Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj z tym problemem w Decar Warszawa. Ciekło mi z tyłu po obu stronach. Nie mówiłem im nic o tym, że wiem gdzie cieknie z forum. Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu powiedzieli, że uszczelnili właśnie głośniki i, że problem jest im dobrze znany. Dodatkowo pokazano mi zdjęcie mojego samochodu ze zdjętymi boczkami drzwi, żebym nie miał wątpliwości co było robione :).  Zobaczymy po deszczach czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi może i masz rację ale fajnie jest jak dzwonisz do pracownika serwisu, a on Cię od razu rozpoznaje i kojarzy Twoje auto. Jak z mechanikiem po robocie możesz sobie pogadać czy coś tam po drodze zauważył czy nie i ogólnie o pierdołach. Milej się wtedy wydaje te kilka stów na serwis, a przy okazji jak miałem jakieś problemy np. skrzypiał mi ogranicznik jednych drzwi to pojechałem, popsikali, nie wzięli kasy. Jak mi się po SKP zepsuła odgórna regulacja jednej lampy to oni za regulację od środka też grosza nie chcieli. Jeszcze kalendarz ścienny dostałem początkiem tego roku z jakimś prototypem, na 2018 też miałem. Relacja jest bardzo ważna. Zawsze, nie tylko w ASO.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo poprawka przecieków tylnych drzwi, ale mam obawy że to nie jest problem głośników jak twierdzi na pewniaka serwis. Woda z za tapicerki cieknie również całkiem na bok od głośnika z miejsca wyżej niż najniższy punkt głośnika, woda i tak przecieknie po tapicerce w miejsce pod głośnikiem, i to może być mylące. Nie sądze że z głośników nie cieknie, ale chyba też cieknie z innych miejsc/miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu do foto relacji z demontażu przednich drzwi @seimi , filmik poglądowy https://youtu.be/Rk0uOSA150w

I tylne:  https://youtu.be/hmkozibvDnQ

 

 

Edytowane przez PCet
Uzupełnienie o dodatkową informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po wizycie w Aso uszczelnieniu głośników okazało się że nadal są przecieki. Ponowna wizyta, ponoć były jeszcze dwa inne miejsca wymagające uszczelnienia, przecieki zniknęły tym razem, lecz tapicerka dzwoni/brzęczy na nierównościach. Będzie kolejna wizyta już 4 związana z przeciekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po kilku demontażach słychać różne nowe dźwięki. Szczególnie wkurza mnie drganie tapicerki podczas słuchania muzyki. Przy niskich tonach. Przedtem tego nie było. Ponadto po myciu samochodu (bo o deszcz trudno), coś by się chciało pojawiać pod tapicerką przednich drzwi.

Ponadto od kilku dni piszczy pedał hamulca a chrobotanie skrzyni biegów jakby głośniejsze. Przebieg 4500 km. Ale za to klima fajnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Megane 4 ma tak że dość mocno rezonuje cała karoseria podczas jazdy po kostce brukowej lub innych nierównościach. Zwrócił na to uwagę również znany dziennikarz motoryzacyjny. Wszystko ok nawet podczas gdy karoseria rezonuje, ale gdy wszystko jest dobrze pospinane zmontowane, natomiast gdy tylko pojawi się jakiś luz w tapicerce lub innych plastikach poprzez ponowny demontaż / montaż itp. wówczas ten rezonans powoduje że wszystko co luźne zaczyna dzwonić, trzeszczeć. Jazda samochodem traci przyjemność, a to nowe samochody. 

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się wkurzałem na to rezonowanie, że w sobotę dobrałem się do tapicerki drzwi tylnych. Po zdjęciu oczywiście okazało się, że brakuje spinek, a jeden uchwyt mocujący spinkę jest pęknięty. Wszytko robią w ASO na siłę, bez myślenia. Zaopatrzyłem się w spinki - zamienniki na alledrogo, ale nie polecam. Niby takie same jak oryginały, ale z dużo twardszego plastiku. Lubią pękać przy dociskaniu tapicerki. Mocowania pokleiłem klejem na gorąco i na razie jest ok. Oczywiście wygłuszenia po wizytach w ASO brak.

IMG_20190720_113822.jpg   IMG_20190720_113904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie odczuwam różnicy podczas jazdy. W samochodzie nie jest głośniej. Może mieć to natomiast wpływ na jakość dźwięku z głośników. Nie znam się na tym. Ale jak tak ochoczo zbiera się woda w drzwiach, to może nawet lepiej jak tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle nie chciało się włożyć wygłuszenia z powrotem. 

Nie wiem jak to odczuwasz, ale dziwi mnie że nie czujesz różnicy - każde wyjęcie takich elementów wygłuszających jest odczuwalne. A spinek brakuje bo jak się nie chce podważyć i pomyśleć przy demontażu, to potem jest taki efekt.

Ja bym u nich pojawił się i zrobił dym - bo z takim partactwem można [cenzura] dostać.

Jak ja się cieszę, że moją Megankę ominęło większość problemów wymienianych przez użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wizycie w aso odnośnie przecieków trzeszczy tapicerka, ale nie chce mi się z tym nic robić, żeby jeszcze nie pogorszyć sprawy. Szkoda straszna że Megane 4 boryka się z takimi niedoróbkami, fajny ładny projekt a tak sknocony pod względem wykonania. 

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!