Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pbet napisał:

... Co do Heyner to napisałem pytanie do sprzedającego czy są z adapterami czy fabrycznym mocowaniem bo mam źle doświadczenie z adapterami w Valeo First, a w opisie jest "z mocowaniem do ramienia wycieraczki typu D. Do zestawu dołączony jest komplet adapterów umożliwiający montaż piór na ramionach wycieraczek."

Zestawy Heyner dedykowane do konkretnych pojazdów zawierają mocowanie pod dany typ auta. W tym przypadku: http://alca.com.pl/adaptery/432-adapter-t5.html   

Nie jest to uniwersalny adapter, jak np  we Valeo first. Jest to uchwyt pod jedno konkretne mocowanie, trochę błędnie nazywane adapterem. Wpinasz w pióro i jest ok.

Też nie lubię tych uniwersalnych konstrukcji, mocowanie-adapter-pióro. Powstaje niepewna konstrukcja, wizualnie brzydko "stercząca" nad krawędzią maski.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyner ma różne modele wycieraczek. Są też w wersji wielosozonowej z dodatkową gumą zimową.

ps

Nie namawiam do niczego. :)  Z wycieraczkami to loteria. Dużo zależy jak długo leżały na półce, w jakiej temperaturze, czy ktoś nie przycisnął krawędzi zbierającej za mocno do kartonika.itp  Dlatego warto kupować od dostawców, którzy oferują pióra z ochraniaczami.  Wiele zależy od stanu szyby, od tego gdzie porusza się auto. Wystarczy kilka razy przejechać po zamarzniętej szybie lub pokrytej jakimś pyłem przemysłowymi, pokrytej owadami, żywotność maleje drastycznie.

Trwałość sześć do ośmiu miesięcy, czyli jakieś 10 tyś. km uważam za typową dla dobrych wycieraczek.

W jednej Meganie miałem zestaw dedykowany Maxgear, wytrzymały rok. Kupiłem do drugiego auta, wytrzymały trzy miesiące. Wygląd i konstrukcja piór identyczna w drobnych detalach, jak oryginalne wycieraczki Renault. Nie wiem kto robi je dla Maxgear.

Synowi założyłem Heyner Hybrid, sprawnie usuwały wodę około sześciu miesięcy. Po przetarciu szyby Rain X 2w1 pociągnęły jeszcze 2 miesiące. Myślę, że całkiem nieźle.

Zawsze, najdłuższą trwałość uzyskiwałem na piórach dostarczonych fabrycznie z autem.

 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lelupi napisał:

Nie namawiam do niczego. :)

Wiem, wiem. Przekonał mnie Twój wpis o tych adapterach.

1 godzinę temu, Lelupi napisał:

Dlatego warto kupować od dostawców, którzy oferują pióra z ochraniaczami.

Wszystkie te wycieraczki OEM miały ochraniacze na pióra.

1 godzinę temu, Lelupi napisał:

Trwałość sześć do ośmiu miesięcy, czyli jakieś 10 tyś. km uważam za typową dla dobrych wycieraczek.

Ja też. Ostatnie oryginalne wytrzymały niecałe 3 miesiące i niespełna 3000 km. Traktowane delikatnie, nigdy na sucho, płyn leci od razu dzięki zaworkom zwrotnym z mgłowych dyszach. Szyba bez owadów (zmieniane jesienią), brak zanieczyszczeń przemysłowych i nie szorowały po zamarzniętej szybie bo zawsze gdy jest przymrozek pryskam ją płynem odmrażającym...

p.s.

zamówiłem https://allegro.pl/wycieraczki-hybrydowe-renault-megane-iii-2008-i7749826346.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że meganka 3 tym różnica że w 3 jedna ma długość 40 cm, a 2 ma 45 cm. Tak te osłony fabryczne na wycieraczek i na lato warto je założyć jak auto będzie stało cały dzień. Ja jakość uratowałem te wycieraczki hybrydowe smarując na gumę.

 

Proszę bardzo: Wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jesteś na forum, humor Cię nie opuszcza. 

5+15,9+21,80 liczę, liczę, owszem taniej ale nijak 29 złotych nie wychodzi. :)  Do tego przesyłka 12 złotych.

Czym smarowałeś gumę, że jakość jej uratowałeś? 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczego się nie wyśmiewam, a szczególnie z jakiś ułomności.  Po prostu, nigdy nie rozumiem, co masz na myśli, o co chodzi w Twoich postach.

Sorry, nie tłumacz się niepełnosprawnością. Wystarczy przeczytać, raz czy dwa razy, przed wysłaniem to co się napisało. Zresztą jest nawet aktywna funkcja edycji.  Proszę, sam przeczytaj swój post, w którym podawałeś długości wycieraczek.

Rozbawił mnie jedynie widok auta z tymi czerwonymi ochraniaczami na gumach piór wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko wycieraczki w podanym sklepie mają mocowanie typu U, a nie bagnet. Druga sprawa, że w MIII gdzie niemożliwe jest uniesienie wycieraczek z pozycji 0 nakładanie czegokolwiek na nie jest niemożliwe. Trzecia, że szkoda byłoby mi szyby i czasu. Zobaczymy co to przyjdzie, mam nadzieję, że coś dobrego. Cena 59 zł mi odpowiada, jak te nie będą ok to chyba następne będą Denso, później Valeo, a na końcu Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj założyłem oryginalne wycieraczki i jak prawa ok tak lewa skacze i trzeszczy po szybie(jak schodzi na dół). Wydaje się jakby "guma" podczas ruchów nie przeskakiwała "z jednej na drugą" stronę. Na starych akurat tego nie było. Doginałem ramię ale to nic nie daje. Chyba będę musiał kupić inne bo raczej o jakiejkolwiek reklamacji mogę zapomnieć. 

 

P. S. Muszę się chyba przyjrzeć lewej stronie. Może jakoś ramię jest zgięte czy coś? Ale jak kupiłem auto było na org. i było ok, później zmieniłem na org. i na początku też ok a teraz od początku jakiś fuck up. 

Edytowane przez emmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!