Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Warkot silnika na drugim biegu 1.4 tce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam renault megane 3 1.4 tce. W ostatnim czasie 2-3 dni temu usłyszałem dziwny dźwięk jakby warkot(?) spod maski silnika. W momencie dodawania gazu na drugim biegu w okolicach 2-3 tysięcy obrotów. Kompletnie nie mam pojęcia co to za dźwięk, przy wyciszonym radiu da się go usłyszeć w kabinie. Dodam, że jak samochód się rozgrzeje to (chyba) dźwięk ustaje lub jest mniej intensywny. W momencie kiedy dodaje gazu na luzie takie dźwięki nie występują. Jestem dośc przewrażliwiony na punkcie takich dźwieków w samochodzie :D Ktoś spotkał się z czymś podobnym? Czy to może być rozrząd do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, omega napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Dziwne też jest to, że po odpaleniu samochodu raz słychać to wyraźnie, a raz praktycznie wcale. Nie mam pojęcia co to może być i od czego to zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby nagrać ten dźwięk jeśli masz taką możliwość. Weź kogoś żeby dodawał gazu i ustal z jakich okolic dochodzi ten dźwięk .

Zasadniczo zgodziłbym się z kolegą @Andrzej-2010, tyle że jeśli ten dźwięk pochodzi od łańcucha, to z reguły słychać go zaraz po odpaleniu zimnego silnika i po lekkim przegazowaniu ustępuje. No chyba że ktoś katował wcześniej silnik, albo wcale nie ma przebiegu 110000 km tylko sporo więcej, co mogłoby wskazywać na dość zaawansowane zużycie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nugowy napisał:

Nie mam pojęcia co to może być i od czego to zalezy.

Objawy luźnego łańcucha;

    - trudności przy odpaleniu,

    - delikatne terkotanie na zimnym przy przyspieszaniu,

  Następnie ;

    - błędy synchronizacji zapłonu oraz `' check engine ''

    - wysoko tonowy pisk, który będzie ustawał po chwili,

    - wyraźny, niemiarowy odgłos drżącej blachy,

    - następnie wibracje,

Na clipie powinno wykazać;

   - niezgodność na czujnikach położenia dolnego i górnego wałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 19:33, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Nic z tych rzeczy nie występują oprócz terkotania na drugim biegu ?

 

Edit: Dziś jadąc do pracy jednak było słychać ten warkot na każdym biegu, po prostu na 2 jest chyba najwyraźniej ze względu na prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nugowy napisał:

Nic z tych rzeczy nie występują

To się będzie pojawiało sukcesywnie, w miarę wzrostu przebiegu z tą przepadłością,

Hałas powinien być słyszalny po stronie pasażera, bo tam jest rozrząd

Warto to jak najszybciej zlokalizować i usunąć ;

   - bo następuje produkcja opiłków metalu pływających w oleju,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

 

Warto to jak najszybciej zlokalizować i usunąć ;

   - bo następuje produkcja opiłków metalu pływających w oleju,

Czyli sugerujesz wymianę oleju w skrzyni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!