Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

żarówki LED H7


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chciałbym w swojej megane II PH II z soczewkami zamontować żarówki H7 LED

np takie https://allegro.pl/zarowki-led-2x-h7-senso-s9-cob-12000lm-dzien-noc-i7194636938.html 

czy ktoś z Was to robił i mógłby podpowiedzieć, jakie żarówki będą pasować (czy z wentylatorem czy z paskami chłodzącymi)?

czy potrzebuję adapterów? np. https://allegro.pl/oferta/adapter-do-h7-led-renault-megane-ad12-7256201061 

czy potrzebuję rezystory? https://dwr.com.pl/p/371/4867/adapter-canbus-rezystor-do-zarowek-mijania-led-h7-px26d-rezystory-canbus-zarowki-samochodowe.html

proszę o wszelkie pomocne informacje, w internecie nie znajduję wiele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś tam nie założył adaptery,chłodzenia itp. to i tak to będzie nielegalne te wynalazki nie mają homologacji za co grozi utrata dowodu rejestracyjnego~rób jak uważasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w ogóle cytat z oferty Allegro z tymi żarówkami, którą podesłałeś: "Zgodnie z obowiązującymi przepisami, LEDowe zamiennik żarówek konwencjonalnych nie mogą uzyskać homologacji ECE R37. W związku z powyższym, oferowany produkt nie jest przeznaczony do oświetlenie zewnętrznego pojazdów biorących udział w ruchu na drogach publicznych."

Także, jak @ROBRAT napisał, kupujesz kosztowną żarówkę do oświetlenia tarasu na ogrodzie...Nie montujcie w ogóle ludzie takich rzeczy, potem można oślepnąć na drodze, jak taki jedzie z przeciwnej strony :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorsze jest to, że sprzedano 220 pary ;/ 

nie dość, że ma znaczenie czy zwykłą żarówkę założymy poprawnie czy odwrotnie, wysokość na regulacji to jeszcze bawią się w pseudo ledy. Uważam,  że akurat w tym wypadku to policja powinna coś z tym robić bo tak się jeździć nie da. Najgorzej jak jakiś stary samochód ma te pseudo ksenony zenony ;/ Takiemu tym bardziej mam ochotę przy.. walić w łeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj te, wejdą, będą mniej żywotne (o ile się zmieszczą, nie wiem jak w M2), ale będą i nie słuchaj Panów wyżej, do soczewki w sam raz będzie i niczym się nie będzie różnić od żarówki prócz barwy, która będzie zwyczajnie biała.

Nie chcę być niemiły ale po pierwsze w diodach nagrzewa się najbardziej struktura świecąca, nie płytka, płytka takk samo jak radiatory odprowadzają światło od diody. Po drugie chłodzenie jest po to by dioda się nie przegrzewała, rozgrzana dioda świeci gorzej, struktura się degraduje i znacznie skraca żywotność diody, także pasywne chłodzenie przełoży się na żywotność diody.

Różnica zwyczajnie będzie po prostu taka, że w na nowszej generacji diodach świeci dużo mocniejsze światło i jakość wykonania jest lepsza, w soczewce nie będzie żadnej różnicy poza większym natężeniem światła i mniejszym poborze prądu. Te co podałeś najadą się również do zwykłej lampy, wystarczy, że ustawisz niżej lampę to i tak nie będą oślepiać w przeciwieństwie do diod nowszej generacji i większym wskaźniku LM i innych tego typu o wyższym wskaźniku LM bo to tu chodzi. Dajesz niżej lampe i nikt nikogo nie oślepia bo 'snoop' (tak snoop w przypadku diod) światła jest niżej niż odcięcie zwykłej żarówki. Niech w końcu trolle od ledów zaczną myśleć, tym bardziej, że masz soczewkę to już nie ulega wątpliwości. że odcięcie będzie od linijki !!!!!!!!!!!!! .
Rozumiem prawo prawem, ale nikt nikogo nie OŚLEPIA, przykładowo dioda C6 po uprzednim obniżeniu lampy.!!!! Co najwyżej z naprzeciwka kierowca zobaczy białą barwę, która przykuwa oko w przeciwieństwie do żółtej, ale w nowych samochodach dużo mocniej świecą światła i nawet ustawione potrafią kierowcy z naprzeciwka walnąć poświatą w oczy, tym bardziej te SUVY.
Kupisz mocne diody to nie opanujesz tego nawet na regulacji w lampie. Dlatego do zwykłej lampy nie kupujemy mocnych diod bo przyjedzie jeden, drugi debil  starym pasatem czy golfem na drodze i już każdy myśli, że oo założył sobie diody somsiad, ale wali po oczach, ale pomyślmy tylko jakie to on te diody tam włożył i czy są ustawione czy tylko włożone w miejsce żarówki i więcej nic nie ruszane, stąd ten stereotyp. PRAWO PRAWEM, ale bez przesady Panowie, za pare lat dioda w reflektorze to będzie standard, nie bawmy się Policjantów bo nie oto tu chodzi i tak każdy zrobi co będzie chciał, a w pysk to można dać ........ hehe :) bez komentarza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^Hehehe wiedziałem, że niebawem wjedzie jak na białym rumaku, mistrz ceremonii, obrońca uciśnionych zwolenników LEDowego g...wna... i oto jest.

6 godzin temu, blake napisał:

PRAWO PRAWEM, ale bez przesady Panowie, za pare lat dioda w reflektorze to będzie standard, nie bawmy się Policjantów bo nie oto tu chodzi i tak każdy zrobi co będzie chciał, a w pysk to można dać

Nie żebym Ci tego życzył ale dobrze by było żeby Ci ten DR w końcu zabrali albo żebyś przeglądu nie przeszedł to byś może poszedł po rozum do głowy. Wszystko kwestią czasu.

