Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałem uprzedzić odpowiedzi typu "użyj szukajki" lub "to juz było" Nie znalazłem podobnego przypadku w internetach. Lub może nie właściwie szukałem. Problem taki ze podczas zmiany biegów gdy wciskam sprzęgło to słyszę gluchy stuk odczuwalny na nadwoziu  i po wrzuceniu biegu kolejny taki sam. Dzieje się tak tylko podczas jazdy i nie zmiennie od wbijanego biegu i podczas gdy sprzeglo caly czas jest wciśnięte. Na przykład toczę się że wciśniętym sprzęgłem do swiatel i przerzucam 1-2,2-1,1-2 itd. to dopóki auto nie przestanie się toczyć to słychać ten dźwięk po wbiciu każdego biegu. Tak dzieje się na każdym biegu i nie zależnie od prędkości. Nie wiem jak to dokładniej opisać... Jadę na przykład na dwójce wciskam sprzęgło I puk wrzucam bieg i puk puszczam sprzęgło cisza. Nie ma tego dźwięku podczas gdy np. pompuje sprzęgłem podczas jazdy. Te dźwięki są tylko podczas gdy auto jedzie a na postoju cisza nie zależnie czy zmieniam biegi cze kombinuje ze sprzęgłem. Zauważyłem że być może Te dźwięki pojawiają się po tym gdy auto przejedzie dopiero około 2 km. Na zimnym nie słychać nic. Wymieniłem półosie i wszystkie poduszki silnika. Nie wiem czego można się doczepić jeszcze. Kompletne sprzęgło wymienione półtora roku temu żadnych objawów zużycia. Dwumasu nie ma bo mam 1.6 110km Czy możliwe aby to coś ze skrzynią? Gdzie jeszcze szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawlo7721 napisał:

Też tak myślałem ale czy nie było by wtedy problemów z przełączaniem biegów na postoju?

Może zdejmiesz, ale nie wrzucisz biegu lub wrzucisz z szarpnięciem - w takim wypadku możliwe jest zapowietrzenie wysprzęglika lub uszkodzona pompka sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 12:27, aniewa napisał:

Mi to wygląda na zbyt duży luz w mechanizmie różnicowym. 

Też zacząłem się nad tym zastanawiać.  Nie wiem ile wytrzymuje taka skrzynia ponieważ obecnie mam już ponad trzysta tysięcy na liczniku. Czas chyba pomyśleć o nowej skrzyni... Generalnie zauważyłem że po wymianie poduszek ten dźwięk zrobił się większy.  

Edytowane przez pawlo7721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam podobnie kolego w 2.0 tce .  A wez na próbe unieś na siłe pedał sprzęgła. Po tym sprawdz czy lepiej nie będzie pracowało sprzęgło . Ja miałem wymieniany dwumas na oem 3 rs i nic sie nie zmienilo w kwestii szarpniecia po zmianie biegu na wyższy . Coraz bardziej się skłaniam do tego , że albo uszkodzoną mam pompke sprzegla albo nadal zapowietrzony wysprzeglik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!