Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Siemka, otóż mam problem, w sumie ktoś pomyślałby, że to głupota jednak mnie bardzo wkurza. Jakieś 3 miesiące temu wymieniałem komplet tylnych hamulców tj. tarcze z czymś tam ( nie pamiętam dokładnie, w każdym bądź razie mówili, że wymienia się to razem z tarczami, łożysko czy cuś o ile kojarzę) no i klocki. Jeżdżę już na tym 3-4 miesiące i gdy np zaciągnę ręczny na malutkiej górce i ktoś wsiada np na tył to słychać jakby je klocki tak "hrobotały" jeśli tak mógłbym to nazwać. Taki ślizg po tarczy jakby, na hamulcu nożnym to samo. Co to może być? Klocki za twarde czy co ? Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych autach tego nie doświadczyłem, muszę bardzo mocno wcisnąć pedał hamulca lub ręczny i wtedy ok, może jakoś szczęki są za słabo ustawione albo nie wiem, być może klocki, na płaskiej nawierzchni też się lubi tak zdażyć...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owe zjawisko występuje np.u moich rodziców w VW polo czy peugeot. W Scenic III też to występuje. Tak samo jak i w pracy w ciężarowce podczas podnoszenia przyczepy koła się obracają i słychać jak klocki przesuwają się po tarczy. Więc dla tego twierdze że to normalne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co sądzicie o Motrio? Czytałem, że jest to brand renault i montują to jako alternatywę oryginałów w ASO. Jeździ/ił ktoś z Was na tym?

Będę na dniach montował zestaw Motrio, tarcze i klocki na przód, dam znać jak to się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

<><><><><><><><><><><><><><>

poszukuję tarcz + klocki hamulcowe do Megane III Hatchback 2008 r. 1.5 DCI, 78KW.

<><><><><><><><><><><><><><>

Możecie coś polecić?

<><><><><><><><><><><><><><>

czy te będą ok?

 

Mój odnośnik

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy klocki hamulcowe w naszych megankach posiadają czujniki zużycia? Przeszukując net znalazłem tylko klocki bez czujnika, nie chciałbym żeby przy wymianie okazało się że jednak powinien być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niektórzy mają jeszcze za mało czujników. Co jeszcze. Poza tym takie czujniki są w szczęce a nie na okładzinie.

Co do tematu. Ja do standardowych tarcz w megane III p3 kombi -montowałem TRW. Były i tańsze i tanie al dobre wg sprzedawcy no i te niby lepsze. Powiem, że zdarzają się piski. Spodziewałem się lepszego hamowania. Jeżdzę głównie w mieście. Przyznam, że kiedyś też w megance miałem inne tańsze ale niby dobre wg sprzedawcy - czyli średnia półka. Wg mnie nie ma różnicy. Niby na hamulcach się nie powinno oszczędzać ale to gadanie. Między hamulcami za 80-130 zł nie ma różnicy odczuwalnej. No chyba, że ktoś jeździłby w trasie i 150 praktycznie cały czas to może będzie widać. Na miasto i sporadycznie trasy - nie ma sensu płacić za te klocki. Można wziąć ICR / Fomar i jeszcze jakieś inne ale nie pamiętam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po co mnie przedrzeźniasz :?:

No mi TRW odradzano ze względu że bardzo brudzą alusy, dlatego zastanawiam się nad Boschem. Ktoś może potwierdzić ten fakt z klockami TRW?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • spawn44 zmienił(a) tytuł na Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!