Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czas rozgrzewania 1.4TCe oraz 1.6 110KM


MichalVTS

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pojezdziłem 100 km ze skanerem obd icar 3 i rozgrzany silnik utrzymuje temperaturę 81-85 stopni w zależności od obciążenia czy hamowania silnikiem temp.zewnętrzna była w ok. 5-8 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrzewania się 1.4 TCe - to jak była temp 0 stopni to 1 pasek po 5km spokojnej jazdy (czyli jak eco niańka pokazywał żeby zmienić bieg to zmieniałem - nie przekraczałem 2,5k obrotów na pewno - 2,3 pewnie nawet nie :) (ok 6min) a 2 przy ok 12 km (13 min) - dane na podstawie aplikacji fuelio z włączonym śledzeniem (nagrywaniem) trasy , który włącza się po odpaleniu auta (sparowanie BT z radiem :)).

Co to temp 5 stopni np to podobne czasy nagrzewania - sprawdzane wczoraj :)  

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sobota i kolejne testy. Screeny kolejno: przed odpaleniem, odpalenie, pierwszy kwadracik, drugi kwadracik, koniec przejazdu. Trasa ta sama jak ostatnio ale między pierwszym, a drugim kwadracikiem stałem chwilkę pod bankomatem czekając na żonę.

p.s. na spalanie chwilowe nie patrzcie, jakieś cyrki pokazuje.

torque-2019-02-16_09-07-31.thumb.jpg.4493cdf07fff973fb4c28a56e25e1c48.jpgtorque-2019-02-16_09-07-38.thumb.jpg.e1f4bc6b8a6d00beccc17655129b05cc.jpgtorque-2019-02-16_09-12-32.thumb.jpg.87041cb30a3301d7d55c6956a16952a1.jpgtorque-2019-02-16_09-17-11.thumb.jpg.4d9114cb622e580420ebe778af476be5.jpgtorque-2019-02-16_09-56-23.thumb.jpg.3d92fdf2888b7110de218f064a56c515.jpg

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet da rade w torque pro zobaczyc chwilowe, i średnie spalanie ? ktore to opcje ? muszę znajomemu w aucie to ogarnąć, bo w komputerze pokładowym nie ma opcji spalania właśnie :/ albo może znasz jakąś apkę która to pokaże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czik3n jest tam opcja spalania chwilowego (LPK na screenach) ale u mnie coś nie działa, tzn. działa ale bzdury pokazuje. No chyba, że nie tą opcję wybrałem bo tych opcji ze spalaniem jest trochę. Za tydzień w sobotę będę mógł przeprowadzić kolejne testy. Raczej nie wcześniej. Chcę też spróbować opcji z zapisywaniem logów. Dopiero poznaję ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, spróbuj zmienić formę wyświetlania tych danych. U mnie informacje z jakiegoś czujnika nie pokazywały się na jednej z dostępnych grafik do prezentacji danych. Jeśli konkretne dane są widoczne, to w tym menu wyboru konkretnego czujnika powinieneś mieć już aktualnie odczytywaną wartość dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!