Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana nagrzewnicy Renault Megane 3. 15 min roboty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ZA DARMO MAMY TO CO SAMI SOBIE ZROBIMY a więc dobralem się do swojej megane 3 bo ogrzewanie lipa albo jedna strona grzeje inna nie grzeje i na odwrót w moim przypadku zawalony nagrzewnica. Na forum każdy pyta i nikt konkretnie nie odpowiada albo pisze że zdejmować trzeba kokpit auta, nic podobnego zobaczcie filmik i wszystko jasne u mnie gorąco w aucie po przeczyszczeniu nagrzewnicy że aż miło. 

PAMIĘTAJCIE ABY WCZEŚNIEJ SPUŚCIĆ PŁYN W UKŁADZIE!! 

 

CAŁY ZABIEG ZAJA 15-20 MINUT 

Mam nadzieję że pomogłem pzdr

 

 

 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 największe plusy megany i scenika 3:

 

- nagrzewnice wymieniasz bez zdejmowania deski

- wentylator wymieniasz tak samo bez zdejmowania deski ale z drugiej strony.

 

Wiekszość aut wymaga wyjęcia deski do wymiany tych 2 rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mega, nawet nie wiedziałem ze nasze lalunie tak potrafią:)

ostatnio znajomy w clio III wymieniał to cały dzień u mechanika niby 300zł robocizny i we własnym zakresie nagrzewnica ale deska ściągana kiera tez i już inaczej mu się tym autem jeździ tu trzeszczy tu stuka gdzieś jakieś śrubeczki leżały , dywaniki mokre . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje.

Ciekawe jest to, że łatwiej wymienić nagrzewnicę niż filtr kabinowy :-)

 

Czyszczenia można uniknąć wymieniając regularnie płyn chłodniczy, ale kto o tym pamięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. Wydaje się to dość proste i oczywiste. Przy wymianie rozrządu, kiedy i tak wymieniasz pompę wody i zlewasz stary płyn. Nie trzeba się nawet specjalnie silić na zapamiętanie, bo od razu Cię odrzuci przy próbie wlania starego. Też nie lubię pamiętać co kiedy się wymienia, więc upraszczam to na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Dzięki za instrukcje.

Ciekawe jest to, że łatwiej wymienić nagrzewnicę niż filtr kabinowy :-)

 

Czyszczenia można uniknąć wymieniając regularnie płyn chłodniczy, ale kto o tym pamięta?

 

 

Akurat wymiana filtra to pikuś bo dwie śrubki na torxa ale za to trochę gimnastyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem, tylko nagrzewnicę wymieniasz bez uprzedniego zgniatania jej. Filtr trzeba upychać, bo ktoś normalny inaczej zrobił mniejszy otwór niż wymiar filtra. 

Przy rozrządzie nie każdy zlewa cały płyn. Wymienia się pompę i na koniec robi dolewkę płynu i to wszystko. Inna sprawa, jeden użytkownik wymienia rozrząd raz do roku, a drugi co 5-6 lat. Wszystko zależy od przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie do znawców tej marki. Zakupiłem grand scenica 3 z 2009 roku z silnikiem 2.0 dci z kiepsko działającym ogrzewaniem auta, w aucie jest klima automatyczna, dwustrefowa. Mechanik twierdzi ze to wina klapek, chciałem je gdzieś kupić ale tylko cały komplet go scenica 3 . Ale sporo kosztuje cały ten korpus. Znalazłem wizualnie ducobtaniej korpus kompletny go megane 3. I tu jest pytanie, czy klapki z megane są takie same jak scenica 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wymienialiście w taki sposób ktoś Nagrzewnice sam? I bezproblemowo? :)

Właśnie, filtr przy szybkiej wymianie można zgnieść, a tutaj chyba nie ma żadnego ryzyka czegoś uszkodzenia lub nie do końca podłączenia czegoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam taki problem i nie mogę go rozwiązać. Megan 3 klimatronik

Ruszam w drogę i załączam ogrzewanie, a po 15-20 minutach z prawej stronyny nawaiewów zaczyna lecieć chłodniejsze powietrze. podniesienie temperatury tylko na chwilę pomaga,

 

Ktoś podpowiedział ze zatarł sie silniczek sterujący klapami z prawej zstony, wymieniłem oba i nie pomgło.

Męczę się z tym od roku i nigdze nie mogę znaleść przyczyny, czemu tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Rano zapalam samachód, ustawiam obie strony na 23 stopnie a po 10 minutach wyraznie czuć że prawa strona słabiej grzeje.

Siła nadmuchu jest taka sama, ale powietrze jest chłodniejsze,

A jak jedzie się gdzieś dalej to już zaczyna lecieć zimne powietrze.

 

Co jest przyczyną tego dziwnego problemu? Miał juz ktoś taki przypadek? Czy to wina jakiegoś czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Wymiana nagrzewnicy Renault Megane 3. 15 min roboty
  • 4 tygodnie później...

ok dziękuję

A czy trzeba spuścić cały płyn???

Edycja:

Dalej drążę temat bo jakoś nie daje mi to spokoju, a wymiana nagrzewnicy jakoś do mnie nie przemawia. I wydaje mi się to dziwne żeby była przytkana.

A dlaczego?  Bo jak nastawię  temperatury na klimatroniku na HI, to grzeją obie strony jak wściekłe. ale jak tylko zmniejszę temperaturę np. do 23 stopni, to po paru minutach prawa strona przestaje grzać.

Wymienić nagrzewnicę to nie problem, czy tylko to pomoże? Czy raczej jest tam jakiś czujnik który się zepsuł i on powoduje że prawa strona przestaję grzać.

Ktoś miał taki problem??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!