Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Kup czystą kartę SD 8 GB, włóż do nawigacji by nagrało się na niej to co powinno, wejdź w menu nawigacji i znajdź opcję "wyjmij kartę". Po wyjęciu karty włóż ja laptopa, zainstaluj Tomtom Home2 i kup odpowiednią mapę na stronie Tomtom. W tej chwili nie ma żadnych promocji.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tenat stary ale odświerzę troszkę temat montażu navi przerabiałem już kiedyś lagunie 2 to nie problem ale bardziej mnie martwi brak niejsca na kubek po montażu pilota i tu pytanie czy pilot bezprzwodowy z clio będzie gadał z ekranem megane ? Testował ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę to jest opcja dla mnie w takim razie pyren lub ddt4all to ogarnie ? Aktywacje c-boxa ogarneło bez problemu jak to się ma do navi ? 

 

 Brak odzewu to zrobie mały update z poradnikiem :) jako że po montażu nawigacji bolał mnie brak miejsca na kubek postanowiłem użyć pilota bluetooth.

Co nam potrzebne ?

-pilot bluetooth dowolny od tom toma nie musi być renault ważne żeby był bt nie rf ja użyłem takiego od tt go 

-interfejs elm327 zmodyfikowany do pracy z multimediami po can2 schemat w załączniku 

-program ddt4al 

 

1.Odpalamy ddt4all wybieramy nasz mode navi w moim przypadku tt live z laguny 

2.Wchodzimy w W/R conf

3.Zmienimy „central command” na „no central command” klikamy tryb experta i write 

dodam że w moim przypadku działają oba piloty jojstick i ten bt natomiast zostawiłem tylko bt 

po całej operacji wystarczy wsadzić baterie do pilota tt lampka zacznie migać i pojawi się komunikat o wykryciu pilota przez navi 


Dodam że dzięki modyfikacji kabla możemy konfigurować multimedia

-aktywacja cbox

-zmiana ustawień radia w tym ustawienie konfiguracji pod navi jeśli nie mamy paska na ekranie

-Konfiguracja navi ,jojstick ,kamera cofania itp

-i generalnie dużu więcej w systemach multimedialnych 
 


a teraz pytanko do użytkowników tt live zaraz na starcie pojawia się informacja o wysyłaniu danych do tt w systemie live i trzeba ją potwierdzić czy jest opcja aby się tego pozbyć ? 

 

88E4C96A-191D-4D88-B8F1-A96BAA22DEAC.jpeg  F1239531-26A0-47DD-8B57-BF24CA0FE8AC.jpeg C72B3AA6-FA9D-4A03-A1F5-988B146C692B.jpeg 185DB915-1AE7-4989-BE25-38E0460D2F2D.jpeg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Asmo napisał:

a teraz pytanko do użytkowników tt live zaraz na starcie pojawia się informacja o wysyłaniu danych do tt w systemie live i trzeba ją potwierdzić

Mam TTLive ale nigdy taki komunikat się nie pojawia. Ecu mojej nawigacji  to NFA2,5 V0,3.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz włączoną usługę live ? Bo jeśli nie to nie ma tego komunikatu wtedy masz pewnie taki jak ten na drugiej fotce ale on sam znika bez potwierdzania natomiast ten od live trzeba potwierdzic

71D96C5C-AA44-4574-8B72-3BD2FA1E043B.jpeg  6ABE5B2C-E0A7-4258-9A95-256BE5649252.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Niech ktoś tak po ludzku wytłumaczy jak działa ta wersja Live.

Wiem, żeby były widoczne korki trzeba wykupić subskrypcje u TomToma.
Ale jak to się łączy z internetem? Przez telefon? Trzeba gdzieś wsadzić kartę SIM z transmisją danych?

Jak to działa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć nawigację TomTom Live z aktywną funkcją Live.

Jeżeli przez 18 miesięcy miałeś przerwę w wykupieniu usługi to możesz już nie mieć aktywnej wbudowanej w nawi karty SIM i w tedy jedynie wymiana ekranu nawi pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 2.08.2015 o 17:17, cinas napisał:

Pewnie nie masz wyświetlacz nawigacji który nie ma zakodowanego jojstika tylko pilot BT dlatego nie działa

Da się za pomocą clipa ustawić , wymaga odpowiedniego konfigu dla samochodu i się da

Dużo prościej za pomocą renault commandera

Jak by co to mogę zrobić nawet wysyłkowo

 Pytanie 1.jak jest wiązką pod tunelem do joysicka to koniec tej wiązki jest podłączony do radia?

 Pyt. 2 Jak uruchomić w CLIPIE joya? Szukałem w clipie i nie znalazłem takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Podłączone jest do magistrali CAN +12V masy i Aktywacji multimediów , może być połączenie przy radiu

2 Clipem jak opisałem zmieniasz w konfiguracji auta ( działamy na plikach ) i konfiguracja wyświetlacza - nie jest to opcja w clipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, credo1 napisał:

Pyt. 2 Jak uruchomić w CLIPIE joya? Szukałem w clipie i nie znalazłem takiej opcji

To uruchomisz elmem 327 i ddt4all. W konfiguracji nawigacji zaznaczasz parametr Central command present.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!