Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnąłeś już ten temat czy dalej nic nie ruszyło. Zamontowałeś tylko HUD czy oprócz tego robiłeś jakąś konfigurację?

U siebie również planuję dołożyć  HUD, więc czeka mnie to samo. Później zerknę do DDT4all i zobaczę jak to wygląda.

W DDT4all wyświetlacz HUD określany jest jako "HMD", więc myślę że do jego włączenia wystarczy aktywować w R-link. Jeśli potrzebna będzie konfiguracja HUD to wybieramy sterownik Head Up display z folderu HMD.

 

2020-04-26.png

Przed zmianą trzeba najpierw odczytać konfigurację R-link, a następnie dokonać zmiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uruchamiał odczyt poziomu oleju w silniku jak to było np.: w MII.

Znalazłem takie nastawy związane z olejem (zrzut z programu demo):

obraz.thumb.png.5e93716b17d639782e3c2629b5a736e2.png

Ktoś wie jakie mają być wprowadzone wartości?

Wprowadziłem Oillevel... oraz DownTown: 1 min i licznik wyświetlił Error Config..

Powróciłem do nastaw 0 min.

Edytowane przez szwagier24a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czajkus1 napisał:

Ogarnąłeś już ten temat czy dalej nic nie ruszyło. Zamontowałeś tylko HUD czy oprócz tego robiłeś jakąś konfigurację?

U siebie również planuję dołożyć  HUD, więc czeka mnie to samo. Później zerknę do DDT4all i zobaczę jak to wygląda.

W DDT4all wyświetlacz HUD określany jest jako "HMD", więc myślę że do jego włączenia wystarczy aktywować w R-link. Jeśli potrzebna będzie konfiguracja HUD to wybieramy sterownik Head Up display z folderu HMD.

 

2020-04-26.png

Przed zmianą trzeba najpierw odczytać konfigurację R-link, a następnie dokonać zmiany.

 

Temat stanął w miejscu, nie wiem co robić. Myślałem, że może w serwisie by to aktywowali. 

Co udało mi się zrobić to w trybie deweloperskim uruchomiłem opcje wyświetlacza, w menu r-linka się znalazł, ale nie działa żadna regulacja. 

Programu ddt4all nie ogarniam (mam tą samą wersję co ty) , niby się łączy ze sterownikiem, ale gdy rozwijam menu np. chciałem wyłączyć Start-Stop to program się zawiesza i wyskakuje problem z połączeniem że sterownikiem. Nie wiem co jest nie tak. W wersji demo wszystko działa. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, daniel01 napisał:

Co udało mi się zrobić to w trybie deweloperskim uruchomiłem opcje wyświetlacza, w menu r-linka się znalazł, ale nie działa żadna regulacja.

W sensie zmiana wyświetlanych funkcji?

8 godzin temu, daniel01 napisał:

Programu ddt4all nie ogarniam (mam tą samą wersję co ty) , niby się łączy ze sterownikiem, ale gdy rozwijam menu np. chciałem wyłączyć Start-Stop to program się zawiesza i wyskakuje problem z połączeniem że sterownikiem. Nie wiem co jest nie tak. W wersji demo wszystko działa.

Czyli najpierw trzeba ogarnąć DDT, bo inaczej nic się nie zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów,

szybkie pytanie ,gdzie w  Developer Mode mogę zmienić model auta w z Espace na Megane wyświetlany w multisens.

Przez przypadek nacisnęło sie  i mam Espace:D.

Jeśli wiecie gdzie w DD4All też może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,dziś sprawdzę co widnieje u mnie.

Trochę dziwne bo daje sobie rękę obciąć ze sam nic nie zmieniałem.

Scrolla w myszce też nie używałem,dlatego żeby przypadkowo nie zmienić jakiegoś parametru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łatwo popełnić błąd bo zmienia się "całą paczkę" nastaw jednym przyciskiem. Część nastaw jest domyślna w programie. Zmieniasz jedną a pozostałe zapisują się w aucie "automatycznie". Warto wcześniej zrobić zrzut ekranu zanim zapiszesz zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

 

Chciałbym zapytać czy jest możliwość uruchomienia Rlink2 poza autem. Naszła mnie chęć wymiany w moim autku  ( Kadjar)  zwykłego radia na Rlinka. Zakupiłem moduł radia, wyświetlacz, panel i teraz chciałbym przed zamontowaniem w aucie to wstępnie uruchomić.

 

Czy oprócz zasilania potrzebne są inne podłączenia ( w aucie jest CAN) tak aby to ruszyło. Czy ktoś z forumowiczów mógłby podać rozpiską przewodów jakie wychodzą z wyświetlacza wskazanego poniżej na zdjęciach ( zasilanie itp..). Czytałem że potrzeba jest jeszcze antena GPS, tą również posiadam.  Z podłączeniem do wiązki auta jeżeli byłaby rozpiska przewodów myślę ze sobie poradzę.  Jeżeli zbyt optymistycznie do tego podszedłem proszę o ewentualne sugestie czy to ma sens.

 

Z góry ziękuję

IMG_20200513_200656630_PORTRAIT.jpg

IMG_20200513_200819085.jpg

IMG_20200513_200944926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, noone napisał:

Naszła mnie chęć wymiany w moim autku

Odezwij się do kolegi @Komarek- chyba wrzucał r-Linka do MIV .

wg mnie powinno być plug@play - ale widać, że u Ciebie brakuje wtyczek.

Szkoda, że poszedłeś w R-Linka zamiast poszukać konkretnego Chińczyka:

https://www.youtube.com/watch?v=VIz7hSRZ3oU

Ja dalej mimo wykupionej aktualizacji mam mamy z 2018 roku.

https://megane.com.pl/topic/82144-problem-przy-montażu-radia/#comments

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!