Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

To co dolutowałeś to kable audio i one powinny iść do nawigacji a potem do gniazda rca

Jak masz problem z działaniem układu przy pracującym silniku to jak na moje zakłócenia na linii can czyli coś gdzieś źle podłączone

Ewentualnie sprawdź napięcie jakie jest w instalacji na pracującym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetaz sprawdziłem, że problemem nie jest odpalony silnik a włączone światła, które załączały się wraz z odpaleniem. Gdy silnik pracuje a światła wyłączone wdzystko gra.

 

Dodano: 06 lut 2015 - 17:28

Ok znalazłem problemem są to 2 kable od nawigacji zielony i biały, jeden z nich prawdopodobnie był źle podpięty po ich odłączeniu wszystko wróciło do normy jest tylko pytanie od czego one są i gdzie powinny być wpiete przy radiu? Nie mam jeszcze wgranych map więc nie mogę zdiagnozować czy wszystko działa natomiast bez tych kavli wszystkie funkcje radia i głośnomówiącego działają ok.

post-78025-0-86063800-1423242129_thumb.jpg

 

Kostka od dawcy i dwa kable powodujące konflikt kolor zielony i biały

post-78025-0-86063800-1423242129_thumb.jpg

post-78025-0-66196100-1423242329_thumb.jpg

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj nr pinów

 

Dodano: 06 lut 2015 - 18:59

Są to sygnały CAN

Jak zrównoległiłeś je to jest problem

CAN ma iść najpier do nawigacji a potem z nawigacji do radia

Masz tam piny 9 can L i 13 can H powinny iść do nawigacji na piny 3 i 4; 13->3 9->4

A te kable które masz aktualnie podłączone do radia to muszą iść do nawigacji pin 1 can H i pin 2 can L czyli pin 13 z radia na pin 1 nawigacji pin 9 radia na pin 2 nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cinas_

problem był w pinach pomyliłem jeden z pinów zamiast pod 13 wpiąłem się nie pamiętam teraz pod który. Podlutowałem jeszcze raz kable can pod 9 i 13 i jest ok.

Dopiero teraz odczytałem twoją wiadomość bo byłem w aucie więc nie przestawiałem tych oryginalnych kabli z radia do nawigacji na pin 1 i pin 2 mam to zrobić mimo tego, że nie powodują konfliktu i jak na razie wszystko działa?(oczywiście nie sprawdzałem jeszcze na mapach)

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...(oczywiście nie sprawdzałem jeszcze na mapach) .....

 

I tu będzie problem :)

Nawi działa jako bramka can, nawigacja wysyła informację po can do radia aby się przełączyło jak idą infrmacje głosowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po robocie.

 

Cinas_ nie przekłądałem tych kabli co pisałeś, wgrałem mapę i odpaliło wszytko. Kilka testów dzisiaj przeprowadzonych jak na moje oko wszystko działa :-)

post-78025-0-67871900-1423411468_thumb.jpg post-78025-0-22891700-1423410920_thumb.jpg

 

Jest jeszcze zagadka z kablami do licznika od nawi. Podpiąłem 2 kable pod pin 22 i 21 kolejne dwa powinienem podpiąć pod pin 20 i 19? tak przynajmniej było w instalacji dawcy. Na moim wyświetlaczu świeci kontrolka od pasów i od poduszki pasażera brak poduszki kierowcy zapewne jest pod jednym z niepodpiętych kabli a do czego jest ten 4?.

 

te dwa kable po prawej stronie szary i różowy są niepodłączone wg schematy sterej instalacji powinienem podpiąć szary pod pin 20 a różowy pod 19

post-78025-0-32813500-1423411602_thumb.jpg

 

Dodano: 08 lut 2015 - 17:40

jeszcze pytanie o kamerkę cofania gdzie szukać kostki do niej i czy w ogóle jest? co potrzebne oprócz kamery, modułu, kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."odpowiedznia konfiguracja nawigacji aby kamera zadziałała"... konfiguracja rozumię, że Clipem? rozumię, że wiązki do tylnej szyby brak w aucie? czy jakaś niespodzianka jak przyi nstalacji do czujników cofania?

 

Cinas_ a wiesz co z tymi kablmi od licznika zdjęcia wstawiłem we wcześniejszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zgodnie ze schematem to będzie OK , nie analizowałem co masz zrobione ani co to za kable

Konfigurację pod kamerę cofania też da się zrobić clipem nie jest to oczywiste i proste ale da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę uzupełnić zakup o wiązkę (dokładam nawigację).

Czy wiązka z aukcji

http://allegro.pl/instalacja-wiazka-wnetrza-ke-megane-iii-3-kombi-i5074076265.html

będzie pasować ?

Nr części 241632416R.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

I pytanie kolejne.

Wymieniając wyświetlacz słupkowy na nawi muszę zmieniać wtyczkę.

Czy pic polega na m.in. powyciąganiu pinów ze starej wtyczki i przełożenia do nowej ?

Pytam jako laik więc proszę się nie śmiać ze mnie.

 

Może jest ktoś z okolic Tychów i może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starej wtyczce od wyświetlacza musi być wpięty sterownik multimediów który należy dokupić lub opcjonalnie rozebrany stary wyświetlacz, który upchniesz gdzieś pod kokpit. Jak to określiłeś "pic" nie polega na wyciągnięciu pinów i przepięciu do nowej kostki, "wtyczki" należy dałożyć nową instalację ja przeszedłem z tym kilka dni po górkę bo jak się okazało schemat dostępny na forum jest trochę inny od tego jaki jest w moim aucie. Opcjonalnie można zakupić instalację i przełożyć całą. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy nawigacja w samochodzie jest ci potrzebna. Ja pomimo, że zainstalowałem nawi dzisiaj i tak jechałem na nawi w smartfonie "Yanosik" która oferuję dużo więcej niż carminat.

 

 

Jeśli chodzi o wyświetlacz to najlepiej jak kupisz cały komplet wyświetlacz z radiem (musi być z opcją nawi inne nie zagada), sterownikim, pilotem (dżojstikiem), i okablowaniem od jednego auta żeby nie było niespodzianek jak widać po moim przypadku instalacja instalacji nie równa po co ryzykować.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nawigacja w Yanosiku trochę kuleje, dlatego uważam, że lepszym połączeniem jest aktualna mapa na fabrycznej nawigacji + Yanosik.

Nawigacja nie ma problemów z łapaniem satelit, do tego auto nie traci orientacji na parkingach podziemnych czy w tunelach. No i jak się stoi w korku to wystarczy trochę oddalić mapę, żeby zobaczyć czy można ominąć korek boczną uliczką. Nie trzeba też fabrycznej nawi chować do schowka, ładować, kleić do szyby itp.

Z tych mniej więcej powodów wolę navi + telefon, a nie wszystko w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio, nawigacja i joy z jednego samochodu kupiony.

Pozostaje sterownik i wiązki.

Dam znać jak pracę się posuną dalej.

Dzięki za cenne informacje.

 

Dodano: 15 lut 2015 - 22:26

Jeszcze jedno. Czy znacie może oznaczenie fabryczne wiązki jakiej mam szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!