Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy forumowicze.

Dzięki waszej pomocy zainstalowałem w mojej Megance III nawigację tomtom carminat live.

Jako moduł podpiąłem stary wyświetlacz, i wszystko działa wspaniale ponad rok.

Radio było płaskie takie bez pokręteł.Teraz kupiłem radio z pokrętłami z BT, no i nie działa.

Nawigacja działa dalej a radio ni w ząb,nawet nie woła o kod.

Radio świeci,można go załączyć i wyłączyć.Pytanie.Czy muszę dokupić ten moduł multipleksów,czy powinno to działać na starym wyświetlaczu.

Z radia nic nie wyświetla się na ekranie.Może ktoś coś doradzi.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja nawigacji tomtom , jest ustawione radio bez bt a podłączyłeś radio z BT, jak nie poradzisz to możesz podesłać nawigację to ustawię chyba że masz clipa to można spróbować ustawić clipem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za podpowiedź cinas_.

Muszę z tym coś zrobić. Zapytam w Renault, czy by to opanowali i za ile?

Twoja odpowiedź wszystko mi wyjaśnia.

Dzięki.

 

Dodano: 03 mar 2015 - 22:42

Ostatnio pisałem o tym, że wymieniłem w mojej megance III radio zwykłe na takie z BT z pokrętłami. No i radio nie działa, wszystko świeci, załącza i wyłącza a w nawigacji radia nie widać. cinas_ poradził aby przełączyć w nawigacji clipem. Clipa nie mam. Byłem z tym w Renault. po godzinie kombinacji stwierdził, że niema takiego oprogramowania i nie jest w stanie tego opanować. Znalazłem firmę która zajmuje się nawigacjami i też bawił się z godzinę. Powiedział, widzi nawigację w swoim komputerze ale nie może znaleźć opcji jak to przełączyć. Kazał kiedyś podjechać i zostawić auto na jeden lub dwa dni to może opanuje. Może ktoś poda jakieś szczegóły jak to rozgryźć. To mu podpowiem jak to opanować. Trochę ten wywód przydługi, ale musiałem sprawę wyłuszczyć. Dziękuję za jakieś wskazówki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem identyczny problem jak rodnes i nikt w mojej okolicy nie potrafił sobie z nim poradzić. Po włączeniu radia działała tylko sama nawigacja nie wołała kodu i była bez głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Robię wstępne rozeznanie w kwestii dołożenie do prawie nowej megi navi.

Mam kilka pytań, czy navi dokładnie musi być z III fazy czy może być też z II ?

Co z fabrycznym radioodtwarzaczem, z tego co wyczytałem główna centralką systemu jest ekran, do niego się podłącza wszystko. Czy ktoś się orientuje, co na taką modyfikację powie gwarant? Obawiam się, że założenie navi będzie obarczone utratą gwarancji na instalację elektryczną. Muszę dopytać w ASO.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Posiadam Scenika III z navi TomTom Carminat (nie Life) z kamerą cofania i joystikiem w podłokietniku wszystko fajnie działało, do mometu gdy znajomy kupił Clio III także z tą navigacją ale bez karty. Chcieliśmy zobaczyć czy dział u niego navi i po włożeniu mojej karty do Clio wyskoczył błąd mapy (chyba 785), a problem zaczął się w Sceniku, po włożeniu tej karty z powrotem do navi, przestała działać kamera cofania i joystik. Sama nawigacja działa ale można ją sterować tylko pilotem (bluetooth) Z Clio. W partycji linuxowej okazuje się, że do navi ze Scenika z kopiowało nr vin z Clio i pewnie też ustawienia, dlatego nie działa ani kamera ani joystik bo Clio ich nie miało. Byłem u mechanika, gościu grzebał Clipem w nawi i rzeczywiście jest Vin z Clio, a jak próbował zmienić ustawienie kamery, to nie dało się jej włączyć. Ma ktoś jakieś pomysły żeby to naprawić. Gdzieś czytałem o pliku przywracającym system ale gdzie go znaleźć? Może jakieś podpowiedzi ktoś ma.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę spytać mechanika czy by można było pożyczyć Clipa, ewentualnie czy jakby się z Tobą skontaktował coś byś go wspomógł wiedzą, bo jak mówił dopiero zaczyna z takimi sprzętami się bawić. A w razie czego jaki koszt takiej pomocy zdalnej lub jakby nie wyszło naprawy u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!