Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana sworznia wahacza przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas kontroli w ASO stwierdzili konieczność wymiany sworznia wahacza z przodu.

Pytanie moje, to czy nie przesadzili z wyceną tj.

sworzeń 70 zł, wymiana 250zł - podobno z tego powodu, że jest nitowana i trzeba rozwiercać.

Z analizy forum wnioskuję, że korzystniej jest wymienić cały wahacz (wtedy pewnie od razu z obu stron) - czy faktycznie ?

 

Edytowane przez pi0trek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sworzeń kosztuje ponad stówkę. Lamforder nawet 160. Pomyśl ile jest warty nowy wahacz, którego sam skład części jest równy z kompletną podróbą. Jedna porządna dziura i kupujesz kolejny. Korozję masz na nim po dwóch zimach. Żeby wykrzywić stary oryginał to już trzeba być mistrzem.

Sama wymiana sworznia z rozwiercaniem warta jest do 150 zł. Wymiana jednego wahacza dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pi0trek napisał:

wymienić cały wahacz (wtedy pewnie od razu z obu stron)

Nie ma takich wskazań.Jak tuleje ok to według mnie lepiej wsadzić dobry sworzeń niż kiepski cały wahacz.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że ciekawa dyskusja i ciężka decyzja do podjęcia.

Linkowany wahacz OE Reanult, jest szeroko dostępny w hurtowniach motoryzacyjnych. Można kupić w granicach 200-250 złotych. Febi za za 160-170, a Meyle za 250-270 złotych.  Ale  szczerze mówiąc nosi wszelkie znamiona wskazujące na produkt produkowany dla Renault. Jest na sworzniach TRW. Sprzedaje się dobrze, zwrotów reklamacji brak. Myślę, mogę się mylić, produkowany jest w Turcji, zresztą jak wiele podzespołów Renault.

Bardzo dobry sworzeń LMI35018 to koszt około 80-110 złotych, 50-70 złotych za Febi,Meyle, NK do 20-30 złotych za Maxgear.

A i jeszcze ewentualnie tuleje, to koszt w granicach 120-150 złotych za dwie Lemforder.

Jeżeli tuleje są w dobrym stanie, wymieniłbym chyba tylko sworzeń.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat w 14 letnim Megane II. Tam do wymiany trzeba sworzeń wycisnąć praską hydrauliczną. Ręczną nie ma podejścia, więc trzeba wyciągnąć wahacz rozbierając pół przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, decyzja była szybka :)

ASO - sworzeń 75 zł robota 160 zł (jak widać robocizna staniała :) )

Niestety nie wiem jakiego producenta sworzeń zamontowali ...

Edytowane przez pi0trek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 21:22, pi0trek napisał:

Dzięki za podpowiedzi, decyzja była szybka :)

ASO - sworzeń 75 zł robota 160 zł (jak widać robocizna staniała :) )

Niestety nie wiem jakiego producenta sworzeń zamontowali ...

Rozumiem, ze to cena z ustawieniem geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wymiana sworznia wahacza zajęła mi 3 godziny, pewnie dlatego że mam małe doświadczenie, ale te upierdliwe nity też narobiły problemu. Była szlifierka, młotek, przecinaki, młot, punktaki, wyprasowywanie lewarkiem itp. co tylko dało się wymyślić. Zamontowałem TRW na śrubach. Nie wiem jaki byłby koszt u mechanika, ale radzę nowicjuszom dobrze się zastanowić czy nie lepiej wymienić cały wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!