Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Panowie, jestem po wczorajszym serwisie serwis nawet nie chce słyszeć o stukających półosiach, mają to w powoażniu, wystosowali pismo w którym napisali że jest to luz technoloiczny i jest to normalna sprawa, porażka... ostanie renault!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego, takie właśnie stosują metody żeby oddalić słuszną reklamację. Luz technologiczny może i ma prawo być. Ale absolutnie nie może on generować stuków, puków itp. Przecież inne samochody też mają półosie i nie fundują takich efektów specjalnych. Zachęcam do dochodzenia swoich praw bo to my mamy w tym sporze rację. Im nas będzie więcej tym lepiej dla sprawy. Powodzenia.

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem myślenia wątpliwych fachowców działu technicznego Renault Polska, to wszyscy posiadacze RM IV u których nie słychać stuków powinni reklamować swoje pojazdy gdyż nie mają "luzów technologicznych" co jest niezgodne z założeniem producenta.

Koledzy ślijcie pisma do UOKiK inaczej nie zdziałamy nic.

 

Koledzy, poniżej cytat z Wikipedii.

Luz - w technice jest to niewielka przestrzeń pomiędzy dwoma współpracującymi z sobą, lub stykającymi się elementami urządzenia, lub konstrukcji. Luz niekiedy jest pożądany (zobacz pasowanie), lecz w większości przypadków jest wynikiem zużycia materiału lub niedokładności wykonania i obniża efektywność urządzenia. W konsekwencji może to doprowadzić do jego awarii, lub nawet zniszczenia.

Nic dodać nic ująć.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw - w Mazdzie też jakieś szopki są (tylko nie pamiętam z czym dokładnie). No i nie wiem jak teraz z głośności, bo jak 3 lata temu jeździłem na demo to w porównaniu do Meganki to było w niej głośno (szczególnie na tylnej kanapie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Polserio napisał:

A ja sprzedaję swoją megankę i biorę mazdę 3. Kosztuje kupę kasy. Nie wiem, czy dobrze robię. 


jak już wydajesz kupę kasy to brałbym prawdziwe premium a nie aspirującą do premium Mazdę. W bardzo dobrych pieniądzach kupisz teraz Audi A4. Dają naprawdę świetne rabaty, podobnie na model A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, należy trzymać się tematu. Ale porównajcie sobie cenę Megane IV z Mazdą 3 (w wersji Kanjo za 109 000 zł.).  Zwróćcie uwagę na materiały i wyciszenie. I właściwości jezdne. Sorry, ale jeździmy turbotaczką z silnikiem, który trzęsie nami przy każdym naciśnięciu gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 14:48, tswirek napisał:

numer części po wymianie - i nie stuka, ale wcześniej też miałem spokój przez 25k przebiegu

miv_polos.jpg

Update: przebieg 38k, czyli dodatkowe 13k zrobione na nowych półosiach - i znowu na wali ... Miałem nieprzyjemność stać/jechać w korku na A1 wczoraj - przy bardzo niskich obrotach (około 1k), włączonej jedynce, praktycznie bez dotykania gazu, całe serie stuków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po wymianie lewej półosi (przebieg 7,5 tys), prawej półosi (przebieg 9,5 tys) i serwis chciał mi znowu wymieniać lewą półoś (przebieg 11 tys.) ale dostali od producenta stopa. Odpisali że wszystko jest ok - ogólnie TTTM.

Teraz zgłaszałem że mam stuki nawet przy zmianie biegów z 2 na 3. 

Szef serwisu stwierdził, że dokonali wnikliwej analizy - wszystko sprawdzili i że nie mają zgody producenta na dalszą wymianę.

A przy pytaniu jak można zdiagnozować tą usterkę przy przejechaniu samochodem 100 m (słownie: sto metrów - zrobiłem zdjęcia licznika przed i po) to stwierdził, że na placu przed serwisem potrafi przejechać samochodem na trzecim biegu w pełni otwartą przepustnicą.

I jeszcze na pytanie czy kupiłby taki samochód który stuka odpowiedział NO OCZYWIŚCIE.

Złożyłem im ofertę sprzedaży ale pozostała bez odzewu.

Pełen profesjonalizm.

ah francuskie to chyba tylko wino ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie propozycje aby odrobine pchnąć nasze starania do przodu:

1.Jeżeli ktoś już wysłał list do UOKiK czy mógłby tu wkleić jego treść - zapewne ułatwi to (i jednocześnie zachęci) wielu użytkowników do tego aby także przesłać własną skargę.

2. Proponuje abyśmy udostępniali odpowiedź, którą przesłało Renault Polska koledze POLSERIO  pod wszelkimi możliwymi reklamami marki, na forach związanych z marką oraz wszelkich mediach społecznościowych związanych z marką Renault. Może to niedużo ale podobno ogromna jest siła Facebook'a ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!