Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałka elektryczna w nawiewie kto posiada


Rekomendowane odpowiedzi

Warunkim załączenia grzałek jest temperatura na termometrze zewnętrznym5 stopni lub poniżej.
a robiłeś może taki numer: przy temp. 15*C i zimnym silniku, ustawić temp. w kabinie na max czyli 26*C i wtedy na bank dmucha ciepłym z grzałek <czerwona>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano było 6 st. na plusie i w żaden sposób grzałki nie chciały się załączyć. Ustawiałem na max i nic. Ani na "auto" ani ręczną regulacją grzałki nie poszły. Może u Ciebie jest coś nie tak z grzałkami, że załączją się np. przy + 12 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temperatura na polu spadła do 2C. Diody zamontowane. Grzałka mi się nie załącza. Wszystkie przewody są dobrze poprowadzone, piny również. Przypuszczam że ten gość od Clip'a nie wie jak to ustrojstwo włączyć. Niby na komputerze wyskoczyło grzałka 1000W klimatyzacja regulowana. Dziś jak tylko otworzą sklep kupuje przełącznik i zrobię grzałkę na przełączniku 3 poziomowym, albo 4 poziomowym.

1 stopień - brak zasilania.

2 stopień - jeden przekaźnik.

3 stopień - drugi przekaźnik.

4 stopień - obydwa przekaźniki naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kłopot z włączeniem na Clipie .Samo wskazanie że jest grzałka nic nie dało musiałem jakby zresetować UCH i ustawiać wszystko po kolei .Ale uwaga musisz mieć przy sobie obydwie karty bo przy tej operacji też są przypisywane do UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie ten gość od Clip'a nie da Sobie z tym rady.. :( Będę musiał poszukać gdzie indziej.. Nel a Ty masz Clip'a? Albo gdzie Ty to robiłeś?

 

Dodano: 27 paź 2012 - 17:34

A jeśli temperatura " zewnętrzna " ta na wyświetlaczu z godziną pokazuje 2c to grzałka powinna się już włączyć? Czy temperatura wewnętrzna musi być poniżej 5c żeby sięwłączyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wewnętrzna musi być niższa niż zadana na wyświetlaczu klimatronika i wyższa niż 15 st. Przy zewnętrznej +2st. powinny grzałki się załączyć. Czy diody masz założone zgodnie z ich polaryzacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy fabrycznie montowanych grzałkach, wczoraj temperatura zewnętrzna była +4 stopnie, na klimatroniku jak zawsze 20, AUTOMAT i grzałka się włączyła, choć tylko auto do garażu wstawiałem. Trwało to z 1,5 minuty, w tym czasie już z nawiewów leciało ciepełko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, diody podłączone. Kupiłem przełącznik do ręcznego sterowania grzałką. Będę musiał to założyć jutro i zobaczę czy działa.

 

Dodano: 28 paź 2012 - 15:26

Mam pytanie, przewody od przekaźników ( te dwa cienkie ) co idą do UCH między nimi i masą będzie przełącznik ręcznego załączania grzałki. Czy ma znaczenie grubość przewodów? i grubość przewodu między masą a przełącznikiem? Czy to mogą być cienkie przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!