz tego robiłeś jakąś konfigurację?

U siebie również planuję dołożyć  HUD, więc czeka mnie to samo. Później zerknę do DDT4all i zobaczę jak to wygląda.

W DDT4all wyświetlacz HUD określany jest jako "HMD", więc myślę że do jego włączenia wystarczy aktywować w R-link. Jeśli potrzebna będzie konfiguracja HUD to wybieramy sterownik Head Up display z folderu HMD.

 

2020-04-26.png

Przed zmianą trzeba najpierw odczytać konfigurację R-link, a następnie dokonać zmiany.

 

Sprawa wygląda tak.

W trybie developerskim w HMD zmieniłem na "present" i pojawiła się opcja regulacji HUD, ale nie można nic było zmieniać. 

W ddt4all także zmieniłem w HMD na "present". Zresetowałem r-linka i działa ! 

Opuszczanie i zamykanie wyświetlacza. 

Auto zgasiłem, odpaliłem no i działa. 

Jakie było moje zdziwienie jak po 2 dniach wsiadam do auta i chcę włączyć wyświetlacz (gdy działało to wyświetlacz schowałem, bo poprzednio po odpaleniu się wysuwał, ale wyświetlał za wysoko), a tu zonk. Znowu nie działa, coś się automatycznie resetuje,albo potrzeba jeszcze zmienić w innych opcjach w ddt4all. Nie wiem co teraz robić. 

Pozdrawiam IMG_20200430_174434.thumb.jpg.e754fb241adf565d57f72aacba734810.jpg

 

IMG_20200512_202216.jpg

Edytowane przez daniel01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2020 o 20:53, Oozie napisał:

Koledzy popełniłem straszliwy błąd po wejściu w tryb deweloperski. Prawdopodobnie kliknąlem High przy Display Mode. Teraz nic nie wyświetla. Co mogę zrobić? Pomocy!

20200514_203035.jpg

 

Dnia 14.05.2020 o 22:15, undercover20 napisał:

 

Koledzy, czy znajdzie się ktoś w Warszawie, kto pomoże w rebootowaniu mojego Rlinka za przysłowiową walutę flaszkową? :D Wątpię, że sam to ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha . Dużo mi pomogłeś sylwekdm ale dalej mam dwa pytania.

1. Sylwekdm moja kostka wyglada identycznie jak Twoja....tylko z tej serwisówki myslałem że jest pokazana kostka od przodu a nie od tyłu.

Generalnie od prawej strony w dolnym rzędzie zostawiasz 4 puste i kolejno licząc 6.7.8.9 to miejsce dla kamery. Wszystko sie zgadza jesli patrzysz na kostke od  tyłu czyli od strony kabli i Twoje zaznaczenie czarnym prostokącikiem jest ok. Jestes pewny że to jest dobry sposób?

Bo ja obrazek  serwisówki zinterpretowałem ze kostka  jest pokazana od przodu czyli nie od str kabli. Foto mojej kostki.

2. Dziękuję za rozszyfrowanie kolorów ale od kamery idą czerwony zółty czarny i biały...lub ten biały po drodze zmienia się na czarny  więc zostają czerwony żółty czarny czarny. Nie ma tam fioletowych i szarych. Foto kabli z kamery.

15896330470251241554154739051621.jpg

20200516_141121.jpg

Edytowane przez marcef
Fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oozie napisał:

 

 

Koledzy, czy znajdzie się ktoś w Warszawie, kto pomoże w rebootowaniu mojego Rlinka za przysłowiową walutę flaszkową? :D Wątpię, że sam to ogarnę.

Cześć, jeżeli pomoże DD4ALL to posiadam, łączę się, czy się uda pomóc tego nie wiem. Mieszkam w Pruszkowie. Pisz na: sirrah(at)op.pl

Uzupełnię mojego posta (jakoś mi nie idzie dodanie nowego tematu :-) ):

 

Witam koledzy,

udało mi się dokumentnie wyłączyć Start/Stop w Talismanie (przez DD4All), do pełni szczęścia brakuje mi tylko dwóch rzeczy: autoholda - ten fizynbie nie będzie możliwy oraz to coś co jest w zasięgu ręki czyli uruchamianie auta w w wybranym trybie Multi-Sense lub w ostatnim używanym. Udaje mi się połączyć z DD4ALL - ale tam niestety nie mogę zminić opcji MEX, inaczej ma się sprawa z |DM. Mogę "wejść" do  ustawień DM i zatwierdzam co ma być defoult, co ma startować (previous lub dany tryb). Zapisuje, ponowne uruchomienie R-Linka 2 - odczytuje to co mu zapisałem, lecz startuje cały czas w Neutral. Gdzie jest błąd?  Oprogramowanie 9.0.34.616. Może Ktoś coś?

Pozdrawiam

 

Rafał

Edytowane przez Rafixxxx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcef napisał:

Jestes pewny że to jest dobry sposób?

Tak.

21 - video +

22 - video -

23 - zasilanie 6V +

24 - zasilanie -

 

Jak się przyjrzysz kostce do R-Linka to miejsca pod piny są ponumerowane małymi cyferkami.

 

6 godzin temu, marcef napisał:

Nie ma tam fioletowych i szarych.

 

Bo to jest rozpiska przewodów w oryginalnej wiązce która zaczyna się konektorami a kończy wtyczką do kamerki.

Przekładając na kolory przewodów  w kamerce powinno być prawdopodobnie  tak:

 

21 - video +              =   żółty 

22 - video -               =   biały

23 - zasilanie 6V +  =  czerwony 

24 - zasilanie -         =  czarny

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie pytanie, prześledziłem wszystkie wątki i nie znalazłem odpowiedzi pomimo, że sporo pisaliście o Multi-Sense. Miałem wersję 2.2 R-Linka teraz mam wersję 7, AA działa bez zarzutów. Upgrade systemu R-Link 2, robił mi serwis Renault. Wcześniej mając wersję R-Linka 2 miałem różne style zegarów wyświetlane w zależności od włączonego programu: Sport, Eco, Perso, itd...  po aktualizacji zegar jest cały czs jeden zmienia się wyłącznie kolor podświetlenia ambientowego oraz kolor oznaczenia pozycji automatycznej skrzyni biegów na wyświetlaczu (przy tarczy zegara w liczniku). Być może da się to gdzieś jakoś włączyć - może ktoś przerabiał temat. Dodatkowo zauważyłem, że zniknęła z tarczy zegarów taka gwiazdka od Multi-Sense, która informowała o aktualnie włączonym trybie jazdy czyli jak wyżej: Sport, Eco, Perso itd. Z gry dziękuję za pomoc i odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rporada napisał:

po aktualizacji zegar jest cały czs jeden zmienia się wyłącznie kolor podświetlenia ambientowego

 

Jak wprowadzisz wszystkie ustawienia z :

https://megane.com.pl/topic/81951-problem-z-wyświetlaczem-prędkościomierza-oraz-trybami-multisense/?do=findComment&comment=573447

to problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!