Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

ło boże :D co wy macie z tym spalaniem? :D chcecie mieć 30000 koni pod maską silnik 0.2L i spalanie jakie ?:D 3L/100 ?:D Pali ile musi ja się tym specjalnie nie przejmuję. Pali mi średnio tyle ile każdemu, nie ma odchyłek ani w górę ani w dół więc nie ma co płakać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię cyferki, precyzję oraz analizy, lubię też wiedzieć czy już zmieniać auto na diesla czy jeszcze się wstrzymać, bo możne lepsze będą bateryjki ;-)

Ponadto miło jest popatrzeć na takie zapiski i wyniki oraz policzyć łatwo ile kasy w kieszeni zostało przez te lata jazdy na LPG.

Nie należę do osób oszczędnych, wręcz przeciwnie, ale nie lubię jak kasa mi przecieka.

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację mam elpigaz. Większość przebiegu to miasto aczkolwiek z tego miasta dobre 70-80% to obwodnica (dojazdy do pracy to u mnie 9km obwodnicą i 1km zwykłą drogą).  A i ta średnia lpg troszkę zaniżona przez zimowe wpisy gdzie sporo km zrobione na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie też spisuję spalanie, jakie mi wychodzi przy każdym tankowaniu gazu.
Regularnie sobie kalkuluję i porównuję do diesla. Przy aktualnej cenie LPG u mnie w Gliwicach (od 2,45 zł), ropniak musiałby palić w mieście max.5, a w trasie 3,4-3,5 litra / 100 km, żeby był opłacalny w stosunku do mojej Megi z LPG.
Jak mi ktoś znajdzie takiego diesla, który oprócz w/w spalania:
1) dogrzeje się zimą do temperatury roboczej na dystansie tych 4,5 km, jakie codziennie pokonuję rano do roboty,
2) przy tej masie wozu zapewni mi nie gorsze osiągi,
3) będzie tak samo cichy przy prędkościach autostradowych...
... to i tak nie biere :8_laughing:
 

Edytowane przez Blatio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rosnące ceny oleju napędowego, diesel coraz bardziej mija się z celem. W moim przypadku gdzie roczny przebieg to ok. 10kkm nawet instalacja LPG zwróci się dopiero po kilku dobrych latach i jej nie zakładam. Spalanie średnie po mieście jakieś 8,5l przy prędkości 30km/h, więc to niezły wynik.

Kiedyś porównywałem koszta Pb vs ON przy 10kkm rocznie, a teraz przy aktualnych cenach wyjdzie jeszcze lepiej:

Diesel - 6,5l x 5,25zł = 34,12zł/100km 

10kkm = 3412zł

Benzyna - 8,5l x 5,08zł = 43,18zł/100km

10kkm = 4318zł

Rocznie 900zł, miesięcznie 75zł, a ile problemów może sprawić taki diesel przy ruchu miejskim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj niestety niemiła niespodzianka, trasa Głogów --> Wrocław przez Rawicz, kawałek ekspresówką. Spalanie średnie o zgrozo 8,9l przy średniej prędkości 73km/h, nie przekraczałem prędkości 140. Jestem załamany tym spalaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprawdzajcie wg. ilości zatankowanego paliwa i przejechanych kilometrów, bo komputery potrafią sporo przekłamywać w zależności od temp. zewnętrznej, ciśnienia atmosferycznego,  wilgotności powietrza wskazania będą różne, przetestowałem to nie raz w obu 1.4TCe oraz we wcześniejszych 2.0 16V F4R i 1,6 16V K4M .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciejmacku napisał:

Dzisiaj niestety niemiła niespodzianka, trasa Głogów --> Wrocław przez Rawicz, kawałek ekspresówką. Spalanie średnie o zgrozo 8,9l przy średniej prędkości 73km/h, nie przekraczałem prędkości 140. Jestem załamany tym spalaniem...

Turbo żyje, turbo pije ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meganka 3 1.4 tce rzadko widzi obroty 2,5 -3 tys. i w cyklu mieszanym z przewaga jazdy miejskiej pali wg.wskazań komputera 6,3-6-5  tylko jeżdże jak dieslem 2tys. i zmiana biegu ;6 bieg wrzucam już przy 70km/h jak jadę sam i normalnie ciągnie bez jakiś tam drgań czy dławień ,więc przy zachowaniu zasad eko drivingu i częstym hamowaniu silnikiem pali zacnie jak na opinie negatywne na temat spalania o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fullxda napisał:

Moja Meganka 3 1.4 tce rzadko widzi obroty 2,5 -3 tys. i w cyklu mieszanym z przewaga jazdy miejskiej pali wg.wskazań komputera 6,3-6-5 

Takie spalanie to ja nawet na trasie do 90km/h nie mogę osiągnąć. Masz długą czy krótką skrzynię? Chyba, że jest coś nie tak z silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden z ostatnich wyprodukowanych ze stycznia 2013 więc długa skrzynia ale w dużej mierze zależy to od stylu jazdy jak i Scenic jest duzo większym samochodem.

W poniedziałek bylem u kolegi Tomakur pod Kielcami i wracając zatankowałem w  Wolbromiu padał lekki śnieg byla 18 i jechałem na spokojnie 60-80 km i wiesz ile mi wyszła średnia ? a zrobilem chyba 70km do Bierunia ,chyba nie do uwierzenia ale 4.9 l prawie jak diesel chociaz mój poprzedni diesel 1.3 jtd w tym samym stylu jazdy zszedłby do 4,2 litra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fullxda napisał:

Ja mam jeden z ostatnich wyprodukowanych ze stycznia 2013

W silnikach po 2011 chyba była przeprowadzona modernizacja układu dolotowego i czegoś tam jeszcze + zmieniony soft wtrysku. Należy zauważyć, że silniki te zanim się nie rozgrzeją są wręcza zalewane paliwem (widać po korektach STFT), natomiast w LTFT u mnie jest prawie ciągle -10 co oznacza że silnik pracuje na bogatej mieszance. Korekty STFT praktycznie zerują się w momencie depnięcia w gaz gdy rozpędzimy turbinkę i ciśniemy z gazem w podłodze od powiedzmy 2000 /obr Na lekkim gazie przed skutecznym działaniem turbiny silnik ciągle dostaje za dużo palwa. Tak się reno zabezpieczyło pewnie przed ew. wypaleniem zaworów i uszkodzeniem silnika. Lepiej dać więcej paliwa niż mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!