Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece i cewki do MIII 1.6 110KM


ov3rheat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie świece i cewki polecacie do MIII 1.6 110KM? jaki jest moment dokręcenia w tym modelu?

Świece 7700500155 oryginał czy NGK? może coś innego?

Cewki oryginał czy beru? może coś innego?

Pozdrawiam

Edytowane przez ov3rheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mają wielu zwolenników. Najczęściej podrabiane. Lepsze Bosch z tych zwykłych. Kultura pracy silnika zdecydowanie lepsza na świecach irydowych. Wszystkie nowe silniki są z tymi świecami. Obejrzyj Denso K20TT - wytrzymują na gazie 15 tyś. ale IK20TT spokojnie 40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szwagier24a napisał:

Obejrzyj Denso K20TT - wytrzymują na gazie 15 tyś. ale IK20TT spokojnie 40. 

pff
Ja AUDI z LPG robię rocznie 30tyś i w ogóle,  3 lata temu kupiłem świece nie wiadomo jakie i różnicy nigdy nie odczułem.

Zdrowo rozsądkowo  powiem tak, kup sobie zwykłe zalecane do tego silnika świece z BOSCH czy NGK i jak chcesz tak strasznie dobrze dla silnika wymieniaj je co dwa lata. Najlepsza opcja. A zaoszczędzone pieniądze wydaj na częstsze wymiany dobrego oleju żeby się wałki w głowicy nie zatarły. Może jeszcze świece dedykowane pod LPG będziemy szukać.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc się podepnę. Ostatnio przy okazji innych robót zleciłem w warsztacie wymianę świec. Poprzednie miałem oryginalne Renault. Warsztat świece zmienił. Zawsze pokazują stare części + opakowania od nowych. Porobilem sobie zdjęcia i w domu sprawdziłem co i jak. No i tutaj mam zagwozdkę bo oryginalne świece mają przerwę 0,9, a zamontowali irydowe NGK BCPR6EIX-11 4919, które jak wyczytałem mają przerwę 1,1. Pytanie czy to są dobre świece do tego silnika? Jeśli nie to czym grozi jazda na tych świecach? Auto z LPG. Wyprzedzając pytania, w pracy silnika nic się nie zmieniło. Dzwoniłem zapytać w warsztacie i mi powiedzieli, że świece dobierane były po numerze nadwozia i wszystko jest jak należy. Sam już nie wiem co myśleć dlatego proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MRbociek napisał:

Pnie majster włóż mi tu świece pod LPG

 

29 minut temu, omega napisał:

Przede wszystkim to nie jest świeca do LPG

Nie mówiłem. Wiedzieli, że jest Junkers i że mają dac dobre. Wiem, że to nie świece dedykowane do LPG ale sam "gaziarz" mówił żeby nie kupować żadnych takich tylko zwykle porządne i wymieniać je po prostu częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś takie bo były dostepne od ręki tam gdzie kupują części albo mieli na stanie, co nie znaczy że byłaby jakakolwiek odczuwalna różnica.Dziwi mnie że dali z tak dużą przerwą, ale może przy irydowych może tak być, nie wiem.W moim poczwórnym zerze poprzedni właściciel założył platynowe i wedle dokumentacji jest już na nich tyle przejechane że wstyd się przyznać,też z junkersem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po zakupie megane III 1.6 16V z 2011 r. po podłączeniu pod komputer wywaliło błędy " sporadyczne wypadanie zapłonu na 3 i 4 garze. Zakupiłem nowe świece i wymieniłem stare były jakiejś firmy matrio założyłem również stare cewki od megane II firmy beru i jest dobrze na razie problem zniknął. W megane II od lat mam ceki zapłonowe japońskie firmy denso dobre cewki bezproblemowe szkoda że ich już nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!