Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Dół jest dużo lepszy, przymierzam się do wyłączenia tego śmiesznego suba pod siedzeniem, bo przy wyższej głośności popierduje. Środek i góra przy bose były bardziej szczegółowe, ale to zapewne wynika z podziału pasma we wzmacniaczu. Na wysokotonowe w desce idzie bardzo wysokie pasmo.

Ogólnie jako że lubię niskie częstotliwości dla mnie gra bez porównania lepiej od 13cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syczków narazie nie zmieniałem, bo grają dokładnie tak samo. Podłączone jest pewnie pod wzmak (podłączałem pod oryginalne kable), bo Bose taki ma na wyposażeniu seryjnym. Z upchaniem audiosystem syczków nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info, z syczkami problemu nie będzie, a raczej z ich kablami bo zwrotnice mają wybudowane w wiązce kabla, teoretycznie grubości samego tego kabla to na +, tylko jakoś je tam umieścić bo fabryczne są na specjalnych dystansach na wcisk czy na wkręcenie o ile pamiętam jak rozbierałem;P Nic będę kombinował pewnie w połowie maja jak się ociepli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, blake napisał:

Nie papuguj.

 

Pamiętaj proszę o dokumentacji jakiejś dla użytkowników którzy będą w przyszłości zmieniać :rolleyes:

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wypowiem się w temacie, bo jestem po zmianie seryjnego bieda audio na troszkę lepsze, ale również mocno budżetowe rozwiązanie (może się to przydać komuś kto nie chce dużo wydawać, a mieć audio grające lepiej niż seria).

Jako że budżet miałem mocno okrojony, tak więc póki co udało mi się wymienić seryjne głośniki na taki zestaw:

- drzwi przód - Pioneer TS-G1710F 

- drzwi tył - Pioneer TS-G1310F

- wysokotonowe Pioneer DS-933CA

Głośniki w drzwiach zamontowane na dystansach MDF 18mm, drzwi są nie wygłuszone, ale kiedyś się za to wezmę.

Całość kosztowała około 320zł. Zestaw gra lepiej niż seryjny, ale cudów nie ma, ogólnie gra tak, jak powinien seryjny zestaw grać - względnie czysto, jakieś basy emituje, głośność już na wystarczającym poziomie.

Jednak przy większym basie głośniki mi popierdują (wiem, tanie to będą pierdzieć...), pytanie czy może to powodować to, że ze względu na dystanse, pracujący głośnik może uderzać o boczek drzwi i z tego powodu pierdzieć?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Głośniki tzw popiardują bo są zasilane wzmacniaczem z radia. Jest to zawsze za mało mocy . Potrzeba dodatkowego wzmacniacza... wtedy po jakotakim wygłuszeniu drzwi, podpięciu pod wzmacniacz, różnica będzie słyszalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odświeżam :) Parę osób ma a może kilka zrobiło

1. Czyli 16 nie wejdą bez cięcia tapicerki i tworzenia cudów na kiju? (nawet cięcie drzwi)

2. lepiej założyć głośniki z zintegrowaną wysokokotną czy wysoko tonowe dać pod szybę na deskę? (mam kable, dziś znalazłem i wyjąłem)

3. Spotkałem się z opinią, że niektórzy dają głośniki na przód a na tył nie bo pogarsza się charakterystyka dźwięku (ale raczej wątpię).

4. Inna firma poleciła mi skrzynkę do bagażnika - jak się jeździ i ma być szpan to tak. Ale kombi się często używa więc odpada. Ale widziałem, głośnik niskotonowy (duża średnica) przyczepiony po lewej między klapą a nadkolem (nad kieszenią)

5. Do wstawianych głośników wstawiać wzmacniacz czy raczej to mało da?

6. Wygłuszenie środka coś da czy robić tam gdzie jest głośnik?

7. Jakieś polecane głośniki?

8. W przypadku wymiany zostawia się standardowe "tuby" (łączące głośnik z maskownicą).

9. Czy pod głośnik robić podkładkę mdf?

 

Radio jak w załączniku.

 

 

c1deb6as-960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kuszą, ale to nie są modyfikacje które kosztują nie wiadomo ile. Nie ma tu skrzyni dsg, dwumasy, turbin itp więc jakiś wydatków nie ma to. Nie wiem dlaczego ale ta meganka i jej kształt (grandtour gt-lline biały) bardzo mi się podoba mimo jej wad (plastiki i rysy ;/, jeśli są problemy to raczej coś "lżejszego" niż poważniejszego ).  W innym przypadku bym to miał gdzieś. Widziałeś temat o progach? W polsce nie kupi się w tej cenie metalowych a tu z led. Więc nad tym też myślę, ale o przodzie.

 

Co do głośników to z 16 będzie ciężko. Nie wiem dlaczego ktoś pomyślał o 13 zamiast 16. To nie lata 2000. Chyba wezmę 13 + wysokotonowe. Wczoraj wyciągnąłem kable sobie pod montaż. Jednak z racji, że jest małe pole do manewru sprzętem oddam raczej do firmy audio która u nas coś takiego robi. Nawet kosztowo to tak źle nie wychodzi a będę miał pewność, że zrobi to ktoś porządnie. Rozbieżności są nawet 500 zł a 1600 zł. I obie firmy z pewną renomą. Tylko ta droższa mówi o wrzuceniu skrzyni basowej do bagażnika. Chyba za bardzo chcą zrobić dobrze a ja wiem, że z tego samochodu nie uzyska się nie wiadomo czego więc nie wiem czy jest sens. Poza tym miejsce itp. Chociaż widziałem przymocowany sam głośnik basowy nad kieszenią w bagażniku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wejdą, trzeba tylko delikatnie zmodyfikować dane drzwi i dać podkładkę z MDF.

2. Najlepiej założyć zestaw odseparowany, z osobnym tweetem. Polecam go wrzucić na ten trójkąt koło lusterek. Większość zestawów ma w komplecie całkiem sensowne adaptery, wystarczy zrobić 3 niewielkie dziurki. I kombinowania z kablami od zwrotnic dużo mniej.

3. Nie wypowiem się, sam robiłem zestaw tylko na przód i jestem zadowolony.

4. Ja mam coupe, ale skrzynkę mam tak zamontowaną, że wystarczy odpiąć dwa kable i bagażnik jest w pełni funkcjonalny. A zalety płynące ze skrzynki w bagażniku są ogromne i cieszą ucho ;)

5. Wzmacniacz wydobędzie z głośników dużo więcej niż fabryczne radio, więc ja bym włożył, tak też mam u siebie.

6. Ja mam wygłuszone całe drzwi, robi to bardzo dobrą robotę, więc polecam zrobić tak samo. 

7. Ekspertem nie jestem... Zestawy od 300 zł w górę już jakoś grają, więc sądzę że to jest minimalny budżet na głośniki, ale podkreślam, ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.

8. Chodzi o te piankowe? Ja je wyrzuciłem, bo całe drzwi dostały nowa piankę do wygłuszenia.

9. Tak, potrzebna jest podkładka z MDF.

 

Edytowane przez 456olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!