Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy Megane 4 to kandydat do pobicia „ psującej się” Alfy Romeo, Laguny „królowej lawet”? co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przekonuje mnie elektryk,jeszcze chyba za szybko jak dla mnie.Czasami jak czytam o tej 4rce to mam wrażenie,że FSO Polonez ojca z pod igły odebrany w 1996 r. był 100% lepiej wyprodukowany,chyba ,że nikt w tamtych czasach nie dopatrywał się niedoróbek...

Jakoś ta niemiecka technologia mi nie odpowiada ale w sumie nad skodą myślałem i jeszcze nad fokusem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

Czasami jak czytam o tej 4rce

za dużo czytasz. 

 

Auta są teraz bardzo do siebie podobne, nikt ci nie zagwarantuje, że akurat twój egzemplarz będzie w 100% wolny od wad. Niezależnie od marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam przecieków, silnik nie grzechocze, nie mam dźwięków z kratki, nie miałem żadnej usterki. Raz pojechałem na aktualizację oprogramowania, po której auto jeszcze mniej pali...

 

Uważam M IV za bardzo dobre i przyjemne auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

Wtedy ludzie bili się o każde auto (no może w 1996 już nie tak bardzo) a jakość tych aut była tragiczna

Dokładnie, auto się wykańczało i poprawiało dopiero po odbiorze z fabryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikogo nie pogięło to raz a dwa w czasach PRLu był w domu Fiat 125p. Też od nowości ja miałem 4lata gdy ojciec go przyprowadził na podwórze w tamtym czasie kto miał ten samochód był uważany za "że tak powiem bogatego"owszem bywały już zachodnie trabanty,wardburgi czy renault.Służył wiernie 17 lat,ciągał przyczepki...

Po 17 latach pojawił się wspomniany polonez ale on już wysiadł po około 14 latach nikt wtedy nie zaglądał w szpary i szukał dziury w całym...

Tak wiec jak już niejeden tu napisał dzisiaj auto ma służyć 10lat a później masz iść do salonu i kupić następny.

Ale nie o tym tu mowa.

Obserwuję dalej i zbieram cenne informacje.<piwko>

 

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zastanawiam czemu ja sprzedałem swojego i30 ....to był motor starej dobrej konstrukcji nie do zajechania ,choć na Megane na razie nie mogę jakoś specjalnie narzekać 50 tyś poszło i dalej się kula ;)

pzdr

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się niedawno skończyła gwarancja. Mam 1.6 grand coupe.klapa bagażnika źle spasowana. Woda na dolnych uszczelkach tylnych drzwi. Pukanie z tyłu z okolic bagażnika okazało się być łącznikami stabilizatora, wymienili dwa.

Jakość spasowania elementów jest słaba, ale każdy widzi co kupuje. To ładne duże auto za kwotę duża niższa niż u konkurencji. Ogólnie z auta jestem zadowolony.

Nie jestem zadowolony z serwisu, który często kazał mi dopłacać do napraw gwarancyjnych. Oczywiście nigdy się na to nie zgodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 10:23, szafir51 napisał:

za dużo czytasz. 

 

Auta są teraz bardzo do siebie podobne, nikt ci nie zagwarantuje, że akurat twój egzemplarz będzie w 100% wolny od wad. Niezależnie od marki.

 

Wystarczy poczytać fora innych marek samochodów. Z ciekawości zajrzałem do uwielbianej w PL Skody i nie można się oprzeć stwierdzeniu, że wcale nie jest lepiej. Trzeszczące okna dachowe, korozja w OIII, trzeszczące uszczelki, a przede wszystkim pisanie doktoratów ze znajomości silników, bo co któryś to fakap.

Tak więc pomimo drobnych w sumie problemów nie zamartwiam się jakością wykonania mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że z innymi nie jest wcale lepiej. Jak ja kupiłem Hyundai Tucson 1.6 to mój kolega kupił Skodę karoq. W niej od nowości ciężko było zamknąć drzwi od strony kierowcy , a serwis twierdził że uszczelka się ułoży ;).

Porównując jakość Hyundai do Megane to spasowanie materiałów jest lepsze, ale w Hyundai te twarde plastiki były na tyle miękkie że mi się co chwilę rysował schowek czy dolny bok od strony kierowcy.  Dodatki ala chrom czy carbon w Megane dużo lepiej wyglądają niż te w Tucson, bo do niego musiałem sobie dokupować "chromy" żeby jakoś wyglądał w środku.

Na plus Megane trzeba zaliczyć to że ma wielki bagażnik. Cena też ma znaczenie ... Tucson kosztował 100k, a za Megane dalem 50k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.09.2019 o 14:14, satisati napisał:

ja nie mam przecieków, silnik nie grzechocze, nie mam dźwięków z kratki, nie miałem żadnej usterki. Raz pojechałem na aktualizację oprogramowania, po której auto jeszcze mniej pali...

 

Uważam M IV za bardzo dobre i przyjemne auto...


mozesz cos powiedziec o tej aktualizacji? Jak to sie stalo ze cos ci wgrali? Ja narazie po pierwszym tankowaniu nie jestem zachwycony (115km graandtour). Wyglada na to ze na tankowaniu do odbicia przejedzie jakies 650km do zasiegu 0km.

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączę się do grona zadowolonych użytkowników. Kupiłem wersję GC 1.6 SCe i przez dwa lata ~26kkm nic specjalnego się nie wydarzyło. Tylko wymiana łączników stabilizatora w ramach gwarancji (wymiana na stalowe, rzekomo trwalsze... mam nadzieję). Olej i filtry wymieniane co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!