Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie w zakresie 2200-3000


pataps

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Tak jak pisałem wymieniłem cały rozrząd, pompe oleju + cały osprzęt z tym związany (łańcuch pompy oleju, koło zębate, uszczelniacz koła pasowego), dodatkowo wszystkie filtry i olej w silniku. Wszystkie części oem Renault, całość wyszła mnie (same części, bez robocizny) 1950 zł. 

Cisza była przez jakieś 2000 kilometrów, a teraz jest znów terkotanie, wściekły jestem i mam dość tego auta, myślę już o sprzedaży. Auto ma cztery lata i 65tys przebiegu. Jak żyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam przejechanie 76 tyś km w 3 lata i 3 miesiące, jedyne co się stało to uszczelka pod termostatem poszła i ubywa płynu chłodniczego w zawrotnym tępie, auto dalej na gwarancji już robią po 80 tyś km robię chipa może autko będzie lepiej jeździło. Może jak byś zrobił chipa to autko by się lepiej sprawowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, shine napisał:

Cisza była przez jakieś 2000 kilometrów, a teraz jest znów terkotanie, wściekły jestem i mam dość tego auta, myślę już o sprzedaży. Auto ma cztery lata i 65tys przebiegu. Jak żyć :(

Czekaj, czekaj ale przecież powinieneś mieć dwa lata gwarancji na tę wymianę i same części?

Nie zmienia to faktu, że frustrujacja na maksa :-(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Hyiundai albo Kia, ja już chyba nie wrócę do Renault, ale się okaże jak moja Megi będzie jeździła, będę użytkował jak najdłużej jak będzie mnie zawodzić to do żyda pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić megi 1.6 w benzynie. Muł, głośny, niedopracowany ale bezproblemowy nie licząc kzfr. Też zastanawiałem się nad Tce ale zrezygnowałem z bardzo pragmatycznego powodu - nie współpracuje z lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz ale są też dobre strony tego silnika :-) Zauważyłem, że z cennika toyoty auris zniknął uturbiony silnik 1.2. Ciekawe dlaczego?

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mich64 napisał:

Zauważyłem, że z cennika toyoty auris zniknął uturbiony silnik 1.2. Ciekawe dlaczego?

 

Bo był chyba droższy i słabszy od bardzo dobrego silnika 132KM bez turbo...

Za wysoka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai ma interesujący silnik 1,4 140 KM w turbinie spalanie jak przy 1,2 Tce przy czym obroty dużo niższe przy prędkościach autostradowych ale Hyundai w automacie 7 biegów. Widać że Korea już dogoniła EU w szczególności kiedy mówią ze Hyundai i30N pokonał w testach VW Golfa GTI hehehe. Pan wykupiony przez Koreańczyków ( Niemiec) który w BMW robił M-ki narobił  zamieszania (np. Stinger) i chyba się na tym nie skończy. Szkoda tylko że ceny podobne jak u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że coś źle poskłdane albo beznadziejna pompa która to jest w tym wszystkim winna.Jest na to wszystko przecież gwarancja,robotę chyba zlecałeś gdzieś w warsztacie nie z pierwszej łapanki?no i części najlepiej to też niech warsztat kupuje,bo później będzie przepychanka.Sprawdź jakie ciśnienie oleju jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i problem wrócił u mnie. Przy 40000 na gwarancji miałem wymieniony rozrząd i pompę.

Teraz mam przebieg 70000 i znowu terkocze.

ASO się wypięło i mówi żeby obserwować problem :-)

Auto nie ma 4 lat ale ze względu na przebieg nie ma gwarancji.

Wymiana rozrządu była w październiku 2016 - czy w związku z tym mam szanse ugrać coś z tytułu rękojmi po ostatniej naprawie?

Może jest jakiś ogarnięty serwis, który umie coś zaradzić oprócz bezsensownej wymiany części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎06‎.‎06‎.‎2018 o 00:08, johnrambo napisał:

No i problem wrócił u mnie. Przy 40000 na gwarancji miałem wymieniony rozrząd i pompę.

Teraz mam przebieg 70000 i znowu terkocze.

ASO się wypięło i mówi żeby obserwować problem :-)

Auto nie ma 4 lat ale ze względu na przebieg nie ma gwarancji.

Wymiana rozrządu była w październiku 2016 - czy w związku z tym mam szanse ugrać coś z tytułu rękojmi po ostatniej naprawie?

Może jest jakiś ogarnięty serwis, który umie coś zaradzić oprócz bezsensownej wymiany części?

Oczywiście że masz szanse na ugranie, jeżeli dzwięki wydaje znowu rozrząd lub pompa to korzystaj z prawa do 24msc gwarancji lub rękojmi - wybór należy do Ciebie.

Chyba że po naprawie ASO dało jakieś kwity do podpisania w których była informacja o 12msc gwarancji - wtedy zostaje ci tylko rękojmia.

 

A przede wszystkim to pisz od razu do Renault Polska. Niech się wypowiedzą.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!