Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

A, no to ciekawostka że jest mniejszy. Na jedną lamele to ja rozumiem, jakiś tam delikatny musi być. Natomiast jeździłem jeszcze dwoma Megankami i Clio z tym samym napędem i efekt wszędzie był podobny jak u mnie. Jest to jakiś babol produkcyjny ale pytanie czy finalnie doprowadzi do zmielenia zębów czy przetrwa cały żywot samochodu. Poza tym auto normalnie jeździ, normalnie się prowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda po prostu na to, że jest zbyt duża tolerancja na wielowpuście półosi czy piasty, wszystko jedno. Jeśli się to dzieje to procedura jest prosta, Loctite na na wielowpust, sporo. Nigdy nie wymieniałem żadnego smaru w jakimkolwiek przegubie z tego tytułu. Działa, nigdy nie było problemu powracającego. Jest za to problem jak trzeba półoś zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pisanie przez internet o dogłosach w aucie to trochę jak seks przez ekran. Każdy spodziewa się czegoś innego. Piszę o tym co dzieje się w tych samochodach najczęściej. Owszem, trafiają się i skrzynie, jedna na tydzień idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze.

Pisanie na tym forum nie naprawi naszych samochodów. W żadnym ASO nie kiwną nawet małym palcem, aby cokolwiek zrobić bez zgody Renault Polska. Prawda jest taka, że Dział Techniczny Renault Polska nie ma zielonego pojęcia jak z tego wybrnąć. Sprawa jest bardzo poważna. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zgłoszenie tego faktu do UOKiK, ale musimy to zrobić wszyscy, każdy z osobna. Im więcej zgłoszeń tym większa szansa na to, że UOKiK podejmie temat. Ja już podjąłem stosowne kroki, ale jedno lub dwa pisma sprawy nie załatwią. UOKiK rządzi się pewnymi prawami. Jednego lub dwóch zgłoszeń nie będą brać pod uwagę, ale kilkanaście lub jeszcze więcej zmusi ich do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robo_tnic napisał:

 Im więcej zgłoszeń tym większa szansa na to, że UOKiK podejmie temat. Ja już podjąłem stosowne kroki, ale jedno lub dwa pisma sprawy nie załatwią. UOKiK rządzi się pewnymi prawami. Jednego lub dwóch zgłoszeń nie będą brać pod uwagę, ale kilkanaście lub jeszcze więcej zmusi ich do działania.

W takim razie może przekaż nam wzór pisma do UOKiK i umawiamy się że każdy kto ma w swojej Megance taką przypadłość wyśle je jw.  i może to coś da. Kupą Mości Panowie i Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mario44 napisał:

W takim razie może przekaż nam wzór pisma do UOKiK.

Jest w jednym z moich postów, kilkanaście postów wyżej. Jednak każdy musi opisać swoją"drogę krzyżową" osobno, im dokładniej tym lepiej. Zainteresowanym mogę wysłać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bogata historię spławiania przez serwisy. Rozważałem rzeczoznawcę, wybrałem inna drogę. Pisma - jak najbardziej. 

A seks przez ekran jest bardzo popularny, śmiem twierdzić że tak 80% do 20% w stosunku (nomen omen) do seksu w realu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 22:42, robo_tnic napisał:

Zainteresowanym mogę wysłać na PW.

WItam, ja się piszę. Podeślesz swoją wersję proszę, przerobię i dostosują, ale chyba wszystkim łatwiej będzie jak będą mieli wzór + szybki opis procedury, dokąd wysłać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piccolo_princip napisał:

Podeślesz swoją wersję proszę, przerobię i dostosują, ale chyba wszystkim łatwiej będzie jak będą mieli wzór + szybki opis procedury, dokąd wysłać itd.

Jutro postaram się podesłać moją wersję. Na dzień dzisiejszy napisałbym dużo, dużo, dużo więcej.

A wysyłamy na adres:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Plac Powstańców Warszawy 1

00-950 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, robo_tnic napisał:

Jutro postaram się podesłać moją wersję.

Dzięki! Myślę, że wszyscy powinniśmy to zrobić. Będzie nas to kosztować tyle samo czasu, co śledzenie/pisanie na tym forum, a może naprawdę w czymś pomoc. Pewnie idealnie gdyby się udało zrobić jeszcze jakiegoś posta trackującego kto wysłał, to może zachęci kolejne osoby

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwianie polskie - zawsze skuteczne:

 

Chociaż u mnie stuki nie powróciły po zmianie półosi to właśnie sprzedałem Megankę i kupiłem Kadjara z automatem 7 biegów. Wyżej się siedzi, nikt nie oślepia, wygodniejsze siedzenia, łatwe wsiadanie bez bólu pleców, wrażenie dużo większej przestrzeni, lepsze zachowania na dziurach i w zakrętach, brak przecieków drzwi, brak 1500 obrotów przez długi czas po uruchomieniu, brak skrzypienia plastików, wszystko spasowane (klapa, błotniki do drzwi), automat bajka, spalanie w mieście podobne, a co NAJWAŻNIEJSZE - brak myśli w głowie, że będzie stukało i wku....

 

Model kupę lat na rynku więc poprawiony w w kilkuset miejscach.

 

Polecam rozwiazanie...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po klejeniu/wymianie smaru...powiem tak, inne auto. Z jednej strony sam do końca nie jestem przekonany, że to wina półosi. Z drugiej, zarówno wymiana fabrycznych na nowe przyniosła skutek na jakiś czas jak również problem zniknął po ostatnich działaniach serwisu. Zobaczymy na jak długo, ale po prawie 200 km w korkach jest różnica. Natomiast procedura jest przedziwna, operacja zajęła prawie dwa dni, jeden na.wymiane, później schnięcie i jazdy testowe oraz raport do Renault. 

P.S. zastępcze Megane FL z przebiegiem 30 kkm też stukała ? co prawda mniej niż mój ale jednak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejechałem 1000 km z czego ostatnie kilometry w 14 kilometrowym korku na A4. Według mnie to nie jest wina półosi a skrzyni biegów. U mnie jest słyszalny wyraźny stuk podczas włączania pierwszego biegu w połączeniu ze skrzypiącym pedałem sprzęgła. Oczywiście temat zgłoszony wcześniej do ASO lecz przez nich zignorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!