Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, teoretycznie już troszkę jestem użytkownikiem forum ale nigdy się nie przedstawiłem. Jestem Robert i jestem użytkownikiem czerwonego Renault Megane I cabrio 1.6e jak na zdjęciu. Muszę się przyznać, że jazda to przyjemność (użytkuję już trzy lata) ale ma pewne niedoskonałości.

Co zrobiłem przez ostatnie trzy lata:

- wahacze,

- amortyzatory przednie,

- uszczelka pod głowicą, przy okazji wymiana uszczelnień różnych oraz regulacja zaworów,

- wymiana skrzyni oraz uszczelnianie,

- wymieniony dwa razy silniczek krokowy + czyszczenie razy dwa przepustnicy,

- problemy z łącznością komputera, wymiana modułu AIRBAG,

- wymiana koła pasowego i wszystkich pasków osprzętu,

- wymieniony rozrząd wraz z pompą wody,

- wymieniono cały wydech (od kolektora wydechowego aż do tłumika końcowego),

- wymieniona antena elektryczna/teleskopowa.

 

Plany:

- naprawa grzanego fotela (w trakcie, szukam schematu elektrycznego),

- może wymiana siedzeń welurowych na skóry (oczywiście jak znajdę),

- wymiana lusterek manualnych na elektryczne,

- naprawa klapki zmiany nawiewu (puka i puka).

 

Ale wracając do tematu to dzisiaj właśnie walczyłem z fotelem ale chyba powyżej 12 stopni maty nie grzeją. Hmmm. Trzeba działać dalej.

 19417253_1385119454856996_2492434149568585406_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=865f0b7c1922c2bcded0f89cf93b1915&oe=5C7E0C02

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez robertn5012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat tych opon (Dębica Frigo HP2+). Posiadam je w samochodzie Citroen Berlingo i szczerze jakoś nie jeździ mi się na nich dobrze, dokładnie chodzi mi tu o wrażenie, że samochód troszkę tańczy. Z kolei kolega posiada je w BMW i poleca. Co do tych opon są podzielone zdania.

Muszę się pochwalić ostatnio zawitały u mnie nowe dywaniki welurowe. Niestety są uniwersalne dywaniki. ALe jak za 85zł podobają mi się :)

45423716_943244669396549_3019310039983718400_n.jpg

45517221_1868422623279167_2131760172161302528_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei ostatnio zleciłem umycie i odkurzenie samochodu, z kolei moja żona zleciła umycie, ale - uwaga - odkurzyła sobie sama, samochodowym odkurzaczem z Lidla :D Co ciekawe, podczas podróży 02.11.2018 autostradą A4, w okolicach godziny 16:00, po 200 km na przedniej części miałem tyle muszek/komarów jak nigdy latem. W zw. z tym pewnie pasowałoby to zmyć... Ale że w przyszłym tygodniu jadę do ASO (serwis), to liczę na umycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do owadów polecam specjalny środek do zmywania odchodów ptaków oraz owadów środek ADBL Beetle Juice Squeezer. Drugi środek Sonaxa do zmywania owadów. 

Czy ktoś może mi doradzić gdzie dokładnie znaleźć schematy elektryczne do samochodu Renault Megane I Cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem od Pietrzaka komplet czujników. Cena 360zl. W piwnicy czekają nowe stalówki, micheliny i kołpaki. W piątek zakładam i mam nadzieje, że wykryje czujniki bez programowania.

WP_20181107_20_00_31_Pro (2).jpg

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też założyłem Frigo HP2 - wszystko może zależeć od rozmiaru danej opony. To że opona dobrze zachowuje się w konkretnym rozmiarze nie oznacza, że w innym rozmiarze również będzie tak dobrze.

Dzisiaj założyłem kamerę cofania - jutro reszta osprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Renia zalała się pod korek. Jakież to miłe uczucie widzieć, że diesel jest droższy od benzyny :)

Dodatkowo na stacji umyłem szyby z zewnątrz, później dokładnie wszystkie od środka.

Wczoraj zmieniliśmy oponki na zimowe Nokiany WR D4.

Fabryczne Energy Savery wystarczą jeszcze na jeden sezon. DOT 2614 więc jak książka pisze po 5 latach pójdą na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta stacja - jakieś namiary na nią i kamerkę? Mógłbyś też pokazać jak zamontowałeś kamerkę :) 

BTW czemu wymieniłeś czujniki? I czy mi się wydaje ale jakoś odstaje? :D 

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstaje bo zdjęcie było robione w trakcie montażu przed dociśnięciem stacji na zatrzaski.

Jak będę miał wenę, to zrobię manuala do kamerki - w sumie nie ma dużo roboty. Później jest trochę zabawy, żeby plastiki pościągać żeby doprowadzić do przodu.

A stacja standardowa z aliexpress na androidzie 7.1 z kamerą - wpisujesz że chcesz do megane 3 i wyskakuje kilka propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7:45 zostawiłem samochód (Megane III) w ASO na wymianę filtrów powietrza, oleju, kabinowego i paliwa oraz oczywiście samego oleju. Całość wymian, bez części wyceniono mi na 475 PLN, w tym sprawdzenie ogólne samochodu, przegląd antykorozyjny i umycie (musi być, bo antykorozja). Niestety chyba bez odkurzania. To wszystko z okazji wybicia na liczniku 59 973 km, czyli przejechania kolejnych ca. 15 kkm, bo rok minąłby w styczniu.

 

PS: ja jeszcze na letnich i w sumie to dobrze, bo zrobiłem 2 trasy po ca. 400 km w dwa ostatnie weekendy (u mnie wciąż >10 st. C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!