Edytowane przez pbet
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blake Ty tak na serio?? Chyba jest różnica pomiędzy reflektorem soczewkowym, a zaprojektowanym specjalnie pod LED-y. Z jakiegoś powodu te LED-owe zamienniki H7 nie mają (póki co) homologacji na naszym kontynencie. Gratuluję podejścia do tematu: "przepisy nie pozwalają, ale ja wiem lepiej...". Na zużytych w świetle prawa oponach też jeździsz, bo przecież dopóki nie zrobią się z nich slicki to bieżnik jest, odprowadzanie wody działa i co tam w ogóle będą mi mówić, że mam coś zmieniać? Nie dociera do Ciebie to, że takie zamienniki nie trzymają żadnych standardów, jak sobie producent wykombinuje, tak zrobi i wypuści na rynek? 

Nawet gdybyś miał rację z tym opuszczaniem reflektora, to gwarantuję Ci, że 99% ludzi właduje żarówę do lampy i nawet nie pomyśli o wybieraniu się na SKP w celu ustawienia świateł. Z klatą wypiętą do przodu jadą dumnie na drogę, mając głęboko w 4 literach innych.

Edytowane przez droopy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie porównywać starych opon do diody bo to kompletnie jedno drugie wyklucza. Zalecam pooglądać filmiki na YT jak to świeci, rozkład światła jest taki sam jak w zwykłej żarówce, różni się tylko promieniem i linią odcięcia, a raczej jej brakiem, w przypadku diody promień jest  dalej, stąd też lampę trzeba uprzednio ustawić trochę a nawet z 3-4cm niżej niż standard i diodę trzeba z głową dobrać a nie kupować od razu '100000000LM' to potem dziwota, że takie opinie jak wyżej występują.

Byłem tak na stacji już 2 razy bo 2 lata tak jeżdzę, ani razu nie zdarzyło się, żeby mi ktoś mrugnął ( no mrugnął jak jechałem na halogenach po deszczu lub jak Policja stała) na początku diagnosta nie bardzo wiedział co o tym myśleć, ale wszystko przeszło testy (w zwykłej lampie M3) widziałem snoop światłą właśnie 2-4 cm niżej tej kreski na tym urządzeniu do kontroli reflektorów, innej mowy nie ma. Ok co do zwykłej lampy mogę się zgodzić bo jeżdzą pajace z nie ustawionymi świecącymi światłami w kierunku 'nieba' i potem odbija się to czkawką na wszystkich. Ale co do soczewki to nie ulega wątpliwości, że zwykła żarówka a LED nie ma znaczenia. Koniec z mojej strony i można temat zamknąć  bo to temat rzeka, chcecie to dzwońciena Policje, mogę podać adres.

Po lewej zwykła żarówka w soczewce po prawej LED w soczewce, wystarczy skorygować ustawienie lewej i jest igła i nikt się do tego nie przywali, ba, nawet nie będzie sprawdzał bo wszystko spełnia warunki

 

21312312321.jpg

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Chłopaki kupiłem żarówki LED Cob do citroena C5 po 2 tygodniach wyrzuciłem to gówno. Prawda świecą jaśniej od H7 ale nie można ustawić odcięcia światła. Kręciłem lewo prawo żarówkami, lampami góra dół świeci to wszędzie tylko nie na drogę i oślepia wszystkich nawet samoloty:mrgreen:. Szkoda kasy. Kiedyś za młodu założyłem żarówki H7 większej mocy chyba 70wat do soczewek w Calibrze to mi wtyczki rozpuściło :mrgreen: dobrze że się auto nie zapaliło :bash:

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sie czepiacie tego swiecenia po oczach a czesto dostajecie zajaczka w oko z nowy aut na ledowych matrycach i sie wtedy nie czepiacie tego uczestnika ruchu a jakos przeglady przechodzi a co do honologacji to ruszcie glowa nie ma bo kasa sie musi zgadzac jezeli dobra zarowka kosztuje 10ppln i spala sie po 6 msc użytkowania to dlaczego mamy dopuścić zarowke ledowa za 40zl ktora pokona ten dystans czasowy stad brak legalbosci a o skp nie bede wspominal do tej pory widze jak wjezdzaja auta na hidach czy ledach i nikt sie nie czepia takze darujny sobie teb temat bo wssyscy wieny ilu mamy znajomych ktorzy jezdza na takich czy innych wynalazkach a jeszcze nie spotkalem sie zeby ktos ogladal zarowki po stluczce jak tu co niektorzy pisali ze ubezpieczyciel ze to i owo teraz wiekszosc rzeczy dzieje sie na podstawie rozmow telefonicznych a takze pojedynczych zdjęć 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej (poprzedniej) Megi włożyliśmy jedną ledową (znajomemu jeden philips umarł, a drugą miał wyciągniętą) i pojechaliśmy na SKP. Zwykły osramek miał bardzo podobne odcięcie do ledowej i wystarczyło trochę obniżyć. Według diagnosty nie byłoby się do czego przyczepić. Niestety w Xsarze picasso już tak kolorowo nie było i ustawienie było praktycznie niemożliwe. Megana - soczewki; Xsara - bez soczewek.

Aktualnie jeżdżę dalej na osramkach, ale ledy kuszą... Szczególnie, że gdzieś ten philips jeszcze leży, więc wystarczy tylko jedną gdzieś wyrwać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!