Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci - ciężko odpala po postoju, na ciepło pali "od strzała"


corrado

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpalaniem auta 1.5dci ( 63kW/86KM - na delphi), auto odpala na ciepło z "pół obrotu", natomiast jak postoi z godzinę, dwie na zimnym, lub np rano to odpala za drugim razem. Wczoraj wymieniłem akumulator na nowy i nadal długo kręci zanim odpali, mimo , że szybciej kręci rozrusznikiem z tego co słyszę .  Napięcie na klemach po postoju ok 12,8V - wcześniej było ok 12,1V.

Filtr paliwa wymieniam co roku, pompowałem gruszką gumową przy rozrządzie przed odpaleniem i nie pomagało , poza tym wydaje mi się , że nie twardnieje i słychać przelewające się paliwo nawet w baku auta od pompowania - w garażu a kiedyś jak pompowałem ją to mocno twardniała a teraz ledwo  twardnieje, ale mogę się mylić albo mi się zdawało.

Mogę dzisiaj jeszcze podłączyć DDT2000 i zobaczyć czy są jakieś błędy i sprawdzić temp paliwa, powietrza, płynu chłodzącego rano jakie wyświetli.

(Filtr paliwa wymieniałem rok temu.)

 

Ale prosiłbym o pomoc ... A tak wogóle pompka ( gruszka ) w silniku 63kW/86KM na jakie króćce jest 8mm czy 10mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, corrado napisał:

Filtr paliwa wymieniam co roku,

- pompowałem gruszką gumową przy rozrządzie przed odpaleniem i nie pomagało , poza tym wydaje mi się , że nie twardnieje i słychać przelewające się paliwo nawet w baku auta od pompowania - w garażu a kiedyś jak pompowałem ją to mocno twardniała a teraz ledwo  twardnieje, ale mogę się mylić albo mi się zdawało.

Należy stosować markowe filtry; mann; knecht; purflux,

Gruszka - musi być twarda po pompowaniu;

  - do wymiany zaworki lub pompka,

Masz megane II/ PH1;

  - odseparować powrót z wtryskiwaczy i połączyłem z przewodem powrotnym z filtra paliwa poprzez trójnik,

  - nie może być pęcherzy powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

  Przewody powrotne mają ;

    - średnicę zewnętrzną 8 mm / wewnętrzną ok. 6 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie zamawiam nowy fitr paliwa - może Purflux.

 

Cytat

  - do wymiany zaworki lub pompka,

O jakie zaworki chodzi - te we wtryskiwaczach czy zaworek w pompce ręcznej ? ps.Wtryskiwacze są dobre bo były rok temu na wakacjach na sprawdzeniu w warsztacie zajmującym się Common Rail i wyszły bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było błędów w ddt2000. Powoli budował ciśnienie przy rozruchu po podłączeniu DDT2000 , z oczekiwanych 230barów zanim tyle dobił od 1 bara w railu pressure , to właśnie zabrało mu sporo czasu. Zauważyłem też że na jednym przewodzie z pompy delphi który idzie do filtra - chyba powrót paliwa bo łączy się z powrotami z wtryskiwaczy - były bąble powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz typowy objaw cofającego się paliwa i o tym jest kilkaset postów do przeczytania w kilkunastu tematach. Szukaj na forum. Usuwaj przede wszystkim nieszczelności po stronie ssącej. Pozamieniaj przewody na gumowe zwłaszcza po stronie ssącej. Rurka ma wewnątrz 7 mm.

Założyłeś nowy temat więc Twój post z tym samym problemem napisany w temacie M III został usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana fitra się przeciągnie, dostałem filtr z zardzewiałymi króćcami - purfluxa, że aż bałem się go założyć więc go zwracam do sklepu allegro.

 

Poza tym jedna z gumeczek (koreczek) też była przecięta i nie wiadomo czy tam w środku filtra coś nie wpadło .

 

Jeśli chodzi o wymianę przewodów ssących - to jak je wymienić? Na końcówki spinki ( filtra i gruszki ) będzie dało się nałożyć i zacisnąćnowe przewody paliwowe ?

