Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie w zakresie 2200-3000


pataps

Rekomendowane odpowiedzi

Takim podejściem Renault robi sobie ładny brud, żadnych akcji serwisowych, żadnych porad, zabieraj auto i sp..

 A co jakiś czas ktoś tu pisze o tym terkotaniu.

Czy Renault wogule prowadzi jakieś akcje serwisowe?, komuś się zdarzyło cokolwiek ?.

Kurde ludzie przecież to 3 letni samochód!, pisz do centrali, telewizji, gdzie się da, niech te francuziki ruszą swoje 4 litery.

Silnik trzeba wymienić?, to niech wymieniają!.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomgrandtour napisał:

Czy Renault wogule prowadzi jakieś akcje serwisowe?, komuś się zdarzyło cokolwiek ?.

Była np. akcja dodatkowego mocowania spojlera w kombi MII, doklejali dodatkowe mocowania bo lubiły fruwać przy większych prędkościach. Skorzystałem.

24 minuty temu, tomgrandtour napisał:

Kurde ludzie przecież to 3 letni samochód!, pisz do centrali, telewizji, gdzie się da, niech te francuziki ruszą swoje 4 litery.

Ja napisałem, w sprawie dźwięku przy odpalaniu (wstępnie mam podejrzenie zaczynających się problemów z KZFR), które zaczęły się pojawiać ledwo po gwarancji. Zarejestrowali "reklamację" i czekam. Do 14 dni roboczych mają dać odpowiedź. Z tym, że auto od nowości było w ASO 3 razy na przeglądach antykorozyjnych i innych czynnościach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy to nasze terkotanie dotyczy tylko modeli z 2014-2015r czy w nowych już poprawili. Ktoś wie?

Ja przejechałem już ponad 10tys km po wymianie gwarancyjnej rozrządu i u mnie cisza. Oby tak zostało....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TCe 115, 06.2013, 84000km.  Olej co kilkanaście tysięcy wymieniany ale przez pierwszą połowę przebiegu nie  dbano o to (kupiony używany od dilera). Spokój z łańcuchem i napinaczem. Rzekomo przy każdym serwisie wytężają słuch czy wszystko  jest ok, bardzo chciałbym w to wierzyć. Olej i inne niektóre drobne czynności (np. serwis klimy, wymiana opon) robię w ASO, bo mam go blisko, ceny są znośne akurat u nich no i na wszelki wypadek mam historię serwisowania. Chciałem kiedyś, aby mi zrobili ocenę stanu łańcucha rozrządu ale stwierdzili, że nawet nie mają jak wycenić takiej czynności, a silnik jest ok.  Z drugiej strony usłyszałem, ze gdyby coś zaczęło hałasować, to zaraz wyłączyć silnik bo będzie zniszczony. Ale praktycznie, jak twierdzą, te problemy są bardzo rzadkie. Czyli każdy niech sobie wnioski wyciąga jak chce.  Zużycie oleju ok 0,8 litra/10000km i chyba się zmniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcin279 napisał:

Z jakiego rocznika masz to auto? 115 czy 130 km?

 

Rocznik 2014, wersja 130KM.

 

15 godzin temu, mayn napisał:

Podaj zatem jaka marka ma perfekcyjnie dopracowane silniki z bezpośrednim wtryskiem, turbo, nie mające problemu z zużyciem oleju, dobijające bez problemu 300-400 tyś km jak stary silnik Renault 1.6 16V ?

 

Broń Boże ja nie twierdzę, że ten silnik to jakiś wyjątkowy szmelc, ba nawet tak jak wcześniej wspomniałem, byłem/jestem dość zadowolony z auta. Jedyny błąd jaki popełniłem to taki, że nie wykupiłem przedłużonej gwarancji. I właściwie z tego powodu będę chciał sprzedać auto, bo jednak perspektywa wymiany silnika na własny koszt troszkę mnie zniechęca do dalszego użytkowania auta ;)

2 minuty temu, ol14 napisał:

