Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.5 dCi z przebiegiem 260-280 tyś - warto?


luktal

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem auta, niedługo do sprzedania będzie Renault Megane III 1.5 dCi z 2010 roku, nalatane ma 260-280 tyś. Auto jest od znajomej osoby, która ma go od około 5 lat (kupione z przebiegiem ok 180 tyś). Wcześniej jeździł nią jakiś handlowiec. Na chwilę obecną wiem tylko tyle, że nie było robionych żadnych poważnych napraw (turbo, wtryski, skrzynia etc) oraz że auto spisuje się bez zarzutu. Pierwszy użytkownik jeździł podobno głównie trasy, znajoma osoba - głównie miasto.

Teraz czy warto zainteresować się takim autem? Czy silnik, skrzynia i ogólnie ich osprzęt po takim przebiegu daje jeszcze radę czy to już pewne wydatki (jakie?)? Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale pytam o ogólny trend.

Czy na forum są auta z takim/większym nalotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystkie najdroższe rzeczy jeśli nie były do tej pory zrobione to niedługo będą. Nie oszukujmy się, silniki udane, potrafią 300tys zrobić, ale wszystko kiedyś się kończy choćby nie wiem jak dbać. Za max 14tys można zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dzięki Kataryniarz za pamięć :) Teraz dochodzę do 320k km. Właśnie spojrzałem na AutoScout24 i max dla tej Meganki jest 368k km na OtoMoto 336k km Niedawno na Allegro był z ponad 400k km. Szwagier ma Traffica z 1.6dCi i już chyba pół mln przegonił. Mnie jakość wykonania tego samochodu wprawia w coraz większe zdumnienie. Starsi użytkownicy wiedza, że zmieniam olej od nowości co 30k km wraz z innymi filtrami. Nie żebym wyjątkowo chciał oszczędzać, ale dlatego, że chcę możliwie mało czasu spędzać na warsztacie a zawsze jestem przy mechaniku i nie dlatego, że jestem osobą wyjątkowej podejrzliwości, ale myślę, że co dwie głowy to nie jedna i zawsze coś zauważę o czym mechanik zapomni. Na pewno kupisz samochód bardzo ekonomiczny bo spalanie oscyluje 4,8-5,2, nie psuje się, co zresztą widać po wpisach na tym szacownym forum. Przeglądy co 30k km rozrząd co 160k km zawieszenie jak w T34 niezniszczalne. Ze swojego zamierzam wycisnąć max co się da, bo już teraz innego wyjścia nie ma. Czasem to aż z zazdrością czytam wpisy dotyczące silników Tce czy serii IV, gdzie i palą 15l na 100 i się non stop psują. A każdy człowiek potrzebuje i wroga i problemów choć ciut, bo inaczej w główce się przewraca hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie panewki wymieniłem, ale tym się nie stresuj bo jest ona bardzo prosta. Koszt panewek w ASO to 200zł wymiana ok 200-300zł lub jak jesteś mechanikowaty sam to zrobisz. Podobnie wymieniłem alternator bo mi się trafił dość przypadkowo używany po 30k km więc wziąłem. Chyba na forum znajdziesz całą moją historię. Jeżeli poszukujesz TANIEJ jazdy to po oględzinach bierz. Ja na samo paliwo wydaję miesięcznie ok 1000zł co z grubsza licząc pozwala przejechać 4tys km a weź x2 w przypadku benzynowych silników 1.0 czy 1.2 przy podobnej cenie paliwa? Po roku z dymem puszczasz taka właśnie megankę. Mnie przy ubezpieczeniu teraz w styczniu wycenili na 15tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, zapewne lepiej wydać na mieszkanie, rodzinę czy nawet zwiedzanie świata niż dorabiać zachodnie koncerny motoryzacyjne. Pod tym względem ten model i typ góruje. Myślę, że Reno to marka budżetowa i wszyscy tu koszty liczą bo młodzi piłkarze Legii (lub innych szacownych klubów) raczej siedzą na forach typu Ferrari a starsi, jak pewien redemptorysta na forum Maybach.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też, że jeździsz głównie w trasy... jak jest z wygodą w dłuższej trasie? Chodzi o hałas przy 130-140km/h a także wygodę siedzeń. Kiedyś miałem Megankę I i to auto siedzenia miało wygodne, teraz V40 z 99r i siedzenia też są komfortowe. Jak tu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luktal nie jest źle ale mogłoby być lepiej. D..y nie urywa. Miałem MI i MII, wydaje mi się, że miały trochę wygodniejsze fotele, MII na pewno miała wygodniejsze fotele. Do tego jak wozisz pasażerów z tyłu to mogą narzekać na twardość siedziska i niezbyt wyprofilowane oparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał kolega, ameryki nie ma, no cóż, sztywna prosta belka, krótki rozstaw osi, trywialne zawieszenie. Kiedyś jeździłem kolegi C5 tam się czułem jak Carrington, hydro-pneumatyczne zawieszenie, fotele jak w pałacach ehh. Ale jak to mówią? Co nas nie zabije to nas wzmocni. Jak widzisz jeżdżę już kilka lat i żyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to albo Ja mam bardzo wyrozumiałe plecy ( jeszcze młode) albo trasa 2.5tyś na strzała w coupe nie jest niczym niewygodnym w tym aucie :D. Osobiście dużo gorzej czułem się w signum z fotelami OPC, czy choćby w CX7 :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę.

Moja M3 1.5 dci kombi ma już 302 tys km.

Badania techniczne robione w grudniu przeszła bez najmniejszego problemu, zresztą jak wszystkie badania do tej  pory.

Będę ją prawdopodobnie sprzedawał koniec marca - początek kwietnia .

Proponuję ją za 10 tys pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!