Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

O nieźle widzę, że mamy te same zainteresowania matematyczne :rolleyes:

Po Twoich wynikach również widać, że komputer zawyża spalanie od 0,2 do 0,6/100

Szybko policzyłem, że Twoja średnia za ostanie 22900km to 7,366/100, to bardzo ładny wynik, u mnie w Sceniku 1.4TCe za ostanie 45840km wychodzi 10,33 LPG/100 trasa/miasto 50/50, a w Megi 1.4TCe 9,92 LPG/100. 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ceni :) Mój arkusz ma trochę więcej kolumn ale okroiłem do tych najważniejszych w temacie. Przynajmniej zorientuję się jak zacznie palić więcej  i może warto poszukać przyczyny (oprócz zmiany warunków). U mnie te przekłamania duże nie są ale są i zwykle na moją korzyść więc ogólnie jestem z pomiarów zadowolony i wiem, że jak mi się rezerwa świeci i zasięgu nie ma to mogę jeszcze śmiało jechać jeśli nie mam pod ręką ulubionego Shella :) Niebawem jak opanuję clip'a spróbuję sprawdzić jak mam ustawioną rezerwę bo wydaje mi się, że na 12-13 litrów.

10 minut temu, witman napisał:

Szybko policzyłem, że Twoja średnia za ostanie 22900km to 7,366/100, to bardzo ładny wynik,

Mam to w stopce :) Dzięki. Pewnie byłoby więcej jakby auto jeździło typowo miejsko ale sporo przebiegu jest robione w trasach po 35-40 km. Wybierałem ten silnik z uwagi na krótkie odcinki, które jednak pokonuje częściej wożąc żonę do pracy. Schemat jazd wygląda mniej więcej tak:

- poniedziałek - piątek 2 x 2 km (czasami więcej razy ale też na podobnie krótkich odcinkach)

- sobota - 2 x 35 km

- niedziela - 2 x 35 km

Sobota i niedziela nie każda i nie zawsze ale zdarza się też, że oba dni. Zatem maksymalny przebieg tygodniowy w "standardowym" użytkowaniu to około 160 km, minimalny 20 km. Do tego dochodzą niespodziewane zachcianki typu wsiadamy i jedziemy na wycieczkę czy dobre jedzenie oraz wypady nad morze, do rodziny, itp. Pewnie jakby autko jeździło więcej w gęstym mieście, w korku i ze światłami to wyniki były inny (w sensie wyższy). Z tego też względu nie zakładam LPG, a poza tym szkoda mi miejsca w bagażniku bo żona jest go w stanie załadować zakupami przy weekendzie :)

10 minut temu, witman napisał:

u mnie w Sceniku 1.4TCe za ostanie 45840km wychodzi 10,33 LPG/100 trasa/miasto 50/50, a w Megi 1.4TCe 9,92 LPG/100.  

Też pięknie. Ekonomia w każdym calu. I diesel staje się niepotrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2018 o 23:01, maciejmacku napisał:

Mamy XXI wiek, a komputer nie potrafi wyliczyć ile paliwa zostało?!

 

Nawet nie wiesz jakie są problemy z obliczaniem niektórych rzeczy np. najzwyklejsze liczenie średniej nie jest wcale takie proste jakby się wydawało ;) (to nie jest żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci mogli by zastosować pomiar bezpośrednio na przewodach paliwowych tak jak to mają zrobione w dużych firmach auta flotowe lub wypożyczalnie, ale wtedy wyszła by cała prawda o spalaniu :D

Mój kuzyn zajmuje się inżynierią transportu w dużej znanej korporacji i rozlicza koszty serwisu oraz eksploatacji pojazdów.

Nam pozostaje uczciwe sprawdzanie na zbiorniku.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja z wczoraj:

- komputer: 9.2 L/100 (srednia predkosc 34km/h)

- dystrybutor: (po pierwszym odbiciu dobiłem do 50L równych, zawsze jeszcze dobijam po odbiciu), 8.6L

 

:SS:S:S:S:S:S obecnie robie spokojnie ponad 600km (głównie po mieście) na zbiorniku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BsEHmrQzdDY

 

tu macie filmik z wczorajszej rajzy do term w Bukowinie Tatrzanskiej. 1000 km zasięgu łącznie (tyle jeszcze nigdy nie miałem na liczniku ;d).

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto wynik jednej z naszych rodzinnych Meganek 1.4TCe, tym razem wersja Kombi, trasa w 3 osoby trochę bagaży i rower trekingowy na haku, 60% autostrady reszta trasa szybkiego ruchu S i droga wojewódzka łącznie 533km. Normalna jazda bez szaleństw na autostradzie 130-140km/h. Komputer pokazywał średnie spalanie między 6,8 a 7,2/100, po powrocie i zatankowaniu do pełna wyszło 6,85/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia wyszła 68,6km/h, rower z tyłu na haku mocowanie Thule. Rower na dachu i samo mocowanie bagażnika wprowadza dużo większy opór powietrza. Polecam wożenie rowerów na haku, jeżdżę tak już od 10-ciu lat.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle spokojnie co normalnie i zgodnie z przepisami, bo jak trzeba było wyprzedzić to i pedał w podłogę się wciskało, a jadąc spokojnie można zejść poniżej 6. Średnia prędkość 68,6km/h, a to nie jest wcale mało, miałem nawet 81km/h, ale wystarczyło wjechać do miasta lub się zatrzymać na chwilę, aby szybko spadło, zauważyłem też ostatnio, że jak jest włożona karta, a silnik nie pracuje, auto nie jeździe to średnia prędkość na wyświetlaczu spada ;-)

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witman napisał:

(...) zauważyłem też ostatnio, że jak jest włożona karta, a silnik nie pracuje, auto nie jeździe to średnia prędkość na wyświetlaczu spada ;-)

A to jest ciekawe, nie powiem. Zawsze się zastanawiałem czemu w jeździe mieszanej ta prędkość jest taka niska - a zdarza mi się siedzieć i czekać w aucie na kogoś. Pewnie, żeby to stwierdzić naocznie najlepiej schodzić z prędkości wyższej, bo standardowe "krakowsko-wrocławsko-warszawskie" 25-29 km/h, to już uwzględnia takie przestoje i średnia spada, ale wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil we Wrocku średnia 25km/h tylko możliwa w wakacje lub w nocy, normalnie to 19-21km/h, a jak ktoś jeździ w samych godzinach szczytu to 14-16km/h, a wtedy spalanie 12-13/100 i nawet małe diesle wezmą 9-10 litrów.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!