Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze czujniki ciśnienia :-) Przynajmniej u mnie - dlatego ja na razie pozostanę przy alu i wymianie opon. Niestety, jak ktoś nie lubi kołpaków - jak ja - felgi CS co 2-3 lata wypadałoby wypiaskować i pomalować - dośw. z Megane II, które również mnie zniechęca to wydawania 500 zł na czarne felgi.

 

W kwestii opon, to mam dwóch faworytów, tj. Michelin albo Nokian. Ceny podobne, o Nokianach dużo dobrego czytam; o Michelinach Alpinach się nikt nie wypowiada, więc bazuję na własnym doświadczeniu (mam z 2016 roku w Megane II, miałem z 2003 w Oplu Agila). Czas decyzji zbliża się nieuchronnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Alpiny w ciemno.

Mam u siebie 5 i stwierdzam że tak cichych opon nigdy nie miałem, przy nich letnie Energy Savery to wyjce, a mam od nowości.

Odwlekałem wymianę na letni zestaw, ile się dało:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię; skłaniam raczej się ku Michelinom :-)

1 godzinę temu, tomgrandtour napisał:

przy nich letnie Energy Savery to wyjce

To prawda :-) Mam w dwóch autach i faktycznie nie są ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry, że tak z pierwszego posta, ale temat jest dosyć pilny, bo od niedawna śmigam Megane 3 z 2012 roku. Wersja z dieslem i w kombi. Muszę kupić do niej opony zimowe. Mam w niej obecnie letnie Goodyeary w rozmiarze 195/65 R15

Na zimę chciałbym kupić coś dobrego, ale przy tym nie wydawać nadmiernej ilości gotówki. Zastanawiam się nad tymi Nokian WR 4D: https://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-wr-d4

Ktoś może już na nich śmigał i ma jakieś doświadczenie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opony, ale poszukaj na ceneo i allegro, bo tam zazwyczaj jest sporo taniej np.:

 

http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-195-65r15-91t-nokian-wr-d3-2017-i6959749969.html

 

Swoją droga zazdroszczę 15 calowych opon -  nie dość, że dużo tańsze, to i komfort znacznie lepszy (a nie oszukujmy się - meganka w kombi i dieslu nie służy do pokonywania łuków i szykan niczym w F1 ;) ). Ja w tej cenie za 16 calach mogę kupić jedynie chinole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 07:52, niebianskaskurwoala napisał:

meganka w kombi i dieslu nie służy do pokonywania łuków i szykan niczym w F1 ;) ). Ja w tej cenie za 16 calach mogę kupić jedynie chinole.

 

Chyba leciutko przesadzasz :-) za ok. 800 zł z przesyłką można mieć komplet nowych Barum Polaris 3 - a moim zdaniem to są dobre opony. A jeszcze taniej Dębica - a to też nie jest chinol a tym bardziej "no name" ;)

 

Oczywiscie mowa o rozmiarze 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Barumki niby klasa budżetowa ale oponki ekstra. Przejeździłem na nich służbowo (Skoda Fabia kombi, Opel Astra kombi) i prywatnie (Renault Megane I coupe) tysiące kilometrów bez żadnych przygód. Kiedy auta leżały po rowach lub tańczyły po drogach ja po prostu jechałem.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba leciutko przesadzasz

Faktycznie nie sprecyzowałem - ja we wszystkich megankach wybieram tylko 205/60 R16. I faktycznie sama zmiana z 55 na 60 powoduje podniesienie ceny o klikaset złotych + brak niektórych modeli opon (które są w profilu 55, a w 60 już nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do GT 180KM kombi, jakie polecacie zimówki - zaznacze że chce na felgach stalowych - z przyzwyczajenia - co by alu zaoszczędzić.


Widzę, że jeśli chodzi o wymiar to najlepiej pasuje 205/50/R17 lub 205/55 R16


Czekam na opinie.

Edytowane przez rocker82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Goodyear Ultra Grip 9 i zastanawiam się czy kupić nowe felgi stalowe (aktualnie aluminium 205/55/r16) czy pozostać przy aluminiowych. Wydać 800 zł na czujniki + 450-600 na felgi stalowe robi nam się kwota podobna do kupna nowych felg aluminiowych (lub wypiaskowania starych ze 3 razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 11:47, konwil napisał:

W kwestii opon, to mam dwóch faworytów, tj. Michelin albo Nokian.

Nie ma to jak cytowanie siebie :-) Ale, do rzeczy: wybrałem Micheliny Alpin 5, cena lekko niżej niż teraz w serwisie oponeo. Mam ustawiony montaż na 6.11. Aha, potwierdzone info - opony już czekają - że data produkcji to 2017.09, piszę to bo długo były w sprzedaży ale 2016.09 - w takiej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!