Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Brawo ted11.

Może ktoś ma jakieś nowe informacje. Ostatnio byłem w moim ASO na wymianę wysprzęglika. Zadałem pytanie czy już są jakieś wieści z Centrali odnośnie magicznych stuków. Niestety cisza. Tak jak już wcześniej pisałem, ponowiłem zawiadomienie i wysłałem je tym razem do UOKiK w Warszawie. Poprzednie wysłałem do delegatury we Wrocławiu.

Czy ktoś z Kolegów pisał już do UOKiK lub podjął jakieś inne kroki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, robo_tnic napisał:

...czy ktoś z Kolegów pisał już do UOKiK lub podjął jakieś inne kroki?

Ja konsultowałem się z biurem rzecznika praw konsumenta. Potwierdził, że można złożyć zawiadomienie do UOKiK. Ale najlepiej wtedy wykazać, że stosowane praktyki prowadzą do zbiorowego naruszenia praw klienta. Więc warto by rozważyć zawiadomienie zbiorowe. Taka jest moja propozycja. Proszę więc o sugestie kolegów w tym temacie. Może być na priv.

  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Auto z przebiegiem 15 tys, na gwarancji do listopada br. Podczas wyjazdu urlopowego zaobserwowałem podobne objawy jak u większości aut. Laweta do ASO w Sybeniku. Diagnoza awaria lewej półoski. Czas naprawy nie krócej niż 15 dni (sic!). Generali i transport do Polski. Diagnoza ASO Płock początkowo awaria półośki następnie decyzja o potrzebie poszerzonej diagnostyce skrzyni biegów. Auto wczoraj zlawetowane do ASO Włocławek bo tam podejmą działania szybciej (w poniedziałek mają się tym zająć). Auto wyłączone z użytkowania od 15 lipca do dnia dzisiejszego.

Auto zastępcze nie przysługuje.

Powiem krótko: jestem zaszczepiony na Renault dożywotnio mocą 10 dawek comirnatów.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lobos11 napisał:

Witam forumowiczów. Auto z przebiegiem 15 tys, na gwarancji do listopada br. Podczas wyjazdu urlopowego zaobserwowałem podobne objawy jak u większości aut. Laweta do ASO w Sybeniku. Diagnoza awaria lewej półoski. Czas naprawy nie krócej niż 15 dni (sic!). Generali i transport do Polski. Diagnoza ASO Płock początkowo awaria półośki następnie decyzja o potrzebie poszerzonej diagnostyce skrzyni biegów. Auto wczoraj zlawetowane do ASO Włocławek bo tam podejmą działania szybciej (w poniedziałek mają się tym zająć). Auto wyłączone z użytkowania od 15 lipca do dnia dzisiejszego.

Auto zastępcze nie przysługuje.

Powiem krótko: jestem zaszczepiony na Renault dożywotnio mocą 10 dawek comirnatów.


bo prywatnym samochodem na gwarancji się jedzie póki idzie ;). Jak stanie i się rozpadnie to zastępcze przysługuje aż miło :) na 3 dni, ale to zawsze coś, dłużej to tylko dobra wola dilera. Chyba że auto na firmę to wtedy można działać z assistance ubezpieczyciela (zależnie od owu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w polisach prywatnych nie przysługuje auto na czas naprawy gwarancyjnej/ uziemienia auta z powodu awarii a nie szkody - w firmowych tak. Oczywiście można pewnie sobie to dokupić do każdej polisy ale w tych na auta firmowe zawsze miałem w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Generali udostępniło mi auto zastępcze na 7 dni. Dzięki temu mogłem spokojnie dokończyć urlop i wrócić komfortowo do kraju. Natomiast działalność Renault Assistance to jedna wielka improwizacja. Jak wspomniałem powyżej jest wyleczony z pięknych aut marki Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej Ci o leasing chodzi. W przypadku leasingu właściciel auta (bank) wymusza pewne minimalne standardy polisy. 

W przypadku aut gdzie jest się właścicielem auta to my decydujemy jaką mamy polisę. Ja zawsze wybieram mocną polisę - najczęściej dealerska która daje mi auto zastępcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem sprawę do renault Polska. Odpisali mi, że są to normalne dźwięki eksploatacyjne. Rozmawiałem z rzeczoznawcą i powiedział mi, że pukanie nie jest dźwiękiem eksploatacyjnym. Dzwoniłem do nich dwukrotnie. Kończy się na tym, że od słuchają i mają gdzieś. Czekam jeszcze dwa tygodnie i zgłaszam sprawę do UOKiK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kami644 napisał:

Czekam jeszcze dwa tygodnie i zgłaszam sprawę do UOKiK.

Ja 23-go oddaję auto z tego samego powodu na kompleksowy test (decyzja RP na zgłoszenie reklamacyjne). Pewnie będzie jak poprzednio. Wtedy kolejny krok - zgłoszenie do UOKiK. I zachęcam raz jeszcze wszystkich do podobnego działania. Chodzi o wykazanie naruszenia zbiorowego interesu klientów. Wtedy to  UOKiK ma podstawę do działania.

Pozdrawiam

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!