Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

A czy są na forum osoby którym FAP się całkowicie zapchał i wymagał wymiany, ogólnie to widzę że wiekszość osób strasznie sie tego boi a wspólczynnik awarii jest taki jak przy turbo , dwumasie itp osprzęcie.
Jak ktoś zmieniał/wyrzucał FAPa to niech napisze przy jakim przebiegu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomqu86 napisał:

A czy są na forum osoby którym FAP się całkowicie zapchał i wymagał wymiany, ogólnie to widzę że wiekszość osób strasznie sie tego boi a wspólczynnik awarii jest taki jak przy turbo , dwumasie itp osprzęcie.
Jak ktoś zmieniał/wyrzucał FAPa to niech napisze przy jakim przebiegu.  

 

Są takie przypadki i były opisane na forum.Generalnie rozwiązanie z 5 wtryskiem jest genialne w swojej prostocie.Nie powoduje rozrzedzenia oleju jak wyłączysz silnik w trakcie wypalania.Ale mimo wszystko raz na jakiś czas tak co ok 400-500km musisz auto przegonić na trasie.Jak jeździsz tylko po mieście i nie kontrolujesz wypalania to też możesz filtr zapchać.Np w Oplu DPF to porażka i wszyscy na to narzekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każde wypalenie fap-a powoduje rozrzedzenie oleju nadmiarem paliwa spalanego w komorze głównej silnika, celem podniesienia temperatury w fap-ie  w czasie wtrysku  z 5 wtryskiwacza. Zobacz  uwagę kolegi aniewa oraz fakt wzrostu stopnia rozrzedzenia oleju w miarę wzrostu przebiegu auta ; Na co zwrócić uwagę przy kupnie MEGANE II /1,5 Dci do roku 2006

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że występuje parametr "współczynnik rozrzedzenia oleju" nie oznacza, że jest czujnik który to mierzy. Rozrzedzenie oleju wylicza sterownik silnika na podstawie charakteru jazdy, ilosci uruchomień silnika i częstotliwości wypalania FAP. Mogę Cię zapewnić, że po każdym wypalaniu filtra ten współczynnik rośnie. Oczywiście by to sprawdzić należy podłączyć diagnoskop który ten parametr odczyta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No doskonale to wiem.Jest jakiś algo który to liczy (ilość wypaleń filtra ilość odpaleń itp itp.Tak jak ecoflex w Oplu.Tylko nie do końca (to tylko moje zdanie) jest to powiązane z faktycznym rozrzedzeniem oleju.U mnie aktualnie po 10tyś jest 1%.

W Oplu to samo nazwali żywotność oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz super, bo u mnie po 11 wypaleniach i przebiegu 8 kkm od wymiany oleju rozrzedzenie pokazuje 1,55 %. Jazda w 60 %  miejska. Faktem też jest , że oleju nie ubyło nawet na milimetr. Pewnie paliwo wyrównuje poziom. Prawdopodobnie w przeciągu miesiąca ponowna wymiana oleju bo już dobija do 10 kkm od wymiany.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dwie ciekawe rzeczy przy wypalaniu mojego FAPa/DPFa:

1) po zastosowaniu SKYDDa do ON częstotliwość pomiędzy wypaleniami gwałtownie wzrosła. Powiedzmy od 300 - 400 km bez SKYDDa do 500-600 ze SKYDDem w ON

2) teraz ciekawa historia - pojazd PRAWIE cały czas jeździ na tych samych trasach, a FAP wypala się zawsze w tym samym rejonie geograficznym, ulicy. No ewenement :-D Wypala się zawsze przed 7 rano w tym około miejscu:
https://www.google.pl/maps/@50.2628033,19.0597948,3a,75y,111.44h,93.06t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3Pmg7p4O9rvKitCmApoFiQ!2e0!7i13312!8i6656
wiem, że to brzmi głupio i niewiarygodnie ale właśnie tak jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, Panowie mam pytania odnośnie DPF kiedy wiadomo że DPF się wypala lub należy wypalić? Jak długo i z jakimi obrotami należy jechać lub stać na postoju żeby się wypalił? Czy taki dodatek do paliwa jak K2 DPF 50ml będzie pomocny przy wypalaniu? Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak mam to interpretować ,ale czytając wątki Andrzej -2010 Samochód z silnikiem wysokoprężnym nie nadaje się na krótkie trasy oraz do miasta szczególnie z filtrem FAP .

W czasie ostatniej wizyty w ASO poprosiłem o sprawdzenie ile jest tam tej sadzy oraz kiedy był ostatnio FAP wypalany .Otrzymałem wydruk i teraz nie wiem czy mam się cieszyć ,czy raczej martwić .Przebieg to ok.27000 km, ostatnie wypalanie filtra 6500 km. temu ,poziom zanieczyszczeń 5 g .

Prośba może ktoś bardziej obeznany z tematem oświeci mnie.

fap.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej-2010 zmienił(a) tytuł na Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!