Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2023 o 18:30, szwagier24a napisał:

Dotyczy raczej tylko wersji 1.3 tce w maualu.

Tia... 1.2 TCe 2017 rok od nowości pod moją śmierdzącą dupą - stuka i puka fest tak samo jak i wielu innych użytkowników z tym i innymi silnikami benzynowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja właśnie czekam na odbiór samochodu z tymi nowymi półosiami. Raczej szybko dowiem się czy są ok, bo auto na początku lipca jedzie ze mną do Chorwacji, więc upał, wąskie uliczki oraz częsta zmiana biegów będą na porządku dziennym. Trzymam kciuki aby teraz było wszystko ok!

Edytowane przez mario_161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć mają półosie z nowymi referencjami, ja jestem umówiony na wymianę 22 czerwca bo półosie idą z Francji. Jak będzie będą wymienione to dam znać czy jest dobrze.

 

Pozdrawiam

PS. Ogólnie sposób postępowania z tą wadą serwisy mają opisany w piśmie Renault Actis nr 74073 i tam są podane numery nowych półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem umówiony w przyszłym tygodniu do diagnosty w ASO na sprawdzenie "dźwięków" dochodzących ze skrzyni. Przedłużona gwarancja, 33 tyś. Zobaczymy co powiedzą, dam znać. Jak przeczytałem ten wątek to strasznie to wygląda :D mam nadzieję że po upływie tego czasu nie będzie żadnych problemów z prawidłową diagnozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździ bez zarzutu. Oczywiście nadal działam na Renault że mają to naprawić mimo zakończenia gwarancji. Oczywiście, pytanie czy Twój problem identyfikujesz tak jak ja, bo ja to nazywam bardziej luzami a mniej stukami. Ja nakręciłem filmik w którym pokazuje istotę problemu u mnie. Stukiem przy włączaniu czy zmianie biegów wogóle się nie przejmuje, obserwuje to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pepone napisał:

Oczywiście nadal działam na Renault że mają to naprawić mimo zakończenia gwarancji.

Brawo Kolego.

Dokładnie robię to samo pomimo zakończonej gwarancji. W ASO palą głupa. Pod koniec maja byłem w moim ASO .....nasty raz. Doradca Techniczny wraz z Szefem Serwisu zrobili jazdę próbną (około 20 km) i stwierdzili, że wszystko jest ok. Wymusiłem na Szefie Serwisu kolejną jazdę próbną i wystarczyło przejechać zaledwie 950 m aby pokazać kolejny raz że pedał sprzęgła piszczy jak ch...re, aż ciarki przechodzą po ciele i występuje stuk podczas próby włączania pierwszego biegu (tego naprawdę nie da się nie słyszeć). O pozostałych stukach nie chcę już wspominać. Inteligentny Szef Serwisu (pozdrawiam Pana Łukasza) zadał pytanie "co Pan od nas oczekuje?". Nie miałem pewności czy pytanie skierowane było do mnie, ale na tylnej kanapie nie było nikogo a w samochodzie byłem tylko ja i on. No właśnie co mogę od niego oczekiwać. Zadałem zatem pytanie czy zna źródło pochodzenia tych nieprzyjemnych dźwięków. Chwila ciszy i konsternacji, po czym powiedział "zrobiliśmy wszystko według zaleceń Renault Polska" i więcej nie mogą zrobić nic. Nie powiem, że nic nie robili. Wymienili smar w przegubach- nie pomogło, wymienili pompę sprzęgłową- nie pomogło, wymienili obie półosie- nie pomogło. Podczas przedostatniej wizyty samochód przestał w ASO tydzień czasu i do dnia dzisiejszego nikt nie potrafi mi powiedzieć co było robione o ile cokolwiek było robione (był pomysł Szefa Serwisu aby wymienić linki zmiany biegów).

Na początku czerwca pojechałem do innej ASO Renault i po jeździe testowej Szef Serwisu stwierdził krótko;

  • do wymiany obie półosie,
  • do wymiany wysprzęglik,
  • + kilka innych drobnych ale drogich części + robocizna.

Zrobił kosztorys naprawy-  6 280 złotych pod warunkiem, że naprawa będzie wykonana u nich.

 

No cóż, sprawę przekazałem do prawnika opierając się o zapis: 

Dz.U.2022.1360 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 22 maja 2023 r.

Art.  581.  [Bieg terminu gwarancji]

§  1. 

Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§  2. 

W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

 

Jaki będzie efekt?

Nie wiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja obstaję przy tym, że naprawa nigdy nie została wykonana czyli nie miało miejsce "dostarczenia rzeczy wolnej od wad" więc trudno coś odliczać. Po każdej bezskutecznej naprawie wysyłałem informacje zwrotna że usterka nie została usunięta a to że odebrałem od nich auto nic nie znaczy. Auto kupiłem żeby jeździć poza tym ta usterka, póki co, nie limituje jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gal_86 napisał:

Foty z numerami świeżo założonych półosi.

 

To tak wyglądają nowe półosie???? Czyste, czarne niemal z połyskiem!

Moje półosie po wymianie na nowe wyglądały jak jedna wielka rdza, coś w rodzaju odzysku z popowodziowego samochodu. Jedyne co miało czarny kolor i połysk to osłony przegubów. W ASO twierdzili, że takie dostali z Francji.

W ASO Mercedesa technicy śmiali się przez godzinę dlatego Szef Serwisu nie policzył mi za wizytę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!