Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie w zakresie 2200-3000


pataps

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię jak auto mi wyje przy 3000 obr/min, oczywiście jak wyprzedzam ciężarówkę to do 4 tys w razie konieczności do 5 tys/obr/min ale jak mam dużo miejsca to do 3 tys/obr i styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że przy turbinie? Turbo "wstaje" dopiero około 1800-2000 rpm. Dół silnika (w naszych przypadkach łańcuch też) i tak dostaje najbardziej przy jeździe na niskich obrotach. U mnie przykładowo maksymalny moment jest przy 2600 rpm, a ten sam moment, który jest przy 2200 mam przy 3200 - wychodzi na to że najbardziej optymalna jazda jest w tym zakresie. Jeżeli ktoś patrzy żeby samochód palił jak najmniej i jeździ z jak najniższymi obrotami (2000 i poniżej) - test - prosta droga o niewielkim nachyleniu pod górkę, tempomat i spr. chwilowe spalanie dla różnych obrotów i jeździe ze stałą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po za tematem widzieliście nowa Megane IV RS ?  Obłędny wygląd ale 1,8 Tce i wykrzesano z silnika 280 KM a w Trophy 300 KM. Tam to będą cuda podejrzewam z silnikami i podzespołami ale się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amg z 2.0 zrobiło 381 a po chipie ma 460 wiec trzeba przyjąć ze technika idzie do przodu i się cieszyć :-)  Koniec końców za 10 lat będą i tak tylko elektryki i hybrydy.

Jedyna wada rs to brak napedu na 4 koła bo przy mocy 300 km i napędzie tylko na przód to trochę walka z autem i brak sensu podnoszenia mu mocy. Wiem bo jestem na etapie zmiany auta i polatałem cupra a ta ma 280 i dsg. Auto w zasadzie do jazdy na wprost i to po suchym. Testowany tez golf r to inna liga, niestety też cenowa. Ale z racji ze w przyszłym roku ma być nowy R czekam na oferty wyprzedaży. 

A wracając do tematu. 

Po 2 latach w megane trochę mi ubyło płynu. Raz dołem wody 

W obecnym służbowym 2.0 tdi po 45 tys tez trochę dolałem. Także to norma. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Czy to terkotanie to jest temat dotyczący tylko megane III 1,2 tce czy tez megane IV 1,2 tce lub clio faza 2 z 2017 roku?U mnie jest silnik o oznaczeniu H5F G4.Co to moze oznaczać to G4?Pytam bo nie wiem czy coś sie zaczyna dziać czy po prostu kiedy mam niskie obroty powiedzmy od 1700 i dodaje gazu to sluszę delikatne buczenie/syczenie.Czy to pocztek terkotania czy moze coś innego nie wiem turbina np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Wstawiłem dziś do aso swoją megankę 2014r. 1,2tce 130KM, przebieg 60000. Objaw identyczny jak opisuje autor tematu. Nie mam już gwarancji. Po lekturze tematu widzę, że serwis diagnozę postawił prawidłową, rozrząd do wymiany. Ktoś robił to na swój koszt i wie ile to może kosztować. Serwis robi dla mnie wycenę w tym momencie, ale już się boje. Czy jest szansa jakoś wyrwać od producenta pare groszy, skoro usterka jest nagminna w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 12:22, shine napisał:

Witam,

Wstawiłem dziś do aso swoją megankę 2014r. 1,2tce 130KM, przebieg 60000. Objaw identyczny jak opisuje autor tematu. Nie mam już gwarancji. Po lekturze tematu widzę, że serwis diagnozę postawił prawidłową, rozrząd do wymiany. Ktoś robił to na swój koszt i wie ile to może kosztować. Serwis robi dla mnie wycenę w tym momencie, ale już się boje. Czy jest szansa jakoś wyrwać od producenta pare groszy, skoro usterka jest nagminna w tym silniku?

Na Allegro są rzekomo oryginalne łańcuchy do 1.2 TCe w granicach 400 zł. Warto się dowiedzieć czy do wymiany jest sam łańcuch z prowadnicami/napinaczem, czy coś więcej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP w ramach "gestu handlowego" może partycypować w kosztach, ze względu na niewielki przebieg auta, w naprawie nawet po gwarancji.

Oczywiście zwracają uwagę na to czy pierwszy właściciel, przebieg, czy serwisowane regularnie w ASO, stan ogólny auta, czas zakończenia gwarancji...

Warto próbować, często idą na taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycenę ASO, za sam rozrząd robocizna + części krzyknęli 5300...dziękuje postoje. O wymianie pompy oleju w ogóle nie było mowy. Na dodatek twierdzą, że nie mają 100% pewności, że wymiana rozrządu pomoże, bo niby hałas jest zbyt cichy (dziwne, bo nawet moja żona, to słyszy i zauważyła, że coś jest nie tak z autem, a mechanikiem nie jest). Ale za to wspomnieli, o możliwości tego, że trzeba będzie wymienić cały silnik. I chyba do tego chcą doprowadzić, bo kazali zabrać auto i jeździć dalej. Ja oczywiście auto zabiorę, ale zaraz po świętach wstawie do mechanika poza ASO i wymienię cały rozrząd + pompę oleju. Tak właśnie patrzyłem w internecie, że można części bez problemu kupić i spokojnie same części to 1000 zł. Na tyle mogę sobie pozwolić. Nie liczę na wsparcie producenta, centrali Renault, ponieważ zawsze szukają dziury w całym i na pewno wytkną mi to, że przeglądy auta były robione. I na pewno ich nie przekona to, że wymiane filtrów i oleju robiłem na oryginalnych częściach i co 15000, a nie tak jak producent zaleca :-D Szczęście w nieszczęściu, że zostało mi tylko pół roku leasingu, spłace i chyba się pożegnam z marką Renault, mimo, że do tej pory ogólnie z auta byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shine napisał:

 Szczęście w nieszczęściu, że zostało mi tylko pół roku leasingu, spłace i chyba się pożegnam z marką Renault, mimo, że do tej pory ogólnie z auta byłem zadowolony.

Podaj zatem jaka marka ma perfekcyjnie dopracowane silniki z bezpośrednim wtryskiem, turbo, nie mające problemu z zużyciem oleju, dobijające bez problemu 300-400 tyś km jak stary silnik Renault 1.6 16V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!