IMG_20220426_180523610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie jest filtr do Twojego samochodu jeżeli masz M II ph1 z silnikiem 1,5 dci. Zresztą nie sądzę, że wymiana coś zmieni jeśli rok temu był zmieniany. Szukaj postów o usuwaniu nieszczelności z układu paliwa w silniku 1,5 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Dacie Duster 1.5dci ale uklad wtryskowy taki sam jak w megane 1.5dci 86KM - delphi pompa i wtryski , ecu - delphi dcm1.2. Wasze forum jest mało liberalne ?

Czytałem , na innych forach zagranicznych m.in., że to jednak filtry padają i powodują zapowietrzanie - lub gruszki pompujące - i wymiana filtrów paliwa - co roku pomaga dziwnym zbiegiem okoliczności.

http://www.bba-reman.com/forums/Topic163115.aspx?PageIndex=2

 

Cytat

I've managed to fix the problem again.
I just did what I did 18 months ago when this last happened and bought a new diesel filter. I bought a genuine Renault filter his time, bought it from a Renault dealer on eBay and it was ten quid cheaper than a pattern filter from Euro car parts. I fitted the new filter, a bit of bleeding and no more air in the fuel line.
I don't know why the filter allows air in or whether it is the connectors which lose their air tightness over a period of time. The only difference with the genuine filter was how tight a fit the heating element was in the top of the filter canister. I struggled to push it in but it Wa fairly easy with the old filter.
Anyway thanks for everbody's help and useful tips. If it happens again in another 18 months I'll give the 8mm tube idea a go.

 

Poza tym przejrzałem samą pompkę u siebie i nie widzę na niej pęknięć albo zawilgoceń.

Poza tym pompując nią słyszę ssanie w okolicach filtra paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Aniewa pisał, to co pokazałeś na zdjęciu, to nie jest poprawny filtr do MEGANE II 86KM

PURFLUX to w zależności czy z czujnikiem wody czy bez to:

FCS740 np.: https://allegro.pl/oferta/filtr-paliwa-renault-1-5dci-purflux-12070754161

FCS750

Oczywiście, że "opór" stawiany przez filtr paliwa może być przyczyną zapowietrzenia, na zasadzie ogólnie wyższego podciśnienia w układzie łatwiej "wpadnie" lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, corrado napisał:

mam Dacie Duster 1.5dci ale uklad wtryskowy taki sam jak w megane 1.5dci 86KM - delphi pompa i wtryski , ecu - delphi dcm1.2. Wasze forum jest mało liberalne ?

W wyborze działu w którym zakładany jest temat można wybrać "Inny model Renault" i wtedy wszystko wiadomo. W pierwszym poście napisałeś, że filtr wymieniasz co roku więc nie ma sensu sugerować kolejnej wymiany filtra. Wystarczy go wymienić co 40-50 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, corrado napisał:

mam Dacie Duster 1.5dci ale uklad wtryskowy taki sam jak w megane 1.5dci 86KM - delphi pompa i wtryski , ecu - delphi dcm1.2. Wasze forum jest mało liberalne ?

Jest tyle przyczyn zapowietrzania, że nie ma wspólnej reguły. Ja szukałem 1,5 roku. Przyczyną zapowietrzania były oringi na wale napędowym pompy. 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aniewa napisał:

W wyborze działu w którym zakładany jest temat można wybrać "Inny model Renault" i wtedy wszystko wiadomo. W pierwszym poście napisałeś, że filtr wymieniasz co roku więc nie ma sensu sugerować kolejnej wymiany filtra. Wystarczy go wymienić co 40-50 kkm.

Kiedyś napisałem w takim dziale i nikt mi nie odpisał , a gdy wypełniłem model samochodu - megane , było zupełnie inaczej . Myślę, że teraz byłoby podobnie .

8 godzin temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Chyba już czytałem Twój przypadek, u mnie nie było aż takich objawów z ciśnieniem paliwa jak u Ciebie z tego co pamiętam. Loguje czasami sporo wartości silnika podczas jazdy z pedałem w podłogę do 4tys obr i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, corrado napisał:

Wasze forum jest mało liberalne ?

Czytałem , na innych forach zagranicznych m.in., że to jednak filtry padają i powodują zapowietrzanie - lub gruszki pompujące - i wymiana filtrów paliwa - co roku pomaga dziwnym zbiegiem okoliczności.

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz :?: 

Wymień, sprawdź i opisz czy pomogło :!: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!