Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz


Rekomendowane odpowiedzi

Przednie.

Tył też chciałem wymienić (150zł za kpl.) ale okazało się, że mam grubsze ośki z tyłu :(

Na marginesie nie spotkałem informacji, że były dwa rodzaje łożysk tylnych ze względu na dwie różne średnice osiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podepnę pod temat wymiarów tarcz tylnych, bo już chyba czas je wymienić po 260 tys przebiegu. ;)

Chcę je wymienić razem z łożyskami, nie jest to wielka różnica cenowa.

Choć same tarcze do HB i do Grandtour ( ja mam takie auto) wyglądają po wymiarach na identyczne, to sprzedawcy oferują je dedykowane do poszczególnych wersji auta. Oczywiście mają też różne ceny. Komplet tarcza i łożysko , tak jak napisał mój poprzednik , różni się właściwie tylko średnicą wewnętrzną łożyska.

Zastanawia mnie też fakt, że i tarcze są w 2 wersjach : 260 mm i 265 mm.

Czy te tarcze 265 mm wejdą w miejsce 260 mm ?

I czy pierścień magnetyczny ABSu ze starej tarczy można łatwo przełożyć do nowej tarczy bez tego pierścienia?

Bo są też na rynku właśnie takie tarcze w bardzo atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Muszę zmienić tarcze i klocki z przodu. W sieci można kupić tarcze i klocki Renault oryginał w cenie: tarcze 260zł, klocki 160zł. Co do zakupów w samym sklepie to nie ma problemu, już kilka razy kupowałem u nich, natomiast pytanie o jakość tych tarcz i klocków. Może w przypadku ukł. hamulcowego lepiej wybrać Textar, TRW? Cena oryginałów na tle innych firm jest korzystna, można by powiedzieć, że nawet bardzo.

Miłego dnia!

rzadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oryginał to oryginał! Tym bardziej, że możesz kupić w niższej cenie od zamiennika. Zakładając oczywiście, że mówimy o części oryginalnej. Jeżeli mamy na myśli ten sam sklep, o jakość nie masz się co obawiać. Masz jeszcze w ofercie sklepu Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielką tajemnicą nie będzie - chodzi o sklep renault-czesci.pl (wielokrotnie wymieniany na forum). Robiłem u nich wiele zakupów, zawsze wszystko na najwyższym poziomie, ale właśnie, czy tarcze i klocki z logiem Renault są mniej więcej porównywalne jakościowo i skutecznością działania z TRW i Textar, bo jeśli tak to wezmę te oryginalne. Ale jest tak dużo dobrych opinii o pozostałych producentach, że człowiek ma mętlik w głowie. Bywa czasem, że części zamienne są lepsze jakościowo jak oryginał. A hamulce to jednak ważny element w pojeździe.

 

Mam także pytanie, czy wiecie jak spuścić płyn hamulcowy ze sprzęgła, bo przy wymianie tarcz i klocków chcę wymienić płyn hamulcowy, ale zdaje się, że płyn hamulcowy także jest w sprzęgle. za wszelkie wskazówki dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • spawn44 zmienił(a) tytuł na Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!