Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, pbet napisał:

Jak je dostaniesz i przetestujesz to koniecznie daj znać jak się spisują. Dobrze wiesz, że moje "oryginalne" wycieraczki też już więcej rozmazują jak zbierają...

 

Wydaje mi się, że te wszystkie wycieraczki w cenie ~50zł opisywane jako OEMowe to jakieś odpady z produkcji... Moje po 3 miesiącach zaczęły wariować, a po pół roku jest już tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 8h były w pozycji serwisowej i gumka ułożona w kierunku z góry na dół i po odpaleniu wycieraczek cisza i wycierały dobrze. Zobaczymy czy tak zostanie czy to przypadek. Co nie zmienia faktu, że dziwne zachowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emmo mi może z raz też przeskakiwały jak był duży mróz ale jak się guma ułożyła to już było ok. Nie trzymałem ich w pozycji serwisowej. U którego sprzedawcy kupiłeś?

Dla tych, którym wycieraczki od "Młodego" szybko padły informuję, że napisałem im maila i dostałem taką oto odpowiedź.

Cytat

Ostatnio mamy kilka sygnałów że coś się dzieje z oryginałami. Na szczęście serwis wszystkie reklamacje uznaje. Proszę wysłać je do nas, a my Panu wyślemy nowe lub zwrot pieniędzy.

To jest sprzedawca. Szacun.

Hybrydy już w drodze, jak przyjdą to pakuję OEMy i wysyłam. Niestety hybrydy są z adapterem ale... zobaczymy. Dam im szansę.

# Nazwa towaru/usługi Ilość Cena szt.
1 Adaptery do piór wycieraczek Alca/Heyner (typ 5 T5) 1 6.00 PLN
2 Pióro wycieraczki Heyner Hybrid (hybrydowe) 16" 400mm 1 23.00 PLN
3 Pióro wycieraczki Heyner Hybrid (hybrydowe) 24" 600mm 1 30.00 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, jest to uchwyt pod bagnet wpinany bezpośrednio w wycieraczkę, dokładnie jak we fabrycznych piórach. 

Nie jest to żaden uniwersalny adapter łączony z innym umożliwiający zamontowanie na bagnet.

Heyner sprzedaje pióra w trzech wersjach:

- z zestawem różnych uchwytów

- z uchwytem tylko na "hak"

-same pióra

Do dwóch ostatnich dokupuje się odpowiednie potrzebne uchwyty, Alca ma dostępny pełen asortyment.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALCA/HEYNER z powodzeniem używam w innym aucie. Zmieniam same gumki do oryginalnych mocowań. Raz założyłem Heyner All Seasons i niestety niedługo wymieniłem. Zwykle używam Alca Flat. Hybrid nie zakładałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 19:40, pbet napisał:

Wszystko fajnie tylko wycieraczki w podanym sklepie mają mocowanie typu U, a nie bagnet. Druga sprawa, że w MIII gdzie niemożliwe jest uniesienie wycieraczek z pozycji 0 nakładanie czegokolwiek na nie jest niemożliwe. Trzecia, że szkoda byłoby mi szyby i czasu. Zobaczymy co to przyjdzie, mam nadzieję, że coś dobrego. Cena 59 zł mi odpowiada, jak te nie będą ok to chyba następne będą Denso, później Valeo, a na końcu Bosch.

A ustawiasz wycieraczki w pionie do wymiany piór? Na wyłączonym zapłonie dźwignia wycieraczek w dół i pięknie stają do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulca oczywiście, inaczej przecież nie da się ich wymienić ale nie będę zostawiam tak auta bo głupio by to wyglądało :) Wg mnie więcej byłoby z tym nakładaniem osłon zachodu niż to wszystko warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

Dla tych, którym wycieraczki od "Młodego" szybko padły informuję, że napisałem im maila i dostałem taką oto odpowiedź.

Cytat

Ostatnio mamy kilka sygnałów że coś się dzieje z oryginałami. Na szczęście serwis wszystkie reklamacje uznaje. Proszę wysłać je do nas, a my Panu wyślemy nowe lub zwrot pieniędzy.

To jest sprzedawca. Szacun.

Pawełku dowiedz się jeszcze proszę czy do zwrotu potrzebne jest oryginalne opakowanie i ewentualnie dowód zakupu (niestety obydwie rzeczy wywaliłem zaraz po zamontowaniu wycieraczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie te wycieraczki Heyner. Potwierdzam, że to nie jest adapter na adapter, którego się obawiałem tylko wprost na pióro mocowany do metalu. Wygląda solidnie, jakość na pierwszy rzut oka bardzo fajna. Obiecuje wiele, a co pokaże? To się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!