Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o to pytam może ktoś był i widzał jak to się odbywa w naszych meganach?!Jeśli wystarczy taki wynalazek to przez fale radiowe to pójdzie nie igerując w komputer.Pojawił się taki sprzęcik na all...o 230PLN lepiej dać raz niż za programowanie w ASO 200PLN.Niby uwzględnione jest tam Renault i sprzedawca pewnie to potwierdzi no ale jest zawsze ryzyko czy zadziała.Dobrze mieć potwierdzenie od kogoś kto widział jak to się odbywa i czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć W Megane III Scenic III czy Laguna III procedura wygląda tak: Trzeba najpierw aktywować czujniki w UCH i Liczniku później za pomocą Clip'a włączyć w UCH procedurę dodawania czujników i wtedy potrzeby jest sprzęt do wzbudzania każde koło po kolei po zakończonej procedurze robimy odczyt czujników też procedura jest w UCH i wzbudzamy jeszcze raz i od tej pory mamy czujniki widoczne na liczniku. Ja mam taki działa jak należy zasilany jest baterią 9V https://www.olx.pl/oferta/aktywator-tpms-wzbudzacz-programator-czujnikow-cisnienia-kol-polski-CID5-IDegQ3h.html#a8d6bfee91 Pozdrawiam

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli-jeśli dobrze rozumie to samo to urządzenie nie wystarczy?potrzebna jest pomoc clipa ingerując w komputer i uch?Nawet jak już te koła zimowe miałem dopisywane i aktywowane przez ASO?ale jak wiadomo,że nie mając HF same nie wczytają się.Czy może gdzieś w kompie są te czujki wpisane i trzeba tylko je wzbudzić tym urządzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

czyli jak rozumiem jeżeli dokupię drugi komplet felg i nie bede miał tych specjalnych wentyli to jedyne co mnie negatywnego czeka to komunikat wyswietlony na ekranie i nic wiecej? Nie bedzie piszczec?

Megane III 2016 Limited

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczeć nie będzie w trakcie jazdy, ale chyba po odpaleniu usłyszysz dźwięk ostrzegawczy, no i zobaczysz komunikat na liczniku, do tego pomarańczowa kontrolka, która będzie się palić przez cały czas. Mnie by to wkurzało :) Poza tym, przyzwyczaiłem się do wiedzy 'jak tam koła' i w aucie bez czujników czułem się nieswojo (np. po wjechaniu w dziurę) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyć się da, to pewne. Ale fajnie jest również żyć korzystając z udogodnień technologii, gdzie informacja o stanie powietrza w kołach jest >>małym Miki<<, a może się przydać w trakcie podróży. Zachęcam do nierezygnowania z tego pomiaru, jeśli się nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee da się żyć z tym kluczem na desce. Jeździłem dwa tygodnie na zapasie i jakoś mi to nie przeszkadzało. Nawet nie zauważałem, że coś się tam świeci. Podobnie z info o przeglądzie, można się przyzwyczaić do komunikatu i jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat informację o przeglądzie można skasować w 5 sekund :) To nie chodzi o to, żeby się przyzwyczajać czy nie - bo np. bez klimy też się da - tylko, żeby zacząć korzystać z dostępnych możliwości. Ja również byłem sceptycznie nastawiony do czujników, traktując to jako dodatkowy, niepotrzebny bajer. Zmieniłem zdanie: jw., fajnie jest wiedzieć co się dzieje z kołami, względnie wcześnie otrzymać powiadomienie o potencjalnym problemie i ogólnie obserwować stan ciśnienia z poziomu fotela kierowcy. Zachęcam do korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebrnąłem przez temat i jeśli dobrze zrozumiałem to jak mam HF to system sam wykryje czujniki i nie trzeba nic programować?

Zastanawiam się nad tymi czujnikami: https://www.skleprenaultwarszawa.pl/pl/p/Czujnik-cisnienia-powietrza-w-oponie-Laguna-III%2C-Scenic-III%2C-Megane-III/596

tylko pisze, że muszą być programowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy każda Megane III phII ma czujniki ciśnienia w kołach?

Miałem założone fabryczne 17" ale zmieniłem na zimowe stalówki 15" i nie dość że skoczyło spalanie, to jeszcze wskaźnik zmiany biegu doradza zmianę biegu dużo wcześniej (np przy 90km/h pokazuje żeby wrzucić 6 bieg, a na 17 dopiero przy ok 110km/h).

Mam zegary od Renault Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!