Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś autko (Megane III Grandtour 1.5dci 2011r) wyświetliło mi na pomarańczowo komunikat " akumulator rozładowany odpal auto" po odpaleniu cały czas wyświetlał się komunikat "ładowanie akumulatora". Teraz jest już wszystko ok tzn nie ma komunikatów ale chciałem zapytać czy oznacza to że lepiej go podładować czy auto samo rozwiązało problem ? ;)

A jeśli tak czy mogę go śmiało wyjmować czy będę miał później jakieś problemy np. z odpalneniem?

 

P.S. Jest jakaś szkoła demontażu/montażu akumulatora ? Tzn która klema pierwsza albo inne zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podładować koniecznie, najlepiej jak najdłużej jak najmniejszym prądem ładowania (jeżeli jest możliwość ustawiania na prostowniku). Przy demontażu pierwsza powinna być zdjęta klema masowa (minus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbijam temat. Wczoraj padł mi akumulator. Zakupiłem nowy, ale nijak nie jestem w stanie wyjąć starego. O ile klemę minusową rozbroiłem w chwilę i zdjąłem mocowanie aku, to mam problem z klemą plusową. Jakimś cudem udało mi się odkręcić ją pod kablem, poluzować, ale za nic nie jestem w stanie spod niej wyjąc akumulatora - blokuje go ten czerwony kabel. Nasadka na nim z obu stron (i od klemy i od mocowania na zewnątrz) jest z jakimś ogranicznikiem - czy ktoś ma pomysł jak to odkręcić?

IMG_20190331_135010.jpg  IMG_20190331_131548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Megane 3 rok 2010 czego mogę się spodziewać po odłączeniu akumulatora ?

 

Przyuczenie szyb ?

Przyuczenie kąta skrętu kierownicy ?

Kod do radia ?

Programowanie immobilisera ?

Inne ?

Proszę o odpowiedz, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potwierdzam po wyjęciu akumulatora kasują się tylko wskazania komputera pokładowego takie jak: średnie spalanie, średnia prędkość oraz godzina z radia. Reszta rzeczy pozostaje wraz z przebiegiem dziennym :-), radio nie wymaga wpisywania kodu, stacje dalej są w pamięci jak i połączenia bluetooth. Wszystko działa i trzyma ustawienia z przed wyjęcia aku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kiedykolwiek zmienił radio na drugie takie samo lub wyższy model to by nie wpisywać kodu radia po odłączeniu akumulatora należy w nowym radiu wpisać VIN swojego samochodu. Taka ciekawostka:rolleyes:. Trochę uprościli w stosunku do starszych wersji renault gdzie po każdym odłączeniu aku radio wołało o kod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!