Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pojedynczy stuk przy gwałtownym dodaniu gazu


WojciechX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nietypowy problem - szukałem, ale nie znalazłem nic na ten temat.
Auto pracuje na benzynie i na gazie. Na benzynie nie mam żadnych kłopotów, ale na gazie występuje dziwny objaw.
Gdy mam włączone lpg i zbyt niskie obroty(poniżej 2k) i gwałtownie dodam gaz, to auto zalicza szarpnięcie i słychać intensywny stuk - tak jakby tłok uderzył - i obroty rosną.
Przy wyższych zaś obrotach czuć minimalne szarpnięcie(jakby brakło mocy), ale nie ma stuku.

Dodam, że jak kupowałem auto, to również czułem takie coś, ale podczas równej jazdy. Po wymianie świec ustało. Po kilku miesiącach były problemy z gazem, w ogóle nie chciał go podawać albo cewki nie pracowały i zauważyłem, to wina emulatora wtrysków, który w zależności od tego jak kable są zgięty inaczej pracuje, więc go poprawiłem bez ucisku na kable i gaz zaczął działać.
Ostatnio wymieniłem świece i kable do świec na nowe z boscha, a problem znowu się pojawił(następnego dnia, ale coś jeszcze dłubałem przy innych rzeczach, więc nie mam pewności).
Wczoraj wymieniłem również filtry od gazu, bo w sumie od zakupu tego nie robiłem, ale samochód jedynie co to ma większą moc na lpg, a problem nadal występuje.

Wymieniałem również miesiąc temu dolne poduszki silnika, jakby ktoś pytał.

Reasumując - czy ktoś miał może taką sytuację lub nie wie w czym może być problem?
Czy winą mogą być świece i okablowanie; czy może czujnik ciśnienia nie wyrabia; albo jeszcze coś innego?

PS. Na benzynie działa prawidłowo.

Edytowane przez WojciechX
Poprawienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WojciechX napisał:

Gdy mam włączone lpg i zbyt niskie obroty(poniżej 2k) i gwałtownie dodam gaz,

   to auto zalicza szarpnięcie i słychać intensywny stuk - tak jakby tłok uderzył - i obroty rosną.
Przy wyższych zaś obrotach czuć minimalne szarpnięcie(jakby brakło mocy), ale nie ma stuku.

Instalacja lpg do ;

   - generalnego przeglądu,

   -  strojenia instalacji lpg przez kumatego gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś myśl, ale zauważyłem, że jednak problem tkwi w elektronice.

Pogrzebałem pod maską i poruszałem emulatorem wtryskiwaczy, i pomogło.
Nagle instalacja zaczęła działać bez żadnego duszenia/spadku mocy.

Pozostaje mi sprawdzić przewody i je ewentualnie wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojciechX napisał:

Pogrzebałem pod maską i poruszałem emulatorem wtryskiwaczy, i pomogło.
  - Nagle instalacja zaczęła działać bez żadnego duszenia/spadku mocy.
  - Pozostaje mi sprawdzić przewody i je ewentualnie wymienić na nowe.

Przede wszystkim;

   - w I- kolejności przeczyścić styki,

   - doprowadzić do właściwego kontaktu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, CzechuXX napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Nie, to był zewnętrzny element podłączony kablami z etykietą opisaną jako emulator wtrysków.
Map Sensor zamówiłem i zamierzam wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.10.2021 o 15:48, Andrzej-2010 napisał:

Przede wszystkim;

   - w I- kolejności przeczyścić styki,

   - doprowadzić do właściwego kontaktu.

Finalnie udało mi się rozwiązać w sobotę problem.
W 100% nie jestem w stanie sprecyzować co dokładnie pomogło.

Zostawiłem w spokoju emulator wtrysków i sterownik od lpg, bo to nie dawało żadnego rezultatu.
Założyłem stare świece, bo podejrzewałem, że z nowymi coś jest nie tak - w sumie było, bo jednak na poprzednich silnik lepiej pracuje. Nowe kable do świec są na szczęście bez zarzutu.
Założyłem nowe cewki(problem jedynie taki, że do silnika 2.0 i nie pasują śruby, więc zakręciłem obydwie po jednej, ale silnik poprawnie pracuje i się nie grzeje).
Wymieniłem silnik krokowy i sondę lambda na nowe oraz wyczyściłem czujnik położenia wału.
Uciąłem kable i poprowadziłem całkiem nowe od samego sterownika do cewek i czujnika położenia wału.

I na sam koniec posprawdzałem co się kryje w "chińskiej" instalacji poprowadzonej od emulatora wtrysków do wtryskiwaczy.
Okazało się, że kable od wtryskiwaczy są już na tyle przestarzałe, że z kostki potrafiłem wyciągnąć pojedynczy kabelek, bo tak luźno był w kostce. ( Chodzi o wiązkę podłączoną do listwy wtryskowej )
https://a.allegroimg.com/s1024/0c9a87/b8a50f654453abbd91e23a925f2c

Ostatecznie żadnego stukania, żadnego szarpania/etc. Silnik kręci jak powinien.
Co dokładnie pomogło - sam nie wiem, ale zakładam, że to wina elektroniki, a nie map sensora, regulacji gazu czy jakiś problem mechaniczny.

Na ten moment został mi jeszcze jeden problem - falujące obroty, gdy się zatrzymam. Tematów na forum mnóstwo, ale nic co w nich jest nie pomaga. Zakładam, że identyczna sytuacja jak z tymi całymi stukami - kabelki siadają, wiec będę próbował założyć nowe do czujnika położenia przepustnicy i silnika krokowego(zakładam, że tutaj leży problem, bo zdarzają się momenty, gdzie ciągnę za kable w tych okolicach i samochód pracuje równo przez jakiś czas).

Mam również pytanie - czy wie ktoś może w którym kierunku jest puszczona wiązka od wyżej wymienionych czujników( tj. czy idą w kierunku sterownika czy może skrzynki bezpieczników ), tak samo nie mogę znaleźć kabli od sondy lambda( bo żaden kabel przy sterowniku nie wygląda na kable od sondy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!