Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Takie tam zajęcie na jesienny weekend - wynik


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Postanowiłem znaleźć sobie zajęcie na weekend, gdyby pogoda niedopisała, choć akurat to się nie sprawdziło.

Ale zacznijmy od początku, jako że mój Fluence jest wyposażony w najprostszy wyświetlacz radia, postanowiłem go

doposażyć w małe centrum multimedialne. W tym celu zakupiłem:

- Standardową obudowę pod nawigację

- Tablet 7" z GPS i LTE

- Car Launcher AG

- Ładowarka samochodowa 4.2A

W sumie koszt, to jakieś 280zeta.

 

Wynik tej zabawy przedstawiam na zdjęciach, może kogoś zaciekawi.

 

 

 

FL4.jpg

FL3.jpg

FL2.jpg

Edytowane przez Mikah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie mam joy'a na tunelu, to fabryczne radio jest chyba najtanszą dostępną opcją i dysponuje tylko sterowaniem pod kierownicą, na szczęście ma bluetooth,

więc nie było problemu ze sparowaniem urządzeń. Oczywiście ten przy kierownicy nadal działa w takim samym zakresie, jak dotychczas. Gdy chcę skorzystać możliwości,

jakie daje tablet przełączam na AUX, dalej to tylko kwestia klikania po ekranie tabletu.

Foty montażowe dorzucę, bo to dopiero pierwsze testy działania.

 

Z rzeczy, które chcę jeszcze zrobić, to:

- Root, by w pełni zarządzać włączaniem i wyłączaniem, niestety kingroot nie dał rady.

- Wpięcie w kable zasilające radia, obecnie kabelek wyprowadzony dołem i wpięty ładowarką w gniazdo zapalniczki.

- Po lewej stronie zieje dziura, docleowo w tym miejscu na odpowiedniej zaślepce wylądują gniazda: usb i microSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku ,

Zasilanie na razie prowizorycznie, czyli kabelek wyprowadzony dołem i wpięty do ładowaki osadzonej w gnieździe zapalniczki.

Docelowo ładowarka będzie rozebrana, dolutuję kabelki i podepnę pod kable zasilające radio.

Co do radia, to nie stwierdziłem problemów, ale w sumie jeździłem po mieście, więc cały czas w zasięgu LTE.

 

Dzisiaj z zadowoleniem stwierdziłem, że po odpaleniu np: youtube, pokrętło przesuwa utwory przód-tył, wciśnięcie pokrętła uruchamia (pauzuje) odtwarzanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mikah napisał:

Co do radia, to nie stwierdziłem problemów, ale w sumie jeździłem po mieście

No własnie mi gubi poza miastem. Dlatego dosyć długo trwało szukanie przyczyn, dlaczego gubi stacje na autostradzie, bo cały czas jeździłem z podpiętą ładowarką USB (mam taką małą, która mieści pod klapką zaślepiającą gniazdko).

 

Mi trochę szkoda by było rezygnować z klasycznego wyświetlacza, dlatego dosyć długo rozważałem to:

https://megane.com.pl/topic/69060-nexus-7-na-stałe-w-aucie-skąd-zasilanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deku napisał:

(mam taką małą, która mieści pod klapką zaślepiającą gniazdko)

Zaintrygowałeś mnie tym :) Możesz pokazać jak to wygląda albo ew. podrzucić model/łącze do sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie to wyobrażałem, ale nie sądziłem, ze to się mieści pod klapką :) Dzięki @deku. Ja mam ładowarkę po kolor radia (szaro-czarną), ale z tyłu może mi się niedługo przydać, a tam mogłaby być schowana właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem taką ładowarkę wskazaną przez @deku. Faktycznie fajna sprawa.

Tylko jedna uwaga. Ładowarka nawet nie leżała koło takiej 2,1A. W ciągu około godziny nie jest w stanie naładować 40% baterii w Samsungu, który ładowarka 1,55A ładuje w nieco ponad godzinę do pełna od około 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

Tylko jedna uwaga. Ładowarka nawet nie leżała koło takiej 2,1A. W ciągu około godziny nie jest w stanie naładować 40% baterii w Samsungu, który ładowarka 1,55A ładuje w nieco ponad godzinę do pełna od około 15%.

Dlatego ja jestem zwolennikiem zwykłego gniazdka, bez żadnych rozdzielaczy itp. wtedy nie ma problemu z ładowaniem. W grandtour masz tyle gniazdek, że zawsze znajdzie się jedno wolne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!