Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno mnie zastanawia. U was to chrobotanie występuje od 1 biegu i rowniez na wstecznym? Bo u mnie pojawia się dopiero jak wrzucę 4 więc to nie jest w pełnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu możliwe, że od danej prędkości  części wchodzą w większy ruch wirowy i wtedy wydają inne dźwięki. Skrzynie w Megankach  są składane z andrutów i to przez 2-letnich chinczykow za miske ryżu. Dlatego sie to tak sypie. Profesor Chris na YT nawet pokazał dyferencjał z VOLVO. To mówił, że zrobiony jest z ryżu bo się cały posypał. Zęby były ścięte. 

Ja mam zero przyjemności z jazdy przy mojej skrzyni. 19 letnie Mondeo Mk2 chodziło jak masło i relaksowało.  W tym aucie albo muzyka głośno i będzie pierdziec albo słuchanie dziwnych dźwięków. Nigdy więcej Renault. 

W razie potrzeby można pisać też do Kickstera. On też może zadziałać szerzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występują te dźwięki po rozgrzaniu i najbardziej je słychać podczas przyspieszania i wciskania pedału sprzęgła.

Pytanie czy ktoś z powodu tych dźwięków miał unieruchomione auto? Rozsypała się skrzynia bądź nie można było wrzucać biegów? Bo jeśli nie,  to pewnie nic nie zrobią z tym... Będziemy z tym jeździć aż się gwarancja skończy... Dobrze, że kupiłem gwarancję na 5 lat hehe

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Ci po tej gwarancji? Z Ciebie się będą śmiać :P Będziesz jeździć żeby Ci wymienili na gwarancji to Ci powiedzą że tak ma być. Rozwali Ci się skrzynia nawet na gwarancji to Ci nie wymienia ani nie naprawia bo powiedzą, że niewłaściwie eksploatowana.  Gwarancja ma bardzo mały zakres. Trzeba ja mieć daleko w .... I takie rzeczy załatwiać na własną rękę tzn.  Rozebrać skrzynie obczaić co do roboty i wymienić po swojemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4ta generacja danego auta, nowa skrzynia ale dalej produkują ją te same małpy które tego robić nie umieją. Smutne i przykre że tak prosty w tych czasach element jak skrzynia biegów przerasta producenta jakim jest reno.

Sąsiad ma moją fabię, ma nalatane w niej obecnie prawie 190 tyś km, a zmiana biegów, praca skrzyni jest nieporównywalna do skrzyni w moim sceniku. Corsa D tak samo ma cichą i precyzyjną skrzynię, biegi wchodzą lekko i bardzo precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.5 dci i taka skrzynie, po rozgrzaniu są dziwne dźwięki podczas przyspieszania 4,5,6 bieg jak dostanie mocno w dupe to i na trójce słychać tak od 1500 do 2500 obrotów później silnik diesla zaglusza dźwięki. 

Gearbox type    TL4
Gearbox type and suffix    TL4086
Gearbox fabrication number    S119061
https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault
Najłatwiej tutaj wklepac vin i sprawdzić numery skrzyni. Ciekaw jestem czy numer fabryczny to numer kolejnych wyprodukowanych skrzyń, może problem dotyczy tylko danej partii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Megane III 2013 z silnikiem 1.6 i skrzynią 6-ką coś tam trochę było słychać przy 60 ale powiedział bym, że w normie. Teraz kupiłem 1.3 140 KM i powiem tak: jest idealna cisza, skrzynia pracuje bez zarzutu odgłosów zero. Więc może problem dotyczy tylko wersji 115 KM...

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już tydzień po wizycie w ASO związanej z korektą zbieżności. Przy okazji starano się nagrać dźwięk podczas jazdy,  ale podobno słabo słychać... Ponadto starano mi się wmówić,  że nic nie słychać. Na razie jestem cierpliwy...

Przy okazji byłem w salonie i sprzedawca wygadał mi się,  że coraz więcej ludzi zgłasza się z podobnym problemem związanym z dziwnymi dźwiękami z okolic skrzyni biegów. 

Teraz najlepsze:

Serwisy nie mają pojęcia jaki olej trzeba lać do tego silnika (pytałem w dwóch). Są dwie opcje:

5W-30 norma RN17

0W-20 norma RN17FE.

Obstawiam, że to będzie ten drugi. Chciałem sobie kupić 1l  na ewentualne dolewki, ale nie otrzymałem odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seimi napisał:

 dwie opcje:

5W-30 norma RN17

0W-20 norma RN17FE.

Obstawiam, że to będzie ten drugi. Chciałem sobie kupić 1l  na ewentualne dolewki, ale nie otrzymałem odpowiedzi. 

 

Raczej pierwszy. ASO stosuje olej z normą RN17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phil_ips napisał:

 

Raczej pierwszy. ASO stosuje olej z normą RN17.

Wydaje mi się,  że norma RN17FE stosowana jest w przypadku filtra FAP, ale mogę się mylić. Dobrze byłoby gdyby był to olej 5W-30, bo ten drugi jest strasznie drogi.

Przy okazji napisałem jeszcze reklamację do Renault Polska i otrzymałem odpowiedź,  że bardzo im przykro oraz że serwis dołoży wszelkich starań aby usunąć usterki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!