Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ikona na panelu klimatyzacji - do czego jest /wersja wyposażenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś na panelu klimatyzacji zauważył dziwną ikonę? A nie nie..... nie chodzi o ikonę A w kółku. Przy głowie ludzika jest jedna strzałka skośna. Zaznaczona na rysunku. Widać ją tylko pod światło. Ktoś wie czego dotyczy? Bo chyba nie ogrzewanej szyby bo jej nigdy nie było.

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, to ciekawe jak to przy dzisiejszym powietrzu działa - w Krakowie aktualnie normy na PM2.5 przekroczone o 400%. Wówczas - jak sądzę - taki system chciałbym zamknąć obieg, ale przy -4 st. C klimatyzacja nie ruszy (zamknąłem dzisiaj na chwilę i od razu paruje). Czy ktoś ten system ma i wie jak on funkcjonuje w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam, nazywa się Air Quality Sensor ale nie wiem czy działa na zanieczyszczone powietrze. Może w Chełmie powietrze jest stosunkowo czyste. Jedyne co robi to w chłodne dni ciągle włącza obieg zamknięty i po chwili mam zaparowane szyby. Zimą nie mogę jeździć w trybie auto. Przy ręcznym ustawieniu nawiewów to cudo nie działa. Myślę o programowym wyłączeniu tego czujnika tylko obawiam się, że trzeba będzie też wypiąć z niego wtyczkę by nie było błędu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aniewa napisał:

Jedyne co robi to w chłodne dni ciągle włącza obieg zamknięty i po chwili mam zaparowane szyby. Zimą nie mogę jeździć w trybie auto.

To dziwne bo ja często jeżdżę w trybie auto i nie miałem problemu z zaparowanymi szybami. Też mam system Air Quality Sensor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma problemu, ale Renault na początku miało z tym problem i chyba od 2013 AQS już nie było. W starszych autach była aktualizacja oprogramowania dezaktywująca AQS, jak dobrze pamiętam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikona A w kółku mierzy poziom tlenu w powietrzu i stąd zamyka / uruchamia obieg wewnętrzny. Przedtem robiło to często i stąd szyby były ciągle zaparowane (jest temat na forum o tym). Później zrobili aktualizację oprogramowywania i szyby nie parowały. Sądzę, że zrobili większą tolerancję by obieg wewnętrzny nie był praktycznie cały czas uruchomiony. I to tyle. A zawsze można zgonić na filtr kabinowy jak to większość serwisów czy portali internetowych robi.

W starszej megane 1 wymieniałem zgodnie z interwałem, brak dziur w samochodzie a szyby parowały. Ale zawsze ta sama odpowiedź - filtr. I to nie prawda bo w większości to podszybie oraz uszczelki w samochodzie które z biegiem czasu się zużywają. Widzę to już po swoim. Na początku było idealnie i mogłem jeździć bez nawiewu - całkowity brak pary na szybach.

 

Czyli mamy dwie skrajne opinie odnośnie strzałki - albo tunel środkowy albo ogrzewana szyba - w co wątpię bo nigdy takiej nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dreq02 napisał:

ikona A w kółku mierzy poziom tlenu w powietrzu i stąd zamyka / uruchamia obieg wewnętrzny.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Czujnik jakości powietrza składa się z dwóch czujników. Jeden to czujnik poziomu emisji tlenku węgla a drugi to czujnik poziomu emisji tlenku azotu.

Z tego co zauważyłem to tylko zimą lub w upały zamyka mi obwód silnika klapki recyrkulacji. Podejrzewam, że to nie czujnik jakości powietrza to robi tylko oprogramowanie klimtronika wymusza takie działanie by szybciej nagrzać - wychłodzić kabinę.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!