Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lukasz_Meg napisał:

 

P.S. zastępcze Megane FL z przebiegiem 30 kkm też stukała ? co prawda mniej niż mój ale jednak ?

 

Czy płaciłeś, za samochód zastępczy czy też był on darmowy . 

48 minut temu, robo_tnic napisał:

U mnie jest słyszalny wyraźny stuk podczas włączania pierwszego biegu w połączeniu ze skrzypiącym pedałem sprzęgła. Oczywiście temat zgłoszony wcześniej do ASO lecz przez nich zignorowany.

Jeżeli chodzi o skrzypiący pedał sprzęgła to do wymiany jest wysprzeglik. Sprawa wymiany nie powinna być problemem bo Renault Polska przewiduje taką procedurę. Po wymianie błoga cisza ☺️

Edytowane przez Mario44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robo_tnic napisał:

Właśnie przejechałem 1000 km z czego ostatnie kilometry w 14 kilometrowym korku na A4. Według mnie to nie jest wina półosi a skrzyni biegów. U mnie jest słyszalny wyraźny stuk podczas włączania pierwszego biegu w połączeniu ze skrzypiącym pedałem sprzęgła. Oczywiście temat zgłoszony wcześniej do ASO lecz przez nich zignorowany.

Uważam podobnie że to wina skrzyni. Ten stuk czuć podczas zasprzęglania napędu zarówno biegu pierwszego jak i wstecznego.

Za tydzień wybieram się na ostatni przegląd to będę reklamował choć uważam że serwis to zbagatelizuje a co najważniejsze to nie wpiszą to do karty przeglądu i po takim roszczeniu nie ma śladu w dokumentach. To się pewnie nie zepsuje,  ale napsuje nerwów przez kolejne lata eksploatacji. W końcu nie po to kupiłem nowe aby mieć taki dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mario44 napisał:

Czy płaciłeś, za samochód zastępczy czy też był on darmowy . 

Nie zdarzyło mi się jeszcze płacić za auto zastępcze podczas mojej ponad półtorarocznej przygodzie z Renault, a kilka razy gościem serwisu byłem. 

46 minut temu, szwagier24a napisał:

serwis to zbagatelizuje a co najważniejsze to nie wpiszą to do karty przeglądu

Nie wiem gdzie takie zwyczaje, ale w każdym zleceniu serwisowym, zawsze miałem wpisane wszystkie zgłaszane problemy, niezależnie czy chodziło o stuki czy też pierdoły typu skrzypiący pedał hamulca. Tak samo w kwitku przy odbiorze auta miałem uwagę, że potwierdzono stuki i zgłoszono do RP. Więc nie mogę się zgodzić, że nie ma po tym śladu. Inna sprawa czy zgłaszane problemy są usuwane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mario44 napisał:

Czy płaciłeś, za samochód zastępczy czy też był on darmowy . 

Jeżeli chodzi o skrzypiący pedał sprzęgła to do wymiany jest wysprzeglik. Po wymianie błoga cisza ☺️

U mnie już wymieniono wysprzeglik i pompę sprzęgłową. Skrzypienie powróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robo_tnic napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

U mnie wymieniano dwa razy. Za pierwszym razem wymieniono mi wysprzęglik na taki sam. Okazało się że pojawił się nowy wysorzeglik z innym oznaczeniem numeru fabrycznego i ten nie skrzypi. Mam go blisko rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli zbieram się do napisania pisma do UOKIKu, natomiast czekam póki co na decyzję mojego leasingodawcy. Ponoć będą próbowali interweniować w tej sprawie, bo prawnie to samochód należy do nich. Może oni będą mieli większe szanse na uzyskanie jakiś konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.11.2022 o 14:19, satisati napisał:

Z ciekawości dzisiaj zbadałem luz w Kadjarze 1.3 i jest 1,5 lameli bieżnika... to tak informacyjnie...

U mnie taki sam luz, a jednak czasami stuknie.

Na przeglądzie auto ozdrowiało: zero stuków, puknięć, piszczenia na 4 i 5 biegu. Następnego dnia wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników Megane. Podłączam się pod temat półosi, czy serwisy już znalazły rozwiązanie? Rozważam zakup Megane IV ale po przeczytaniu tego tematu grubo się zastanawiam a szkoda bo bardzo mi się podoba. Jeździłem już trzema i żadnych stuków nie słyszałem (przebiegi +/- około 150 tys ). Czy ten problem dotyczy głównie benzyn czy również diesli ( w moim przypadku poszukuje 1.5 dci). W mojej okolicy  nieautoryzowane serwisy renault polecają te auta ze względu na silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ozi58 napisał:

Rozważam zakup Megane IV ale po przeczytaniu tego tematu grubo się zastanawiam

Nie wiem jakie jeszcze auta bierzesz pod uwagę,ale prawda jest taka,że w każdym coś będzie "zastanawiające" :)

Sam brałem pod uwagę astrę k,focusa mk3 a kupiłem meganke 1.5dci 110km 😉

Ogólnie auto kupione z przebiegiem ~170tys serwisowane do tej pory i nie było żadnych wymian półosi (itp) i szczerze przyznam,że nawet nie spotkałem się z tym problemem na innych forach jeśli piszemy o wersji 1.5dci

Mam nadzieję,że ten problem nie dotyczy tych jednostek chociaż w tym temacie ktoś zgłaszał problem w tej jednostce,ale może to być pojedyńczy przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie mnie teraz uspokoiliście, też zdziwił mnie fakt że jeździłem 3 autami i była cisza a tu temat na 40 stron. Wiele ogłoszeń przejrzałem i padło chyba jednak na Megane, fajna cena względem rocznika. Miał być golf 7 ale to już inne ceny i przebiegi o wiele wyższe. Mam  dwie Megane na oku w mojej okolicy, serwisowane do końca przebiegi 130 i 160 tys plus gwarancja na rok czasu ale niestety wyświetlacz czarno biały tak zwana,, bieda edyszyn". Śledzę też forum czy jest ewentualna możliwa zamiana na rlin ale to już oddzielny temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!