Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy Megane 4 to kandydat do pobicia „ psującej się” Alfy Romeo, Laguny „królowej lawet”? co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25105787,kupil-wymarzone-bmw-i-nie-moze-nim-jezdzic-nawet-eksperci-rozkladaja.html

 

Tylko Megane się psuje hurr, nie to co inne marki, zwłaszcza premjum, durr. A to ASO takie fatalne to tylko Renault ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto za bańkę nie tylko, że ma problem ale jeszcze dealer miga się od gwarancji.

Ten typ tak ma. Wibruje przy 1500/2500/3500 obr/min...

 

https://youtu.be/-DRenEoRvIc

Edytowane przez szafir51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miał jakieś 2-3 lata temu znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, też Mercedes, tylko chyba E klasa. Nie pamiętam jak zakończyła się sprawa, ale trwało to bardzo długo i ASO ruszyło się tylko wtedy, gdy Stanowski zaczął używać swojego zasięgu opisując sprawę na TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja tam miałem malucha, poloneza, Citroena, Chevroleta Evandę, Megane III, Teraz Megane IV i to najlepsze auto jakie maiłem. Jestem bardzo zadowolony...

Z czego - żwawy, elastyczny silnik i nie jest ropniakiem (1.3 140KM) czego brakowało mi w III (był wolnossący muuuuuułłłłłłłłł 1.6), lubię jego nawigację, jest świetna kamera cofania z naprowadzaniem i czujniki, fajny ekran kokpitu zamiast zegarów, system ruszania pod górę, lubię R-linka, hamulec elektromechaniczny, który odpuszcza w odpowiednim czasie i mnie nie irytuje jak w np. C5, fajny wygląd auta, niskie spalanie. Tak naprawdę jest to dla mnie fajne wygodne auto i wolę je 100 razy bardziej nowe, niż 5 letniego WieśVagena z 300 tyś przebiegiem cofniętym na 100, wyglądem śmieciarki i od turasa.Więc generalnie nie żałuje kasy wydanej na Megane IV. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać.Jako,że zastanawiam się nad zakupem własnie 4ki to chcę dopytać czy problem z cieknącymi drzwiami,złym spasowaniem klapy i wieloma innymi wadami opisanymi tutaj tyczy się konkretnego rodzaju nadwozia,czy wszystkich?

Auto miałoby być zakupione jako nowe lub demo z niewielkim przebiegiem i oczywiście z danego roku,silnik nad którym na razie dumam to albo 1,33 140ps lub 1,5 dci 110ps. wersja w miarę bogata,żona jest za GrandCupe  ja z kolei nad nadwoziem Hatchback.

Do czasu zakupu mam jeszcze trochę czasu bo to gdzieś w okolicach maja-czerwca dużo obserwuję forum,oczywiście z pewnym dystansem do niektórych wpisów,ale zawsze czytam.

Brałem udział w promocji 365dni wtedy to do testu dostałem własnie GrandCupe 1,33 115ps jedno co słyszałem to własnie ten dźwięk z lewej kratki delikatne ;charczenie; auto miało niecałe 800km przebiegu,co do reszty nie miałem zastrzeżeń (klapa,klapka paliwa,deszcz wtedy nie padał więc cieknących drzwi nie zaobserwowałem itp)

Na małżonce auto zrobiło mega wrażenie i nie chce odpuścić...

Jeśli chodzi o te drzwi i wodę to jak gdzie i kiedy ta woda cieknie?po otwarciu czy przy drzwiach zamkniętych bo czytam i mam mętlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GrandTour z 2018 roku. U mnie nic nie cieknie, klapę ASO zawsze może poprawić jak źle spasowana,  silnik nie charczy ale to 1.6 SCE, 1.33 nie znam - słyszałem że coś grzechocze, ale to pewnie jakieś jednostkowe przypadki . Moim zdaniem GrandCoupe o wiele ładniejsze od Hatchback, aczkolwiek HB praktyczniejszy....podnosisz klapę rozkładasz siedzenia i możesz więcej przewieźć na przykład. Jednak GC to taka prawdziwa limuzyna, robi wrażenie...posłuchaj żony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O liftingu gość mi mówił gdy zdawałem auto z testu,že niby mają przesłanki o pojawieniu się pod koniec roku.Ale niby jak ta woda wlewa się z uszczelki na siedzenie po otwarciu drzwi ,czy gdy drzwi zamknięte to przecieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Spasowanie klapy to raczej problem Hatchbacków.

-Woda wlewa się do środka dołem drzwi, gdy są zamknięte (mi naprawili na szczęście)

-Grzechotanie to problem prawie 100% 1.33 TCE

-GandCoupe bardzo słaba widoczność do tyłu, warto pomyśleć o kamerze cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT line Grandtour, wyjechał z fabryki 04.2019:

- źle spasowana maska

- skrzypiący fotel kierowcy przy 3tyś - zostały wymienione śruby,

- piszczące sprzęgło przy 3tyś ( 3x mocniej piszczało pod maską), przy 3ciej "naprawie" wymienione całe sprzęgło, a po przejechaniu 500km - znowu ten sam objaw, podejrzewam kijową serię.

- przy 3tyś pojawiły się stuki - jadąc słyszałem zawsze z prawej stronie stukanie ze strony słupka/klapy albo to po prostu łączniki stabilizatora

 

Auto obecnie mam w ASO podczas "sprawdzania" tych ostatnich 2 punktów. 

6 tyś przejechane, z 6 razy byłem w ASO. Zobaczymy co dalej... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT poczekaj z decyzją. Wiele fajnych wozów wchodzi na rynek.

Nowa octavia, nowy golf, nowy Leon i inne. I to nie liftingi tylko zupełnie nowe modele. Meg iv będzie już niestety z innej epoki. 

 

 

A jak dużo nie jeździsz to może elektryk.

Ja zamówiłem (zapisałem się) na vw id3 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!