Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lobos11 napisał:

Ja Panowie rozważam odsprzedaż auta podmiotowi, od którego kupiłem. Jestem na etapie negocjacji. Cena wyjściowa 50 tys. obecnie 52 tys. Rocznik 2019 wersja limited, przebieg 18 tys.

Jaką cenę zapłaciłeś ? I czy bierzesz od nich kolejny samochód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem nową Mazdę 3. Megankę zostawiłem za 56 tys. Mazda nie stuka. Jest wyposażona niesamowicie. Silnik 2.0 150 KM chodzi bardzo fajnie. Wcale nie brakuje mi turbo. Przejechałem 1200 km. Średnie spalanie 5,9 l. Skrzynia manualna - rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polserio to jeszcze dodaj, że do nowej M3 musiałeś dołożyć 50 tys. ? Podejrzewam, że większości tutaj piszących nie stać na taki manewr wymiany, więc ciężko nazwać to prostym rozwiązaniem problemu.

@Sarna1 Powiem więcej, już w styczniu kupując 140 konne M4 intens za 73 tys. nie było na rynku auta nie mającego 1.0 pod maską i nie będącego najniższą wersją wyposażanie mogącego być alternatywą. Minimum + 20-30 tys. Jedynie 130 konna Astra Edition była do wyrwania, ale to przepaść jeżeli chodzi chodzi o wnętrze, wyciszenie i wielkość bagażnika (porownuję opcje z kołem dojazdowym). 52 tys. to nawet na clio nowe nie wystarczy ? 

Co ciekawe gdyby nie to stukanie, to na prawdę  uważam M4 za przyzwoite auto mające dobry stosunek  ceny do tego co oferuje. U mnie to jest jedyny problem, który występuje, pozostałych opisywanych szeroko na forum brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ehhhh i mnie chyba też dopadł ten sam problem. Na nierozgrzanym silniku cisza, chwila jazdy i przy ruszaniu oraz przy zmianie biegów 1-2, 2-3 słychać odgłos jakby krasnal jadący na gapę pukał młotkiem do kabiny żeby go wpuścić. Zauważyłem, że częstotliwość walenia uzależniona jest od tego na jakich obrotach zmieniam bieg. GT-line 140KM - niecałe 10 000 przebiegu...

 

Śledząc wątek to średnio optymistycznie nastrajam się na rozwiązanie problemu. Teraz się tylko zastanawiam, czy jechać na ASO z partyzanta czy wcześniej ich uprzedzać poprzez umawianie się na wizytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witaj w klubie :). Co do wizyty to zdecydowanie lepiej się umówić. Ja 2 tygodnie temu oddałem auto (też 140 GT Line) na 3 dniowy test. Usterka została potwierdzona (3 raz) udokumentowana i całość przesłana do centrali RP. Teraz cierpliwie (jak wszyscy) czekam na stanowisko RP. Pewnie będzie podobnie jak u innych, ale czas pokaże. Mnie chodzi o zebranie wszelkich materiałów, dokumentów itp, które będą niezbędne w dalszej batalii. Dam znać jak otrzymam oficjalną odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 06:24, ted11 napisał:

Usterka została potwierdzona (3 raz) udokumentowana i całość przesłana do centrali RP. Teraz cierpliwie (jak wszyscy) czekam na stanowisko R

Stanowisko RP jest niezmienne ? efekt akustyczny, nie zagraża bezpieczeństwu, luzy technologiczne, ale generalnie tak ma być i o co wam chodzi ?

P.S.1 co oni tam sprawdzali przez trzy dni? u mnie dwukrotnie zajęło to nie więcej niż 3 godziny, łącznie z nagraniami i wrzuceniem auta na podnośnik.

P.S.2.jestem umówiony na wymianę półosi, jestem niezmiernie ciekawy czy i na jak długo rozwiąże to problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znając życie będziecie musieli przyzwyczaić się do tych odgłosów - stanowisko RP (a tak naprawdę to oni dostają wytyczne z Francji - przynajmniej tak było w Citroenie jak pracowałem) znacie. 

Iść na batalie sądową możecie - tylko niestety raczej marne Wasze szanse - znam kilka przypadków w innych markach (2 w kilkukrotnie droższych). Nawet jeśli w pierwszej by wyszło na Wasze, to jest jeszcze odwołanie i druga instancja itp. Sprawa będzie się ciąąąąąąągnęła (no a teraz w "pandemie covid" ? to już w ogóle terminy  są "z du...py").

Niestety coś w etapie projektowym [cenzura] i maja wywalone jaja (albo jakiś podwykonawca [cenzura] fuszerę w trakcie wytwarzania [nie taki materiał jak trzeba, nie takie spasowanie itp.]).

Znając życie na zachodzie temat załatwiają (pewnie wymiana całej skrzyni z układem), a że Polska jest małym rynkiem (i znają sytuację prawną) to TTTM.

 

UOKiK też guzik zdziała - znam z autopsji z innych produktów (akurat AGD/RTV). 

Pozew zbiorowy to już pisałem - zarąbisty interes, ale dla kancelarii co to będzie prowadzić (kasa, kasa) - vide afera VW Dieselgate (były pozwy i ugrali tyle, że dostali kartkę z niby przeprosinami i zaproszeniem na zmianę softu). Gdzie na zachodzie dostawali konkretne pieniądze, a w USA VW odkupował auta po cenie w momencie ich zakupu w salonie. Tak, że "ten tego" niestety Polska jest krajem "trzeciego świata" w tych tematach. 

 

Na tym forum, wysławiamy się cenzuralnie :!: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jaz już nic nie rozumiem. Mi wymienili półosie, zrobiłem już kilka tysięcy i stukania brak. Korek, upał, testowane szybkie puszczanie i ZERO stukania. Coś tu jest dziwnego... No i ta zależność od temperatury i to co najdziwniejsze zewnętrznej...

Mój kolega ma już przebieg słuszny  i co stuka prawie od początku - jemu to nie przeszkadza zupełnie, nic się nie rozpadło... Dziwne to wszystko...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!