Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawości. Pytał ktoś ASO ile sobie życzą za komplet? Czasami potrafią pozytywnie zaskoczyć. Ja mam od "Młodego" już drugi komplet i w sumie jestem z niego zadowolony. Raz na rok czy pół spokojnie mogę kupić wycieraczki i żal mi niczego nie ściśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwietniu kupiłem na Pocieszki - i niestety po 3-4mies. zaczęła lewa skakać(od czasu do czasu) ale w taki sposób, że górna część wycieraczki sie składa tak jakby do dołu. Zawija się pod wycieraczkę - ciężko opisać. I wraz jeszcze raz dałem szansę ale kupiłem na Lea-Frauto(jeszcze nie założyłem) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, turfel napisał:

Teraz chyba przetestuje Visee, komplet kosztuje troche taniej do OEM.

Jeśli chodzi o Visee to niestety nie mogę o nich powiedzieć dobrego słowa, miałem je zamontowane w Passacie B6 i po 3 miesiącach zaczęła się guma rozwarstwiać. Podobno ten typ tak ma i to jest niestety ich bolączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotną sprawą jest również docisk ramienia. Ja co jakiś czas sprawdzam, czy >>sprężyny sprężynują<<, ponieważ miałem taki przypadek, że sprężyna nie dociskała i właśnie wycieraczka kierowcy na wysokości oczu nie ścierała. Wystarczy lekko psiknąć/smarnąć. Sprawdźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil a widzisz, na to akurat nigdy nie zwróciłem uwagi. Będę musiał to u siebie zweryfikować. Czym psikasz tą sprężynę? Wystarczy jakiś zwykły smar? Dzięki za podrzucenie pomysłu. Zaraz się okaże, że pół forum ma problem z wycieraczkami nie dlatego, że są to podróby, tylko dlatego, że ramiona ich odpowiednio nie dociskają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smarowałem smarem, chyba miałem miedziowy pod ręką, następnie rozruszałem ramię, tak żeby sprężyna się "odstała" i smar wszedł gdzie trzeba. Do tego trochę na zawias. Sądzę, że prawie każdy środek smarujący powinien być dobry. Nie robiłem tego w Meganie, bo może u nas sprężyny są lepsze, ale zawsze warto sprawdzić, zwłaszcza jeśli auto śpi pod chmurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję przed faktem dokonanym co do zakupu wycieraczek do Megane III HB, potrzebuję przód i tył (komplet) powiedźcie mi, które mam w końcu kupić bo już mi się z tych stron w głowie poprzestawiało i sam nie wiem co mam myśleć, oryginał czy Valeo ???

Jeżeli oryginał to ten Pan z aukcji dokładnie (proszę spojrzeć) ma 2 wycieraczki na tył i nie wiem którą wybrać, jedna droższa 27,90 zł, druga tańsza 15.90 zł, o ci chodzi ??

Jeżeli Valeo to ten zestaw byłby ok ?: https://allegro.pl/wycieraczki-valeo-first-renault-megane-iii-3-tyl-i6990966395.html

A może ktoś ma coś do 100 zł komplet lepszy do polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.10.2018 o 21:43, pbet napisał:

Wsadziłem je 25.11.2017 przy przebiegu 65800, a teraz mam niecałe 78000 czyli całkiem sporo wg mnie wytrzymały.

Wycieraczki mam już do wymiany, przebieg lekko ponad 80k. Nie wytrzymały nawet pół roku. Mażą i skrzypią. Poszukiwania zaczynam od nowa. Czy polecacie innego? Koniecznie jednolita konstrukcja, bez adapterów.

Rozważam póki co:

Denso

Bosch Aerotwin

VALEO SILENCIO X-TRM

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papf ale nie ma hybryd Denso na bagnet... Co do Heyner to napisałem pytanie do sprzedającego czy są z adapterami czy fabrycznym mocowaniem bo mam źle doświadczenie z adapterami w Valeo First, a w opisie jest "z mocowaniem do ramienia wycieraczki typu D. Do zestawu dołączony jest komplet adapterów umożliwiający montaż piór na ramionach wycieraczek."

A do "Młodego" napisze dziś maila co to za shit sprzedaje, że za pierwszym razem było ok, a za drugim niecałe 3 miesiące i niespełna 3000 km wytrzymały. 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiosny czekał nie będę. Dobre wycieraczki najbardziej przydają się w zimie... Denso, co prawda hybrydowe mam w służbowej Toyocie. Nie skrzypią, trochę już mażą ale w sumie jestem z nich zadowolony. Z Valeo First byłem zadowolony w MII, przejechałem się w MIII więc może te XTR Silencio (w końcu wyższa półka) będą dobre? Bosha kiedyś miałem w MII, też było ok. Sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!