TCe 115, 06.2013, 84000km.  Olej co kilkanaście tysięcy wymieniany ale przez pierwszą połowę przebiegu nie  dbano o to (kupiony używany od dilera). Spokój z łańcuchem i napinaczem. Rzekomo przy każdym serwisie wytężają słuch czy wszystko  jest ok, bardzo chciałbym w to wierzyć. Olej i inne niektóre drobne czynności (np. serwis klimy, wymiana opon) robię w ASO, bo mam go blisko, ceny są znośne akurat u nich no i na wszelki wypadek mam historię serwisowania. Chciałem kiedyś, aby mi zrobili ocenę stanu łańcucha rozrządu ale stwierdzili, że nawet nie mają jak wycenić takiej czynności, a silnik jest ok.  Z drugiej strony usłyszałem, ze gdyby coś zaczęło hałasować, to zaraz wyłączyć silnik bo będzie zniszczony. Ale praktycznie, jak twierdzą, te problemy są bardzo rzadkie. Czyli każdy niech sobie wnioski wyciąga jak chce.  Zużycie oleju ok 0,8 litra/10000km i chyba się zmniejsza. 

 

U mnie również zużycie oleju jest na normalnym poziomie, w okolicy litra pomiędzy wymianami, czyli na 15 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analizy forum wygląda w 1.2 TCe z 2014-2015 zdarza się problem z zużyciem oleju. W pierwszych wersjach 2012-2013 raczej nie zaobserwowano zużycia oleju (przynajmniej tutaj na forum). Być może gdy wprowadzali wersję 130 KM przeprojektowali jaką część np. pierścienie pod kątem większej mocy, i niestety to był wadliwy projekt w stosunku do pierwszej wersji, który okazał się bublem w postaci zużycia oleju.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój Scenic 1.2 tce -przebieg 44000 - metaliczne chrobotanie, świergotanie przy wchodzeniu w zakres obrotów 1400 -2000 powyżej i poniżej jest ok.

Nie ma to znaczenia czy na luzie na biegu czy przy wciśniętym sprzęgle.

Podcieka ze zbiorniczka płynu hamulcowego- wybija.

3

Poza tym nie widzę problemów jeśli chodzi o prace silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy tce 1,2 mam scenica 130koni z 13 roku i mam już 3 łańcuch hehehe pierwsza wymiana pompy i łańcucha po 25 tys km. Potem skończyła się gwarancja. Przy przebiegu 69tys km podczas trzeciego glosniego rozruchu przeskoczył łańcuch i narobił bigosu. Po pół roku kupiłem za 3 koła papieru nowy słupek z 15 roku zrobiłem ok 12 tys i jest ok. szykuje się do wymiany oleju aha i ważne olej pilnuje na maximum. Zakup nowego słupka w Reno to koszt 17 tys zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 14:39, pytekswitch napisał:

Nie papuguj.

Tak, u mnie jest bardzo podobnie, choć chyba nie, aż tak głośno. 

Ja dziś swoje megane odstawiłem na wymianę rozrządu, oczywiście poza ASO. Kompletny rozrząd 500zł + pompa oleju 500zł, koszt samych części. W porównaniu do ASO koszty śmieszne. Miałem jeszcze zaryzykować i wymienić sam rozrząd bez pompy oleju, nie wiem czy ktoś próbował czy sama wymiana łańcucha pomogła?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem to pompy wymieniali kiedy stwierdzono niskie ciśnienie oleju w układzie~co przekładało się na hydrauliczny napinacz łańcucha który to nie był w stanie go napiąć.A tak zapytam to pierwsza wymiana tych elementów?od nowości auto w posiadaniu?olej wymieniany przy jakich przebiegach?       Kurde co to się dzieje aż nie można uwierzyć że producent tak to spartaczył i nie robi w tym temacie nic,bo już słychać posiadaczy M IV że mają z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie pierwsza wymiana. Auto w moim posiadaniu od nowości, przez pierwsze dwa lata wymiana oleju robiona zgodnie z zaleceniami producenta, dopóki auto na gwarancji. Po gwarancji wymiana oleju maksymalnie co 15 tysięcy. Brak zwiększonego zużycia oleju pomiędzy przeglądami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!