Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2022 o 21:54, szwagier24a napisał:

Uważam podobnie że to wina skrzyni. Ten stuk czuć podczas zasprzęglania napędu zarówno biegu pierwszego jak i wstecznego.

Za tydzień wybieram się na ostatni przegląd to będę reklamował choć uważam że serwis to zbagatelizuje a co najważniejsze to nie wpiszą to do karty przeglądu i po takim roszczeniu nie ma śladu w dokumentach. To się pewnie nie zepsuje,  ale napsuje nerwów przez kolejne lata eksploatacji. W końcu nie po to kupiłem nowe aby mieć taki dyskomfort.

@szwagier24a udało się coś zdziałać z tym stukiem przy wrzucaniu 1ki ? Półosie miałem wymieniane pewnie ze 2 lata temu, większość hałasów ustąpiła. Ale ten stuk przy "zasprzęglaniu" jest obecny i bardzo irytujący przy jeździe w korku. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie zmieniło - są dni że bardziej je słyszę, a są dni, że w ogóle. Jedno wiem: po wymianie oleju w skrzyni na Ravenola to lżej wchodzą biegi, skrzynia ciszej pracuje, nawet nie mam tego "pisku" na 5 biegu. Auto mam prawie od nowości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie półosi na nowe z nowym numerem części póki co nie ma żadnych stuków.  Renault obecnie montuje nowy typ półosi,  które najprawdopodobniej niwelują stuki. Piszę najprawdopodobniej bo wymieniałem je w październiku a stuki występowały głównie gdy było ciepło natomiast w okresie zimowym była cisza. Prawdziwy test będzie w okresie wiosenno letnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję. U mnie większość stuków została wyeliminowana wcześniejszą wymianą półosi. Ale ten przy wbijaniu 1ki został. Nic, jeśli nie będzie gorzej to nie będę tego ruszał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.06.2023 o 09:16, gal_86 napisał(a):

Chyba u nikogo nie było to bez problemu. U mnie kiedy zgłosiłem stukanie zaczęło się od wymiany dwumasu, bo wtedy jeszcze nie wiedzieli że to półosie. Gdy przyjechałem ponownie to wymieniali mi smar w półosiach itp. Później w połowie 2021 stwierdzili w końcu że półosie do wymiany i już byłem umówiony w serwisie, ale wtedy wręczyli mi słynne pismo z Renault Polska że wymiana półosi nic nie daje i takie tam. Więc stwierdziłem że będę musiał jeździć takim tłuczacym się autem. Napisane więc reklamacje do Renault Polska że skoro wcześniej wymieniali mi różne elementy z powodu stuków to teraz nagle nie mogą mi odmówić wymiany wadliwych półosi i wmawiać że tak ma byc.

Pismo zostało bez odpowiedzi, ale ku mojemu zdziwieniu w  grudniu zadzwoni z serwisu że zapraszają na wymianę półosi. Wtedy wymienili mi półosie na półosie z tymi samymi numerami i odziwo jeździłem na nich 40 000 i nie było stukania. Ale niestety jakieś 3 miesiące temu zobaczyłem że pęknięta jest guma na jednej półośce więc to zgłosiłem i serwis wymienił całą półoś (oczywiście o tym samym numerze). Pytałem wtedy co będzie jak ta nowa półoś będzie się tłukła. Powiedzieli że to loteria i może się uda że nie będzie. I pech chciał że stuka. Po dwóch tygodniach powróciłem więc do serwisu i zgłosiłem stukanie i pow weryfikacji stwierdzili że faktycznie i wymienia półosie na takie z nowymi numerami tylko trzeba sprowadzić je z Francji. Ręce mi opadły bo wcześniej nie wiedzieli że są nowe półosie?

Oczywiście że wiedzieli bo później pokazali mi pismo z Renault Dialogys Actis 74073 (które pojawiło się we wrześniu 2022) w którym opisany jest sposób postępowa z klientami i w którym są nowe referencje półosi.

I tak po kilku latach mam nie stukające półosie.

Myślę że trzeba być poprostu upierdliwym i w końcu wymienią.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o nowe półosie.

<gal86 czy mogę prosić do Ciebie jakis kontakt? Chciałem zapytać czy po wymianie tych półosi elastyczność zmiany biegów  z 1 na 2 się poprawiła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja powiem tylko tyle, że jestem po wymianie półosi. Przejechałem 10.000 km i póki było zimno było ok, ale teraz znowu zaczyna się problem. Co prawda jest to bardziej podczas ruszania na pierwszym biegu (zwłaszcza w korku) nie przy zmianie z pierwszego na drugi, ale zrobiło się ciepłej i problem powraca. Przyznam się, że brakuje mi już cierpliwości. Czy ktoś wymieniał może na nieoryginalne półosie? Jak się takowe sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 20:25, mario_161 napisał(a):

Ja powiem tylko tyle, że jestem po wymianie półosi. Przejechałem 10.000 km i póki było zimno było ok, ale teraz znowu zaczyna się problem. 

Pytanie na jakie półosie wymieniłeś, czy były to półosie ze starym numerem części czy też te, które od pewnegoczasu są montowane z nowym numerem. Ja wymieniłem je w listopadzie i póki co spokój.  Nie wiem co będzie latem ale na razie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie numery jak na foto. Nic to nie zmieniło w zakresie zgłaszanych usterek i olewam temat. 

 

 

IMG_20231021_144404353.jpg IMG_20231021_144320863~2.jpg

Edytowane przez Krzychu
Zdjęcia należy dodawać w ramach postu, z użyciem mechanizmu plików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!