Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwa korki oleju?


luktal

Rekomendowane odpowiedzi

W starych meganach 3 v1 są 2 żółte korki, jeden jest typowym wlewem oleju, a drugi jest z bagnetem.

W meganach 3 v3  jest już tylko jeden korek, ten z bagnetem, a ten drugi jest zaślepiony jakimś czarnym korkiem, którego nie da się odkręcić, przynajmniej delikatnie . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie bez jaj:D.  Wcale mu się nie dziwię, zobaczył dwa żółte korki podobnej wielkości i chciał się dowiedzieć który jest do wlewu oleju. Są wśród nas laicy samochodowi którzy by chcieli sami coś zrobić w swoim bolidzie a nie mają odpowiedniej wiedzy  i pytają na forum stworzonym między innymi dla takich użytkowników.  Podpowiedzi konstruktywne są OK!

Na marginesie, byli kiedyś moderatorzy co czepiali się, że ktoś np. zamiast KM (moc silnika) pisali km (kilometry) chociaż z treści wynikało, że chodzi o moc silnika . Moderatorzy pisali, że to forum techniczne i nie należy mylić pojęć stricte technicznych , według mnie to forum jest dla wszystkich użytkowników nawet po polonistyce (nie obrażając nikogo) i wszystkim bez względu na zadane pytanie należy się rzeczowa odpowiedź. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już się dowiedział  ;)
IMHO wszystko OK, nikt nie szydził przecież.

Ale co do KM i km to jest MEGA różnica i samochodziarze to powinni rozróżniać. Oczywiście każdy z nas uczy się przez całe życie, dlatego fachowych wiadomości nigdy dość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrarek napisał:
9 minut temu, mrarek napisał:

Ale co do KM i km to jest MEGA różnica i samochodziarze to powinni rozróżniać

 

Jak ktoś napisał, że ma silnik o mocy 110 km to mam myśleć, że silnik ma przebieg 110 km? Nie każdy jest samochodziarzem tak samo jak jak każdy samochodziarz nie jest lekarzem i może mylić jednostki podawanych leków.:D Więcej tolerancji.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100 % racji, uświadamianie to podstawa ale to nie może łączyć się z jakimś totalnym, że tak powiem potępianiem użytkowników którzy tego nie rozróżniają z racji np. swojego wykształcenia ewentualnie całkowitym brakiem wykształcenia. Ja mam to szczęście, że kończyłem szkoły w latach siedemdziesiątych i i do dzisiaj została mi w pamięci wiedza wówczas zdobyta.

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrarek napisał:

Jak chcecie wlewać olej korkiem od bagnetu, jeśli 10 cm niżej ma średnicę 10 mm :)

Ja mam w 1.5 dci 110 koni z fap z 11 roku, jeden korek właśnie z bagnetem. Czy długo się nalewa, chyba nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!