Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień darmowej dostawy do paczkomatu na Alle... więc nic tylko kupować takie rzeczy :-) Jakby ktoś szukał to najtańsza oferta po uwzględnieniu darmowej dostawy do paczkomatu. Ja właśnie skorzystałem bo te oryginalne korytka nie nadają się na nadchodzącą zimę, a wszystkie tańsze powodują ból głowy od zapachu przez pół roku jak nie lepiej od wsadzenia ich do auta.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopery nie pasują idealnie i trzeba lekko przerobić. Jest już o tym mowa w wątku. Jeśli chodzi o HB i kombi to tak, będą to te same dywaniki.

2017-11-27 dywaniki od Rezaw-Plast faktycznie nie śmierdzą. Nawet delikatnie i ładnie pachną :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączam się pod temat. Moje aktualne oryginalne, chyba od nowości dywaniki, kończą swój żywot (szczególnie kierowcy i pasażera). Welurowe odrzucam, miałem w poprzednim aucie i są beznadziejne. Czytając ten temat nie zrozumiałem 2 rzeczy:

1. czy trzeba przerabiać dywaniki od rezaw-plast, żeby weszły w te dwa bolce w podłodze kierowcy?

2. czy tylne dywaniki są za małe do wersji kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pbet napisał:

@maciejmacku jak wpadniesz do mnie to Ci dam przymierzyć 

A może chociaż zrobisz fotki jak wyglądają dopasowane w aucie? :-D Na której aukcji kupowałeś?

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... @konwil ma już zamontowane. Konrad, cykniesz fotki?

@maciejmacku tej aukcji już nie ma, a cena skoczyła o 2 zł u tego sprzedawcy: Link

A tak swoją drogą to myślę, że jakbym je wsadził do auta to nie robiłbym dziur na stopery żeby nie utracić szczelności dywaników.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pbet napisał:

A tak swoją drogą to myślę, że jakbym je wsadził do auta to nie robiłbym dziur na stopery żeby nie utracić szczelności dywaników.

 

A czy na dywaniku kierowcy są te miejsca na bolce, które wychodzą z podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to Plug&Play co widać na porównaniu:

image.thumb.png.5c35665ca3b92d2a63972f999a277146.png

i w komentarzu dodanym przez @konwil (podkreśliłem najważniejsze):

Dnia 5.10.2017 o 08:44, konwil napisał:

W kwestii stoperów: ma je tylko dywanik kierowcy, trzeba wyciąć nożem i najlepiej wyciąć tylko jeden (lewy), bo prawy jest na granicy i blisko rantu, ale da się to zrobić, z tym że tam nie ma przygotowanego miejsca. Z wycięciem otworu w miejscu, gdzie jest to sugerowane nie ma problemu i idealnie pasuje, i blokuje dywanik tak jak trzeba. Do dywaników jest dołączony zestaw, chyba 4-ech, stoperów i da się je zamontować na fabrycznych bolcach, a właściwie bolcu. Można też wkręcić plastikowymi wkrętami do wykładziny, ale wydaje mi się do lekko głupie - trzeba zrobić dziury w wyłożeniu podłogi. Dywanik pasażera trzyma się idealnie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsze są welurowe, ale miałem w poprzednim aucie i szybko je zajechałem, bo u mnie głównie jazda po mieście. Te co mi wysłałeś: czy nie będzie problemu z dywanikiem od kierowcy jeśli nie ma stoperów? Nie będzie leżał wyżej na tych bolcach w podłodze i nie będzie "latać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maciejmacku napisał:

Te co mi wysłałeś: czy nie będzie problemu z dywanikiem od kierowcy jeśli nie ma stoperów?

Mówisz o Rezaw?

Przed chwilą, maciejmacku napisał:

Nie będzie leżał wyżej na tych bolcach w podłodze

Będzie ale to milimetry.

Przed chwilą, maciejmacku napisał:

nie będzie "latać"?

Może ale nie powinien. W służbowym aucie mam byle jaki dywanik gumowy nałożony na welur, nie przymocowany w żaden sposób i nic mi się nie przesuwa. Dywaniki od Rezaw ponoć są mega antypoślizgowe więc też nie powinno. Do sprawdzenia. Jak większego śniegu w tym roku nie będzie to moje przeleżą spokojnie w piwnicy bo fabryczne mi się podobają i nie będę ich zmieniał jeśli śnieg nie nadejdzie. W MII miałem dywaniki gumowe niefabryczne zamiast welurów i też nie były wpięte w stopery. Raz na jakiś czas musiałem poprawić, nic poza tym.

6 minut temu, maciejmacku napisał:

Najładniejsze są welurowe, ale miałem w poprzednim aucie i szybko je zajechałem, bo u mnie głównie jazda po mieście.

Raz, że się przecierają, a dwa że są fajne ale tylko jak jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!